Mamidła

Zbiór opowiadań ,,Mamidła" to projekt nad którym pracowaliśmy blisko rok czasu. W książce najdziecie już publikowane i nowe, stworzone na potrzeby zbioru opowiadania, napisane indywidualnie, jak i razem, przez obiecujące i uznane polskie autorki: Dagmarę Adwentowską i Agnieszkę Biskup.To wyprawa w mroczną stronę wyobraźni, często okrutną i straszną, ale i delikatną, charakterystyczną dla literatury grozy niesamowitej.

Informacje dodatkowe o Mamidła:

Wydawnictwo: Phantom Books
Data wydania: 2021-06-16
Kategoria: Horror

Tagi: weird fiction

Kup książkę Mamidła

Mamidła - opinie o książce

To zbiór dwudziestu jeden opowiadań grozy napisany we współpracy dwóch autorek Agnieszki Biskup i Dagmary Adwentowskiej.
Znajdziemy tu niezły grozowy wachlarz, jest różnorodnie i pomysłowo, każdy tu znajdzie coś dla siebie. Gatunkowo to prawdziwy rollercoaster, znajdziemy tu elementy makabry, groteski, absurdu, czarnego humoru, weird fiction, horroru kolejowego czy industrialnego. Jest nieprzewidywalnie. Wzbudzają niepokój, sprawiają że na chwilę wstrzymamy oddech. To prawdziwa uczta dla naszej wyobraźni. Są bardzo klimatyczne, targają naszymi emocjami. Opowiadania trzymają poziom, zarówno te w krótkiej, jak i dłuższej formie są napisane z finezją.
Moim faworytem jest tu "Bezgłowy Mike", makabryczne, absurdalne z czarnym humorem, sprawiło że przez chwilę miałam wrażenie, że mózg mi wyparował.
Ta antologia udowadnia, że kobiety też czują grozę i potrafią pisać zapewniając mocne wrażenia. Ta książka mami i nie odpuszcza, aż do ostatniej strony.
Gorąco polecam!
Ocena 8,5/10