Mapa trzech mędrców

Ocena: 5 (10 głosów)
Świetny thriller. Nocne nabożeństwo ku czci Trzech Króli w katedrze w Kolonii zostaje brutalnie przerwane przez grupę przebranych za mnichów napastników. Relikwie znikają, a przy życiu pozostaje tylko jeden świadek. W Watykanie wrze. Do śledztwa przystępuje detektyw w sutannie, monsignore Vigor Verona. Wspomaga go jego siostrzenica Rachel, porucznik karabinierów, zajmująca się odzyskiwaniem dzieł sztuki. Amerykański departament stanu wysyła na pomoc agentów elitarnej jednostki SIGMA. Wychodzi na jaw, że za tym i kolejnym zamachem stoi działająca od średniowiecza organizacja o nazwie Trybunał Smoka, która dąży do poznania tajemnej wiedzy ukrytej przed wiekami przez towarzystwo alchemików. Daje ona władzę nad światem. Trwa wyścig z czasem, tropem średniowiecznej tajemnicy i ukrytych zagadek - od Mediolanu, poprzez Bazylikę św. Piotra w Rzymie, zaginiony grobowiec Aleksandra Wielkiego, aż po dawną siedzibę papieży w Avignionie...

Informacje dodatkowe o Mapa trzech mędrców:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-73-59439-5
Liczba stron: 543

więcej

Kup książkę Mapa trzech mędrców

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Mapa trzech mędrców - opinie o książce

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2018-08-19, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

"Może na tym polega podróż przez życie. Na poszukiwaniu. Na dążeniu do prawdy."

W drugim tomie serii Rollins mocno dał się ponieść wyobraźni, wiele elementów fabuły wychodzi poza prawdopodobieństwo i realność, jak docieranie w ciągu kilku dni do rozwiązań tajemnic, odkrywanie tego, co nie udało się innym badaczom, naukowcom i historykom, nie tylko na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, ale nawet wieków. Jednak wszystko przedstawiono we wciągającym i przyjemnym stylu, przy odrobinie dobrej woli przymykamy oko na nieścisłości i poddajemy się intrygującej rozrywce czytelniczej. Narracja płynna, wiele nagłych zwrotów akcji, zaskakujących wydarzeń, odwrócenia ról. Autor nie szczędzi czytelnikowi emocji, zgrabnie wytwarza atmosferę niepokoju, kładzie nacisk na sugestywne opisy i dynamiczny rytm. Wrażenie robi sprytne łączenie fikcji i faktów w zajmującą mieszankę, splatanie fantazji z prawdą, a przy tym odwoływanie się do historycznych śladów i współczesnych zdobyczy naukowych.

Główny bohater z pierwszej odsłony serii pełni teraz rolę marginalną, zaś na czoło wysuwa się trzydziestoletni Grayson Pierce, komandor, członek elitarnej Sigmy, tajnej agencji strzegącej, zdobywającej i neutralizującej technologie istotne dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Realizując tajną misję ratowania świata Pierce wkracza w sferę bezcennych skarbów, zaginionych relikwii, arcydzieł sztuki złotniczej, dowodów potwierdzających użycie wiedzy jako broni. Wraz ze współpracownikami i sojusznikami, poprzez pasjonujące studiowanie pradawnych symboli, odkrywają składowe mitu o bractwie hołdującym tajemniczej mądrości, sekretnym stowarzyszeniu starożytnych alchemików, zakonspirowanym związku wyznaniowym istniejącym wewnątrz Kościoła rzymskiego. Potajemny nieodgadniony kod chemiczny, ukrywany przez stulecia, pozostawiony potomności jedynie w formie zawoalowanych wskazówek, kto je odpowiednio zinterpretuje trafi do skarbnicy starożytnej mocy dającej potężną władzę.

Podróż zaczyna się w Kolonii, prowadzi przez Rzym, Watykan, Lozannę, Como, Aleksandrię, kończy się w Awinion. Sympatycznie było powrócić myślami do miejsc faktycznie przeze mnie odwiedzonych, a teraz za pośrednictwem literatury przywołać wspomnienia. Przypuszczam, że wpłynęło to na intensywność odbierania przedstawianej sensacji, to jakby dodatkowa warstwa powieści. Warto podkreślić różnorodność portretów postaci, choć układających się w znany schemat pozytywnych osobowości i czarnych charakterów. I tak jak zawsze sympatyzuję z wykreowanymi kobietami w książkach tego autora, tak w tej odsłonie serii postać policjantki, zajmującej się psychologią i historią sztuki, Rachele Verony, wydała mi się frapująco pełna sprzeczności, a jednak mało przekonująca, nie zawsze nadążałam za logiką jej postępowania. Drobny minus za nieco sztampowe poprowadzenie wątku obyczajowego, niepotrzebne jego zdublowanie.

bookendorfina.pl

Link do opinii
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2017-05-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, sensacja, thriller,
Książka pełna tajemnic, akcji i różnych wątków. Raz spokojna, a raz aż ciągnie do kolejnych stron. Akcja dotyczy odkrycia pewnej tajemnicy, co prowadzi do poruszania się po śladach Aleksandra Wielkiego. To tutaj grupa Sigma oraz pani porucznik Rachele ścigają się z czasem oraz z Trybunałem Smoka, by pierwsi dotrzeć do tajemnej wiedzy.
Link do opinii
Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2017-04-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
To lubię, tego szukam w książkach tego typu. Przygoda, niebezpieczeństwo, tajemnicze organizacje i prawdziwe miejsca, kryjące swoje tajemnice. Tym razem do ideału nie tyle że czegoś zabrakło, ale było raczej aż nadto. Niemniej na pewno jeszcze sięgnę po kolejne książki tego autora.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Serena1975
Serena1975
Przeczytane:2013-01-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Kto lubi literaturę kontrowersyjną w stylu Dana Browna, koniecznie powinien sięgnąć po tę książkę.Bardzo dużo zwrotów akcji i kontrowersyjnych informacji związanych z historią kościoła i Watykanu. Co chwilę rozwiązywane są nowe zagadki. Dla takiego zapaleńca jak ja miłą niespodzianką było ponad 500 stron lektury. Polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - marysilver
marysilver
Przeczytane:2019-12-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytam 52 książki w 2019 r.,
Avatar użytkownika - merikotka
merikotka
Przeczytane:2017-01-25, Ocena: 5, Przeczytałam, książki 2017,
Avatar użytkownika - IzaaK
IzaaK
Przeczytane:2016-06-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Rollins,
Inne książki autora
Lodowa pułapka
James Rollins0
Okładka ksiązki - Lodowa pułapka

Głęboko w wiecznym lodzie okalającym biegun północny znajduje się Stacja Polarna Grendel - tajny ośrodek kryjący tajemnicę straszliwego eksperymentu...

Linia krwi
James Rollins0
Okładka ksiązki - Linia krwi

LINIA KRWII TO DOSKONAŁA LITERATURA PRZYGODOWA, KTÓRA ŁĄCZY SZALONE TEMPO INDIANY JONESA Z KLIMATEM ZNANYM Z ,,KODU LEONARDA DA VINCI"... Czy można żyć...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy