Matematyczne szkiełko i oko. Mniej i bardziej poważne zastosowania matmy

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2013-01-28

Nie ma litości, jest matematyka!

Matematyka to potęga do potęgi

Czy wiesz, że matematyka to nie czarna magia, tylko dowcip, inteligencja i odrobina tajemniczości w czystej formie? Tak, tak. To nie żadna ściema czy inna niewiadoma. Zamiast włączać telewizor albo odpalać kolejną gierkę w sieci, otwórz tę książkę. Dzięki odkryciom matematyki przekonasz się, jak można odpowiedzieć na niezwykle frapujące pytania z codziennego życia - także Twojego własnego.

Ile liczb mieści się na końcu szpilki? Na czym polega geometria bazgrołów? Co język C++ ma wspólnego z ponętną Moniką? Ile kompotu można wypić, gdy pan Czesław ma kolonoskopię? I wreszcie wyższa szkoła jazdy: jak odkodować PIN do lodówki algorytmem spigot?

Okazuje się, że nieznana kraina faktów, teorii, hipotez, przełomowych eksperymentów i odkryć, dowodów, pojęć i matematycznych idei to nic innego jak nasze życie. A w życiu, jak w matematyce - jeden błąd może popsuć wszystko. Lepiej więc wiedzieć więcej i spojrzeć w zagadkowe oczy matmy.

Nie taki X straszny, jak go malują...

Kup książkę Matematyczne szkiełko i oko. Mniej i bardziej poważne zastosowania matmy

Opinie o książce - Matematyczne szkiełko i oko. Mniej i bardziej poważne zastosowania matmy

Operacja War War
Dariusz Laskowski0
Okładka ksiązki - Operacja War War

Ta bomba w końcu wybuchnie – to tylko kwestia czasu... Czterech kumpli, którzy świetnie pamiętają czasy komuny. Szybkie supersamochody. Wojskowi...

Jak tego dowieść - krótka opowieść. Dowody matematyczne dla każdego
Dariusz Laskowski0
Okładka ksiązki - Jak tego dowieść - krótka opowieść. Dowody matematyczne dla każdego

Popularnonaukowa książka o dowodach matematycznych Trzydzieści wybranych twierdzeń matematycznych z pełnymi dowodami Trzy główne typy dowodów: dowody...

W głębi lasu
Harlan Coben