Medytacja to nie to, co myślisz. Dlaczego uważność jest tak istotna

Mindfulness to pierwszy krok do bycia sobą

Jeden z najwspanialszych nauczycieli mindfulnessu, jakiego kiedykolwiek spotkasz.

Jack Kornfield

Jon Kabat-Zinn to jeden z pionierów światowego ruchu mindfulness, powszechnie znany popularyzator medytacji i płynących z niej korzyści. Miliony ludzi na całym świecie podejmują dziś formalną praktykę medytacji uważności. Czym jednak jest medytacja? Dlaczego warto jej spróbować i w jaki sposób doskonalić tę umiejętność?

W dzisiejszym świecie medytacja to zajęcie, które wymaga prawdziwej odwagi, a zanurzenie się w świadomości jest tak naprawdę przejawem troski. Medytacja to nie to, co myślisz jest odpowiedzią na wszystkie dręczące Cię pytania i dowód na to, jak istotna jest praktyka uważności.

Dr Jon Kabat-Zinn jest emerytowanym profesorem medycyny, inicjatorem programu redukcji stresu opartego na uważności (MBSR) oraz założycielem Centrum Badań nad Zastosowaniem Uważności w Medycynie, Opiece Zdrowotnej i Społeczeństwie na Wydziale Medycyny Uniwersytetu Massachusetts. Jest autorem licznych bestsellerów, takich jak Życie, piękna katastrofa, Gdziekolwiek jesteś, bądź, Uważność dla początkujących. Wraz z żoną Mylą napisał poradnik Dary codzienności. Podręcznik świadomego rodzicielstwa.

Informacje dodatkowe o Medytacja to nie to, co myślisz. Dlaczego uważność jest tak istotna:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2019-10-16
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: Meditation is not what you think

Kup książkę Medytacja to nie to, co myślisz. Dlaczego uważność jest tak istotna

Medytacja to nie to, co myślisz. Dlaczego uważność jest tak istotna - opinie o książce

Jon Kabat-Zinn0
Okładka ksiązki - Życie, piękna katastrofa. Mądrością ciała i umysłu możesz pokonać stres, choroby i ból

Stres. Otacza nas zewsząd, przenika w głąb, wysysa z nas energię, osłabia zdrowie i sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na lęk i depresję. Książka Życie...

Uważność dla wszystkich. Mądrość, która może zmienić świat
Jon Kabat-Zinn0
Okładka ksiązki - Uważność dla wszystkich. Mądrość, która może zmienić świat

Jon Kabat-Zinn, pionier uważności i jeden z najbardziej znanych popularyzatorów ruchu mindfulness, zmienił nasz sposób postrzegania codziennego życia...