reklama

Masz jeszcze czas

Ocena: 5 (1 głosów)

Wykorzystaj każdą chwilę

Pierwsza Katastrofa Klimatyczna zmusiła świat do podjęcia drastycznych kroków. W 2521 roku życie po ukończeniu szkoły średniej czeka jedynie osoby o wyjątkowych talentach oraz te, które mogą liczyć na łut szczęścia.

18-letnia Aleks Has nie planuje brać udziału w wyścigu o przyszłość. Woli w pełni wykorzystać kilka ostatnich lat, dlatego wraz ze swoją przyjaciółką postanawia dobrze się bawić i realizować zadania z listy rzeczy do zrobienia przed śmiercią.

Wszystko się zmienia, gdy poznaje losowo ocalonego Doriana. Od pierwszej rozmowy oboje czują, że tylko razem są w stanie wyjść z mroku, w którego objęciach znaleźli bezpieczne schronienia. Nawet jeśli podążanie tą drogą wiele kosztuje, a wszystko zdaje się krzyczeć, że finał może być tylko jeden… Tylko od nich zależy, czy zdecydują się poszukać odpowiedzi na najważniejsze pytanie:
Co, jeżeli jeszcze jest czas?

Czasy się zmieniły. Znajomych z klasy znałam już półtora roku, lecz mało kto chciał tworzyć trwałe znajomości. Większość ledwo tolerowała siebie nawzajem, marząc tylko o tym, by być wyjątkowym dzieciakiem – a jeśli nie, to przynajmniej tym, który fartem wygra konkurs o życie. Ostatecznie ten system nie był niczym innym niż marchewką na sznurku, za którą podąża koń, nie mając świadomości, że nie zje jej, dopóki nie zlituje się właściciel. To właśnie robił nam świat, gdy zaczynaliśmy czuć wdzięczność za możliwość losowego przeżycia pomimo braku talentu

Informacje dodatkowe o Masz jeszcze czas:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2024-07-08
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 9788383731223
Liczba stron: 402
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę Masz jeszcze czas

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Masz jeszcze czas - opinie o książce

Avatar użytkownika - readingwithcat
readingwithcat
Przeczytane:2024-07-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zastanawialiście się kiedyś jak będzie wyglądać przyszłość? Ale taka za kilkaset lat?

 

? Anna Frankowska w swojej powieści "Masz jeszcze czas" przenosi nas świat, gdzie mamy już rok 2521. Pierwsza Katastrofa Klimatyczna zmusza ludzkość do podjęcia drastycznych działań, by ratować planetę. Mianowicie, po ukończeniu szkoły średniej przeżywają tylko wybitne jednostki, posiadające talent, bądź też te szczęśliwie wylosowane. Co dzieje się z resztą? Ich wszczepiony chip zostaje wyłączony na stałe i umierają.

 

? Główna bohaterka Aleks Has, uczy się w liceum i sądzi, że nie posiada żadnych szczególnych zdolności. Pogodziła się już ze swoim losem, tak przynajmniej sądzi. Wszystko się zmienia, gdy na jednej z imprez poznaje Doriana, który jest tam ochroniarzem. 

 

? Czy tych dwoje coś łączy? Czy mogą nawzajem siebie uratować? A co jeśli jeszcze mają czas?

 

? Jest to bardzo złożona i wielowątkowa historia. Czytelnik jest świadkiem przemiany, jaka zachodzi w Aleks, jak zmienia się jej postrzeganie świata i jej priorytety. Z drugiej strony powieść pokazuje, jak trauma może oddziaływać na późniejsze życie oraz jak nastolatki mogą próbować radzić sobie z poważnymi problemami, które ich zwyczajnie przerastają w tak młodym wieku.

 

? Powieść "Masz jeszcze czas" opowiada także o wielkiej miłości, która, pomimo że potrafi sprawić ból, może też leczyć i koić.

 

? Jeśli tak miałaby wyglądać przyszłość, to może teraźniejszość nie jest, aż taka zła? 

 

? Zachęcam do odwiedzenia świata, który z niebywałą wprawą wykreowała Anna Frankowska!

Link do opinii
Inne książki autora
Sny
Anna Frankowska0
Okładka ksiązki - Sny

Kiedy Sasza zostaje wysłana do ośrodka dla trudnej młodzieży nie spodziewa się, że pobyt tam wpłynie na jej całe życie. Dziewczyna dowiaduję się, że potrafi...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy