Mama odeszła

Mama odeszła to książka szczera, intymna, wciągająca i bardzo osobista.

Trzydziestojednoletnia Nikki Eaton – niezamężna, seksualnie wyzwolona i samodzielna finansowo – raczej nigdy nie myślała o sobie w kategorii córki. A jednak kiedy z dnia na dzień nieoczekiwanie traci matkę, przechodzi ogromną wewnętrzną przemianę. Jeden burzliwy rok, wypełniony przerażającymi zdarzeniami i rozpaczą, przyniesie jej oświecenie, wiedzę, a nawet – niespodziewanie – miłość, która pomoże jej się podźwignąć.
Oates, jedna z najznakomitszych pisarek amerykańskich, z niezwykłą precyzją nakreśliła wciągający i poruszający obraz głębokiego żalu i oczyszczającego smutku, który pozwala spojrzeć na życie inaczej.
Mama odeszła znalazła się na liście stu najważniejszych powieści roku 2005 według „New York Timesa”.

Joyce Carol Oates (ur. 1938) – powieściopisarka, dramaturg, poetka i eseistka. Jest profesorem Princeton University i członkiem American Academy of Arts and Letters. Polski czytelnik zna m.in. jej znakomite powieści wydane przez REBIS: Zabiorę cię tam, Czarna topiel, Blondynka i Wodospad. Książki Oates wielokrotnie nominowano do National Book Award, Nagrody Pulitzera i PEN/Faulkner Award.
Od wielu lat pisarka jest uważana za jedną z czołowych kandydatek do literackiej Nagrody Nobla.

Informacje dodatkowe o Mama odeszła:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7301-833-6

Kup książkę Mama odeszła

Mama odeszła - opinie o książce

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2008-02-19, Przeczytałam,
Sourland
Joyce Carol Oates0
Okładka ksiązki - Sourland

Sourland to zbiór opowiadań o mrocznej stronie rzeczywistości. Choć klimat niektórych wydaje się bliski literaturze grozy, książka mówi...

Dziewczyna z Tatuażami
Joyce Carol Oates0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z Tatuażami

Joshua, znany pisarz, zapada na chorobę układu nerwowego, która skazać go może na życie na wózku inwalidzkim. Poszukuje więc asystenta. W jego życie wkracza...