Matki z Lovely Lane

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2020-02-20
Tytuł oryginału: Mothers of Lovely Lane

Tom 3 cyklu Pielęgniarki

Trzeci tom bestsellerowej serii o wspaniałych, pełnych poświęcenia pielęgniarkach.

Anglia, lata 50. XX wieku. Dla wielu powojennych matek, które z trudem wiążą koniec z końcem, wielka rodzina, jaką tworzą pracownicy szpitala St Angelus, jest jedyną nadzieją.
Noleen sprząta w St Angelus. Pracuje nocą, a w dzień zajmuje się domem. Jej mąż nie może znaleźć pracy, odkąd na wojnie stracił nogę. Tymczasem ich wybitnie uzdolniony syn dokonał rzeczy niesłychanej - zdał egzamin do gimnazjum - jako pierwszy w historii ich dzielnicy. Ale rodzina nie ma pieniędzy na szkolną wyprawkę dla Finna...

Wszyscy Ryanowie zeszli na złą drogę. Oprócz Lorcana. Chłopak marzy o lepszej przyszłości i prawdziwym domu, choć jego mama cierpi na depresję i zbyt często zagląda do kieliszka. Lorcan ma coraz więcej powodów do niepokoju, tym bardziej, że jego brat uciekł z więzienia.
Na szczęście "mafia" St Angelus działa prężnie. I nikogo nie zostawi w potrzebie.

Życie i śmierć, miłość i żałoba, przyjaźń i zazdrość, rywalizacja i zdrada... Wracają bohaterowie znani z poprzednich części sagi i pojawiają się nowi, a wszyscy na wskroś prawdziwi. Nadine Dorries z maestrią splata ponadczasowe wątki w swoją opowieść o poświęceniu i braterstwie mieszkańców powojennego Liverpoolu w początkach procesu reformowania brytyjskiej służby zdrowia.

Mistrzowska liverpoolska saga! Tak poruszająca i chwytająca za serce, że trudno się od niej oderwać.
"Booking Jottings"

Nadine Dorries pochodzi z Liverpoolu. Sama również ukończyła szkołę pielęgniarską i pracowała w tym zawodzie, doskonale zatem zna temat i branżę. Od 2005 roku jest posłanką do Parlamentu z okręgu Mid-Berdfordshire. Ma trzy córki. Jest autorką wielu bestsellerowych powieści obyczajowych, a kolejne tomy serii o pielęgniarkach z Lovely Lane niezmiennie wzbudzają emocje i zachwyt czytelniczek.

Kup książkę Matki z Lovely Lane

Opinie o książce - Matki z Lovely Lane

Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2020-04-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 35 książek 2020, przeczytane,
Avatar użytkownika - Danka_Kot
Danka_Kot
Przeczytane:2020-03-21, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2020-03-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

O książce, jak zawsze, przeczytacie na moim blogu :)

Zapraszam: https://magicznyswiatksiazki.pl/matki-z-lovely-lane-naddine-dorries/

Anioły z Lovely Lane
Nadine Dorries0
Okładka ksiązki - Anioły z Lovely Lane

Pierwszy tom bestsellerowej serii o wspaniałych, pełnych poświęcenia pielęgniarkach. Anglia, rok 1953. Do domu pielęgniarek przy Lovely Lane w Liverpoolu...

Dzieci z Lovely Lane
Nadine Dorries0
Okładka ksiązki - Dzieci z Lovely Lane

Drugi tom bestsellerowej serii o wspaniałych, pełnych poświęcenia pielęgniarkach. Anglia, rok 1954. Dzielne pielęgniarki z Lovely Lane - Dana, Pammy,...

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś