Małe wielkie rzeczy

Henry Fraser miał siedemnaście lat, kiedy w wyniku tragicznego wypadku w jednej chwili zmieniło się niemal wszystko.

Sparaliżowany od szyi w dół, Henry pokonał niewyobrażalne trudności, by znów móc korzystać z życia i nauczyć się nowego sposobu funkcjonowania. W swojej książce Henry pisze o tym, jak w wyzwaniach, które stawiało przed nim życie, zawsze odnajdywał jakiś dar; jak uczył się przyjmować i akceptować zły obrót spraw oraz doszukiwać się pozytywnych aspektów każdej sytuacji. Jego filozofia życiowa opiera się na założeniu, że każdy dzień może być dobry.

Małe wielkie rzeczy przemówią do każdego, kto zmaga się z jakimikolwiek przeciwnościami losu. To przepiękna opowieść o wdzięczności oraz sile tkwiącej w każdym z nas – sile, która pokona największe trudności.

"Henry Fraser to jedna z najbardziej niezwykłych osób, jakie spotkałam.

J.K. Rowling, autorka serii o Harrym Potterze
i przedmowy do Małych wielkich rzeczy

Dziś Henry jest brytyjskim artystą malującym za pomocą ust i mówcą motywacyjnym. Jego pierwsza wystawa indywidualna „Z dnia na dzień” odbyła się w czerwcu 2016 roku. Namalowany przez niego obraz zamieszczono na okładce „The Scrum”, dodatku do magazynu „The Times”. Henry Frazer trafił na siódme miejsce w rankingu Power 100 z 2017 roku – listy najbardziej wpływowych osób niepełnosprawnych żyjących w Wielkiej Brytanii.

Informacje dodatkowe o Małe wielkie rzeczy:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2018-09-19
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-66071-15-5
Tytuł oryginału: The Little Big Things
Tłumaczenie: Joanna Hardukiewicz-Chojnowska

Tagi: Literatura faktu Autobiografia Henry Fraser

Kup książkę Małe wielkie rzeczy

Małe wielkie rzeczy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:2019-11-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

„Małe wielkie rzeczy” to książeczka, która zajmuje niedługą chwilę, ale chwyta za serce jak żadna inna. Dopiero jak po nią sięgnęłam to dowiedziałam się, że to autentyczna historia człowieka, który uległ poważnemu wypadkowi i już nigdy nie będzie takim jak dawniej. Paraliż, uzależnienie od innych oraz akceptacja siebie to część problemów z jakimi przyszło mu się zmagać. Chęć życia i pokonywanie barier oraz dostrzeganie najmniejszych rzeczy to siła, którą dzieli się z czytelnikami Henry. Wielokrotnie zastanawiałam się: skąd ten człowiek ma w sobie tyle determinacji i pozytywnego nastawienia? Jak to się stało, że się nie poddał, ale rozwijał się i odkrywał w sobie nowe talenty?
Bardzo ważna pozycja dla tych, których spotyka w życiu coś, na co nie mają wpływu... a walka z przeciwnościami na nic się zda... czasem warto zaakceptować... i żyć!

Avatar użytkownika - anoola
anoola