Małe miasto, wielkie kłamstwa

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2020-11-03
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788381693752
Liczba stron: 520
Tytuł oryginału: Big Lies in a Small Town

Ocena: 5.5 (4 głosów)

Jedna książka, milion emocji.

Rok 2018. Morgan Christopher, studentka akademii sztuk pięknych, odbywa wyrok w żeńskim zakładzie karnym. Pewnego dnia, podczas niespodziewanego widzenia, dwie tajemnicze kobiety składają jej propozycję pracy, obiecując natychmiastowe zwolnienie. Morgan ma wykonać renowację starego malowidła w cichym, prowincjonalnym miasteczku w Karolinie Północnej. Gotowa na wszystko, aby odzyskać wolność, przyjmuje propozycję, chociaż nie ma pojęcia o renowacji obrazów. Pod grubą warstwą wieloletniego brudu czeka na nią opowiedziana farbami historia szaleństwa, zbrodni i zmowy milczenia.

Rok 1940. Anna Dale, młoda malarka z New Jersey, wygrała konkurs na malowidło ścienne dla poczty w małym mieście Edenton w Karolinie Północnej. Przyjmuje propozycję i wyjeżdża na konserwatywne Południe, bo niespodziewanie została sama na świecie, a praca jest na wagę złota. Nie wie, że znajdzie się w miejscu, gdzie ludzie są pełni uprzedzeń, tajemnice skrywa się za zamkniętymi drzwiami, a za wszelką odmienność płaci się wysoką cenę, czasem najwyższą.

Co spotkało Annę Dale? Czy stare, zniszczone malowidło to klucz do tej zagadki? Czy Morgan pokona demony swojej przeszłości i dotrze do prawdy?

Diane Chamberlain, autorka bestsellerów z listy "New York Timesa", prezentuje opowieść o zagadkowej intrydze, tajemnicy skrywanej przez blisko sto lat i wytrwałości kobiety dążącej do poznania prawdy.

Sztuka i sekrety. Wciągająca i porywająca powieść. Zaskakuje wstrząsającym rozwiązaniem akcji.
"People"

Diane Chamberlain jest wielokrotnie nagradzaną autorką osiemnastu powieści, przetłumaczonych na kilkanaście języków i plasujących się na najwyższych miejscach list bestsellerów. Mieszka w Karolinie Północnej.

Tagi:

Kup książkę Małe miasto, wielkie kłamstwa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Małe miasto, wielkie kłamstwa

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2021-03-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Rok 2018. Morgan Christopher,studentka akademii sztuk pięknych,odbywa wyrok w zakładzie karnym. Pewnego dnia , podczas niespodziewanego widzenia , dwie tajemnicze kobiety składają jej propozycję pracy, obiecując natychmiastowe zwolnienie. Morgan ma wykonać renowację starego malowidła w cichym, prowincjonalnym miasteczku w Karolinie Północnej. Gotowa na wszystko,aby odzyskać wolność,przyjmuje propozycję,chociaż nie ma pojęcia o renowacji obrazów. Pod grubą warstwą wieloletniego brudu czeka na nią opowiedziana farbami historia szaleństwa,zbrodni i zmowy moczenia. 

Rok 1940. Anna Dale , młoda malarka z New Jersey, wygrała konkurs na malowidło ścienne dla poczty w małym mieście  Edenton w Karolinie Północnej. Przyjmuje propozycję i wyjeżdża na konserwatywne Południe , bo niespodziewanie została sama na świecie, a praca jest na wagę złota. Nie wie; że znajdzie się w miejscu, gdzie ludzie są pełni uprzedzeń, tajemnice skrywa się za zamkniętymi drzwiami,a za wszelką odmienność płaci się wysoką cenę,czasami najwyższą.

Link do opinii

Kolejna rewelacyjna powieść DIane Chamberlain, obecnie to jedna z moich ulubionych autorek powieści obyczajowych. Autorka pokazuje jak przewrotne bywa życie, a losy bohaterek Anny z 1940 roku i Morgan z 2018 roku połączył nie tylko pewien tajemniczy obraz. 

Z pozoru sielska i spokojna mała miejscowość, a kryje w sobie wiele sekretów, uprzedzeń rasowych i tajemniczą zbrodnię. 

Książkę czyta się jednym tchem.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2021-01-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Jak to zwykle u Diane Chamberlain, historie z przeszłości i terażniejszości przenikają się nawzajem. w 2018 r Morgan Christopher osadzona w żeńskiem zakładzie karnym za wypadek pod wpływem dostaje warunkowe zwolnienia, ale wzamian dwie tajemnicze kobiety zlecają jej renowację pewnego obrazu. Nie biorą pod uwagę, że nie studiowałą konserwacji, a malowidło znajduje sie w prowincjonalnej karolinie Północnej. Lisa Williams to córka uznanego malarza jessego Williamsa, który obejmował swoim patronatem wielu dobrze rokujących artystów.
Z koeli w 1940 roku początkująca absolwentka malarstwa Ana Dale wygrywa ogólnostanowy konkurs i ma stworzyć malowidło na stacji kolejowej w Edenton. Zatrzymuje się w gościnie u Myrtle Simms i poczuła się jak jej prawdziwa wnuczka. Czyni żmudne przygotowania, zgłębia historie osady, poznaje też ciemnoskórego nastolatka Jessego i jego siostrę. Odkrywa w nim neizwykły talent, ale jej spoufalanie się z "kolorowymi" może napytać jej biedy w tym hermetycznym, zacofanym środowisku, gdzie podziały ze względu na kolor skóry są na porządku dziennym. Kobieta tworzy poszczególne etapy- szkice, potem tzw karton, ale napotyka tez na wrogów. jest nachodzący ją malarz, rozczarowany że nie dostał tego zlecenia M. Drapple, jego kłótliwa żóna. Drapple pragnie zastraszyć  ją swoim zachowaniem, ucieka się do zinstytucjonalizowanej patriarchalnej przemocy, by pokazać jej "miejsce w szeregu".
Morgan musi prześwietlić przeszłośc Anne, która jakby się rozpłynęł aw powietrzu nie ukończywszy zlecenia. Jaką tajemnicę skrywa kobieta, i dlaczego na obrazie znajduje się czerwony motocykl, młotek i sylwetka agresora?
Najbardzje zachwyca pogłebiona psychologizacja postaci, czyny i zachowanie Anny pokazuja, jakim jest człowiekiem, wolnym od uprzedzeń i troszczącym się o innych. nawet gdy doświadcza bólu, krzywdy potrafi sie otrząsnąć. Gwałt i niechciana ciąża wymuszają na niej totalne odrzucenie przeszłości. Anna obawia się o Jessego, który wspomógł ją gdy tego najbardziej potrzebowała.
Oczywiście Chamberlain zgrabnie poprowadziła oba wątki i wiadomo było, że jakoś się łączą. ukoronowaniem jest spotkanie Morgan z pewną staruszką, prababcią dziewczyny.

Link do opinii
Inne książki autora
Zostały po niej sekrety
Diane Chamberlain0
Okładka ksiązki - Zostały po niej sekrety

Sara Weston wychodzi do sklepu i... znika. Dlaczego samotna matka porzuciła swojego poparzonego syna? Odtąd siedemnastoletni Keith sam musi się zmagać...

Kłamstwa
Diane Chamberlain0
Okładka ksiązki - Kłamstwa

Rodzinne historie są nakreślone na piasku, nie wykute kamieniu… Poruszająca opowieść o zaufaniu, zdradzie i wybaczeniu… Maya i Rebecca...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy