Matka świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko

Marianna Popiełuszko nigdy nie szukała rozgłosu. Nie planowała, że stanie się bohaterką telewizyjnych dzienników, a jej zdjęcia obiegną prasę na całym świecie. Nie chciała sławy, której początkiem było brutalne zabójstwo jej ukochanego dziecka. Po wielu latach od tych wydarzeń postanowiła opowiedzieć o swoim synu, o miłości do niego, o tym, jak był wychowywany, o wartościach, które wyniósł z rodzinnego domu. Opowiada też o wydarzeniach, które na zawsze zmieniły jej życie. Z bólem wspomina dzień, w którym świat się dla niej zatrzymał. Wypowiada najważniejsze i najtrudniejsze dla siebie zdanie: „Przebaczyłam mordercom mojego syna”.

Kim jest kobieta, której kłaniają się kościelni dostojnicy i politycy z całego świata? Skąd bierze się siła, która pozwoliła jej udźwignąć tak wielką tragedię? Jak wygląda jej życie teraz, kiedy jest matką świętego męczennika?

Matka Świętego to niezwykłe i poruszające świadectwo rodzicielskiej miłości, wiary w Bożą opatrzność i nadziei na to, że dobro zawsze zwycięży. Książka zawiera liczne fotografie z rodzinnego archiwum oraz niepublikowane dotąd zeznania z procesu beatyfikacyjnego księdza Jerzego Popiełuszki.

Informacje dodatkowe o Matka świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012-11-22
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: ISBN: 978-83-240-219

Kup książkę Matka świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko

Matka świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko - opinie o książce

" Tam dobrze, gdzie nas nie ma. Jak nie akceptujesz życia, jakie masz, to nie znajdziesz spokoju."

Dziś takie modne jest mówienie o sile kobiety. W wielu kręgach niestety wykrzywiane jest to pojęcie. Jak i sama kobiecość. Ale na szczęście mamy w historii wiele przykładów wspaniałych kobiet z których warto czerpać, którymi warto się inspirować. I taką kobietą bezapelacyjnie jest, czy też była, Marianna Popiełuszko. Z okazji 10 rocznicy od jej śmierci @wydawnictwo_esprit ma dla nas wznowione wydanie książki "Matka świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko" autorstwa pani Mileny Kindziuk. Ostrzegam, przed czytaniem zaopatrzcie się w paczkę chusteczek.

Autorka stworzyła niezwyczajną biografię pani Marianny, w której nie mogło zabraknąć historii ks. Jerzego. Bo czy można opowiadać o tej niesamowitej kobiecie w oderwaniu od jej syna? No raczej nie. To właśnie jego męczeńska śmierć uwydatniła wielką siłę, niezłomną wiarę i miłość pani Marianny. Skromna, zwyczajna, odznaczała się od zawsze pracowitością, odpowiedzialnością za dom, za rodzinę. Nie narzekała, nie użalała sie nad swoim losem. Autorka przeprowadziła z nią wiele rozmów, dzięki czemu dziś możemy zajrzeć do domu państwa Popiełuszko, poznać ich historię. Jestem pod wielkim wrażeniem i wciąż treść tej książki we mnie żyje. Przeczytałam ją w jeden dzień, choć nie jednym ciągiem. Kilka razy musiałam odłożyć na bok, żeby opanować emocje i pozwolić wylać się łzom.
Od mamy ks. Jerzego możemy się dziś uczyć miłości do Ojczyzny, wiary, takiej prostej, bez szukania fajerwerków, otwartości na drugiego człowieka. Co potwierdzają również jej bliscy, jak choćby wnuk. To właśnie o rozmowę z nim zostało wzbogacone to wydanie oraz o wiele zdjęć.. Polecam wam ją z całego serca !!!

