Maria Callas i głos serca

Artystka, primadonna, bogini

Kobieta, której powołaniem była sztuka i miłość

Wenecja, 1957: Maria Callas jest największą śpiewaczką operową swoich czasów, ale artystyczna doskonałość, którą uosabia na scenie, zaczyna zbierać żniwo. Wspaniały głos odmawia jej posłuszeństwa, a przemęczona artystka marzy o chwili wytchnienia - na co jednak nie pozwala jej ani świat opery, ani jej mąż i menadżer Meneghini. Jej życie całkowicie podporządkowane jest karierze, nie ma w nim miejsca dla niej jako kobiety.

Na jednym z przyjęć Maria spotyka armatora Arystotelesa Onassisa - przystojnego greckiego milionera. Wbrew wszelkim przeciwnościom zakochują się w sobie. W latach sześćdziesiątych uznawani są za parę idealną. Do czasu, aż Onassis nie pozna kolejnej ikony tamtych czasów - Jackie Kennedy...

Magiczna i piękna powieść o Marii Callas, uosobieniu elegancji i charyzmy, wybitnej artystce, ale przede wszystkim - namiętnie kochającej kobiecie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Maria Callas i głos serca:

Maria Callas i głos serca - opinie o książce

Avatar użytkownika - Nie_tylko_o_ksia
Nie_tylko_o_ksia
Przeczytane:2022-07-13, Ocena: 5, Przeczytałem,

Skąd czerpiemy siłę? Jak wiele musimy doświadczyć, aby odważnie stawić czoła przeciwnościom losu? W końcu: jaką cenę przyjdzie nam zapłacić za miłość i szczęście?
Wydawnictwo Znak Horyzont oddało w ręce czytelników kolejną zbeletryzowaną powieść z serii Wyjątkowe kobiety, tym razem przybliżając postać Marii Callas – primadonny, kobiety o niespotykanym harcie ducha i powołaniu, którym była sztuka i miłość. Najsławniejsza śpiewaczka operowa swoich czasów skrywa głęboko w sercu bolesne tajemnice. Całą energię podporządkowuje karierze, nie zostawiając w nim przestrzeni na prawdziwe kobiece życie. Pięknie suknie i uwielbienie, stają się niejako przykrywką, pod którą chowane są zwyczajne pragnienia. Maria traktowana jest niestety jak przedmiot do zarabiania pieniędzy i nawet w momencie problemów zdrowotnych, nie ma chwili wytchnienia...
"Maria Callas i głos serca" to także opowieść pełna pasji, emocji i uczuć, pozwalających przetrwać najtrudniejsze chwile. W książce nie brakuje wzruszających oraz bolesnych momentów w życiu głównej bohaterki, pomimo przeciwności losu pokazując niezwykły hart ducha i siłę płynącą z jej kruchej i delikatnej budowy. Cieszę się, że mogłam wyruszyć w podroż do Wenecji z lat 50. i 60., by poznać kobietę, której głos znał cały świat, lecz nie zdawał sobie sprawy jakie osobiste dramaty przeżywała wielka diwa.

Maria Callas w roku 1957 jest znaną, cieszącą się ogromną popularnością śpiewaczką operową. Występy i podróże męczą sopranistkę, która zaczyna marzyć o chwili wytchnienia. Jednak nie pozwala jej na to ani świat opery ani Menenghini, mąż i menadżer w jednej osobie.
   Monotonne życie diva assoluta zmienia się w jednej chwili, kiedy na jednym z przyjęć poznaje greckiego milionera. Wbrew wszystkiemu Maria i Arystoteles Onassis zakochują się w sobie. Związek kwitnie do czasu, gdy Aristo poznaje kolejną ikonę tamtych czasów - Jackie Kennedy.
    Co zrobi Maria? Jakie plany ma Arystoteles?

