Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka

Wydawnictwo PWN przedstawia wyjątkową na polskim rynku pozycję książkową - tłumaczenie publikacji wydawnictwa Springer: ,,The Mathematical Universe. From Pythagoras to Planck" (oryg.).

Książka Matematyczny Wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka zabiera Czytelnika w pasjonującą podróż, która ukazuje obecność zasad matematyki w naturze. Dzięki tej książce Czytelnicy poznają matematyczne piękno wszechświata. Zrozumieją, że światem biologii, chemii i astronomii rządzą prawa matematyczne.

Autor Matematycznego Wszechświata zabiera Czytelnika w podróż przez najbardziej intrygujące aspekty otaczającego nas świata. Zabiera w podróż przez dziwaczny świat cząstek atomowych, pszczół miodnych i mrówek, fraktali, kryształów, ale również galaktyk, czarnych dziur, nieskończoności.

Dodatkowo Autor umieścił w książce ,,eksperymenty myślowe", takie jak: pomiar prędkości światła za pomocą kuchenki mikrofalowej, wykorzystanie teorii względności przy korzystaniu z GPS i wiele innych.

Co istotne, książka napisana jest bardzo przystępnym językiem i zawiera wiele odniesień do życia wokół nas.

Autorem Matematycznego Wszechświata jest Joel L. Schiff - profesor matematyki na Uniwersytecie Kalifornijskim i Auckland w Nowej Zelandii, a także profesor biologii molekularnej na Uniwersytecie Nowojorskim.

Informacje dodatkowe o Matematyczny wszechświat. Od Pitagorasa do Plancka:

Wydawnictwo: PWN