Avatar użytkownika - Olusia
Olusia
Przeczytane:2014-01-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Wspaniale napisana opowieść o życiu dla Boga. Życie prostej kobiety dla której najważniejsze były 3 słowa: Bóg - Honor - Ojczyzna. Polecam wszytkim. Niesamowita osoba opowiada o sobie i swoim synu.
Avatar użytkownika - owuwu
owuwu
Przeczytane:2013-08-06, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Niesamowita babcia! Swoimi teologicznymi myslami powala największych teologów. Wiele w niej pokory i sił mimo podeszłego wieku. Kobieta silna, która potrafi stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom. Swoim cierpieniem i utratą syna podziela ból z Maryją. Można powiedzieć, że jest Madonną XX wieku. Polecam!!! Oceniłabym wyżej, ale się nie da...
Bardzo lubię postać ks. Jerzego Popiełuszki. To dla mnie taki trochę zbuntowany święty. Niepolukrowany i nieugłaskany. Ze wszystkimi ludzkimi słabościami. Z niewygładzonym życiorysem. Powszechnie wiadomo, że palił papierosy, interesował się samochodami, lubił psy. Nawet oficjalna aureolka nad głową nie odarła go z człowieczeństwa. I dobrze! Przy okazji beatyfikacji ks. Jerzego na polskim rynku wydawniczym ukazało się wiele pozycji przybliżających życie i działalność świętego. Jednak dopiero w ubiegłym roku nakładem wydawnictwa Znak ukazała się książka „Matka Świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko” traktująca o matce szanownego Błogosławionego. Z książki Mileny Kindziuk wyłania się ponad dziewięćdziesięcioletnia historia życia Marianny Popiełuszko. Bohaterka publikacji opowiada najpierw o swoim domu rodzinnym i matce, która kierowała domem. To po niej pani Marianna odziedziczyła mony charakter. Następnie snuje historię swojej własnej rodziny. Dzieli się z czytelnikami zarówno wesołymi, jak i smutnymi momentami życia. Wspomina córeczkę, którą umarła mając niespełna dwa latka. Był to pierwszy tak mocny cios dla młodej Marianny. Mimo całego nieszczęścia kobieta nie załamała się. Przecież były jeszcze inne dzieci, które potrzebowały troski i opieki. Bo całej swojej gromadce mama okazywała dużo serca i uwagi. Oczywiście najwięcej miejsca w niniejszej książce poświęciła pani Marianna swojemu Alfonsowi, pieszczotliwie nazywanemu Alkiem (ks. Jerzy zmienił imię w trakcie nauki w seminarium, aby nie narażać się na przykre skojarzenia). Od początku czuła, że chłopiec będzie księdzem, jednak w żaden sposób nie wpływała na jego decyzje. Bo w rodzinie Popiełuszków rodzice zawsze wspierali dzieci, ale nigdy nie narzucali im swojej woli. Od momentu święceń już zawsze nazywała go księdzem Jerzym. Z wiadomych przyczyn historia jej życia jest ściśle związana z jego drogą do świętości. Bo czy ksiądz Jerzy byłby świętym, gdyby wychował się w innej rodzinie? Gdyby jego matka nie pokazała mu co znaczy być dobrym człowiekiem? Całym swoim życiem, troską o dom, dzieci, męża udowodniła, że sama była kobietą świętą. Niesamowitym jest fakt, że Marianna Popiełuszko dożyła wyniesienia na ołtarze swojego syna. Jest to trzeci taki przypadek w historii Kościoła, kiedy to członkowie najbliższej rodziny brali udział w uroczystościach beatyfikacyjnych. W publikacji przytoczone zostały także fragmenty niepublikowanych wcześniej zeznań pani Marianny, których udzieliła w trakcie trwania procesu beatyfikacyjnego. Ponadto w książce znajdują się także trzy wklejki z fotografiami. Część z nich jest powszechnie znana, ale niektóre z nich pochodzą z prywatnych zbiorów rodziny Popiełuszków. Zdecydowanie warto poświęcić chwilę, aby przeczytać opowieść o Mariannie Popiełuszko - heroinie dnia codziennego. O kobiecie, która całe życie poświęciła dla swoich najbliższych. O matce, która przeżyła najgorsze – śmierć dwójki dzieci. Zmaltretowana psychicznie podniosła się z kolan, poświęciła swe cierpienie Bogu, wybaczyła mordercom. Stała się ucieleśnieniem nauki swojego syna - „Zło dobrem zwyciężaj”. Patrzyła, jak Kościół oficjalnie uznał męczeństwo jej dziecka. Brała udział w uroczystościach, na których ogłoszono go błogosławionym. Tym samym odniosła zwycięstwo na każdym polu – jako kobieta, matka, chrześcijanka. Dziś świat patrzy na nią z podziwem i szacunkiem. A ona? Ona pozostała skromną, wiejską kobietą z kolorową chustką na głowie, która nie próżnuje. Nadal zajmuje się domem, pomaga w wychowaniu wnuków. Chętnie opowiada o synu i o Bogu oczywiście. Bo to niezłomna wiara daje jej siłę na całe życie. Polecam!
Avatar użytkownika - Elia
Przeczytane:2014-03-05, Ocena: 6, Przeczytałem,
Błogosławiony ks.Jerzy Popiełuszko
Milena Kindziuk0
Okładka ksiązki - Błogosławiony ks.Jerzy Popiełuszko

Biografia księdza Jerzego Popiełuszki. ...

Matka Papieża. Poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej
Milena Kindziuk0
Okładka ksiązki - Matka Papieża. Poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej

Cały świat poznał jej syna. Każdy, kto miał okazję z nim rozmawiać, podkreślał to, jak dobrym, ciepłym i niezwykłym człowiekiem był Jan Paweł II. A on...