To już trzeci tom serii "Wyjątkowe kobiety". Biografie sławnych kobiet ubrane w historie miłosne. Były już Frida Kahlo i Madame Piaf, a wydawnictwo szykuje jeszcze dwie, póki co owiane tajemnicą.
    W trzecim tomie poznajemy historię życia znanej sopranistki, diva assoluta Maria Callas. Ikony. Kobiety, która zapisała się na wieki w historii kultury.
   Autorka zgrabnie splotła biografię ze swoją fantazją dając czytelnikom niezwykle barwną historię. Krok po kroku poznajemy Marię coraz bliżej. Jej wszystkie perypetie. Problemy z występami, z czasem wolnym a przede wszystkim problemy miłosne.
    Maria Callas otaczała wokół siebie taką powagę i oddanie podczas gdy w głębi była wrażliwą, uczuciową i o dziwo nieśmiałą kobietą. Niezwykle uzdolnioną i pełną pasji. Jej związek z Menenghini'm był czysto biznesowy. Tak to odebrałam. Natomiast z Aristo zdecydowanie gorący i pełen emocji.
   Autorka w swojej powieści przeskakuje w czasie mieszając wydarzenia. Raz czas rzeczywisty a raz kilka lat wstecz. Na pewno fajnie to dobudowało historię ale mnie osobiście bardzo męczyło. Zdecydowanie wolę kilka takich skoków i trzymanie się jednego czasu przez większość lektury.
   Autorka pisze ciekawie. Sprawnie prowadzi czytelnika po życiu wyjątkowej kobiety. Kobiety, która była elegancka i charyzmatyczna. To wybitna artystka i kochająca kobieta. Z jednej strony uzdolniona wokalnie a z drugiej taka sama jak my pragnąca szczęścia i stabilizacji.

Polecam.

Współpraca Wydawnictwo Znak horyzont

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2024-01-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Kolejna powieść wydana w ramah cyklu "Wyjątkowe Kobiety." To historia Marii Callas, światowej rangi śpiewaczki operowej. Pokazana została jako kobieta, która nie miała łatwego życia. Nie zaznała miłości rodzicielskiej ani małżeńskiej, chociaż z zewnątrz wyglądało to zupełnie inaczej. Przez tłumy ludzi, którzy oglądali ją na największych scenach świata,  była podziwiana, ale ona pragnęła miłości tak jak każda zwykła kobieta. To głównie opowieść o jej związku z Onassisem, z którym chciała przeżyć życie i mieć dzieci, ale i to jej się nie udało. Autorka ciekawie opisuje życie prywatne i sceniczne, problemy miłosne i głosowe.

Avatar użytkownika - Esclavo
Esclavo
Przeczytane:2022-01-19, Ocena: 4, Przeczytałam,

Pewnie większość z nas kojarzy nazwisko Marii Callas. I chociaż ja nigdy nie interesowałam się  muzyką operową, to wiem kim była. Książka o jej życiu, przedstawiona w bardziej przystępny sposób, niż standardowa biografia, wydawała sie idealnym sposobem na poznanie jej osoby bliżej.

Powieść jest pięknie napisana, spójna i dobrze mi się czytała. Autorka barwnie i plastycznie przedstawia losy naszej bohaterki, która zmaga się z przeciwnościami. A tych było wiele. Począwszy od debiuty w bardzo młodym wieku, licznych skandali, publicznych sporów, problemów z głosem i romansu, który wywołał kontrowersje. Te przeżycia będą częścią składową, obok jej talentu, wielkiego sukcesu jaki odniosła. Trochę ryzykantka, nie bała się korzystać z życia pełnymi garściami.

Jeśli nie często sięgacie po biografie, bo się boicie nudy, to ta jest idealna na początek. Czyta się jak najlepsza powieść, bo jest pełna emocji, uczuć, a fabuła napisana przez prawdziwe życie -  wciagająca. Polecam.

Romy i droga do Paryża
Michelle Marly0
Okładka ksiązki - Romy i droga do Paryża

Miłość zawiodła ją do Francji. Sztuka ją tam zatrzymała. Dwudziestoletnia Romy Schneider jest najlepiej opłacaną niemieckojęzyczną aktorką lat pięćdziesiątych...

Madame Piaf i pieśń o miłości
Michelle Marly0
Okładka ksiązki - Madame Piaf i pieśń o miłości

Światowej sławy artystka Kobieta, która stała się ikoną francuskiej piosenki Paryż, 1944. Po zakończeniu niemieckiej okupacji znana piosenkarka...