Meksykańskie piekło

Ocena: 4 (1 głosów)

Mia Rosado ma w życiu tylko jeden cel – pomścić zamordowanego ojca. Prywatne śledztwo prowadzi ją do brutalnego świata karteli narkotykowych. Kiedy na skutek tragicznych wydarzeń trafia do rezydencji Miguela Serrano, bossa kartelu, zaczyna grać w niebezpieczną grę, dzięki której w końcu ma dokonać upragnionej zemsty.
Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem, bo Miguel od samego początku nie ufa Mii, a jego młodszy brat robi wszystko, by zdobyć jej serce. Gdy na światło dzienne wychodzi szokująca prawda, Mia musi zdecydować, co naprawdę liczy się w jej życiu. W dodatku przewrotny los po raz kolejny postanowi udowodnić jej, że potrafi zaskakiwać…

Informacje dodatkowe o Meksykańskie piekło:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-07-14
Kategoria: Romans
ISBN: 9788396640147
Liczba stron: 240
Język oryginału: polski

Tagi: romans mafijny romans erotyk

więcej

Kup książkę Meksykańskie piekło

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Meksykańskie piekło - opinie o książce

,,Meksykańskie piekło" koncentruje się na życiu dziewiętnastoletniej głównej bohaterki, Mii Rosado, która jest głęboko zaangażowana w prywatne śledztwo mające na celu pomstę za śmierć ojca. Dziewczyna wstępuje do policji, a podczas jednej z akcji trafia wprost w świat karteli narkotykowych, gdzie władza i pieniądze odgrywają kluczową rolę.  Zostaje zabrana do rezydencji braci Serrano, Jose i Miguela, z którymi wchodzi w relacje o różnym charakterze - Jose próbuje zdobyć jej serce, a Miguel obserwuje i upokarza ją. Mia będzie musiała zmierzyć się nie tylko z wyzwaniami związanymi z jej misją, ale także z własnymi uczuciami i lojalnością.

Sięgając po ten tytuł, sądziłam, że znajdę się w samym środku bezwzględnego świata mafii. Jednak nie ma tu brutalnych opisów, a fabuła skupia się bardziej na wątkach romantycznych. Sama postać głównej bohaterki mnie niezmiernie irytowała. Dziewczyna miała obrany cel, początkowo dążyła do jego realizacji. Obmyśliła plan, który w momencie posypał się jak domek z kart. Początkowo nienawidziła braci, lecz szybko przeradzało się to w głębsze uczucie. Za szybko, przez co zabrakło mi niestety głębi emocjonalnej pomiędzy postaciami i nie wywołało to we mnie zbyt wielu emocji.

Wątków mamy tu bardzo wiele, są one niebywale ciekawe, jednak ich rozwój jest zdecydowanie za szybki. Książka składa się jakby z dwóch części - akcja toczy się w Meksyku, potem w Hiszpanii. I tu ten przeskok spowodował, że miałam wrażenie, jakbym czytała dwie książki w jednej. Niektóre momenty były ogromnie zaskakujące, byłyby jeszcze bardziej, gdyby napięcie zostało budowane stopniowo. 

Mimo tych minusów uważam, że jest to niezła pozycja i z pewnością fani szybkich akcji będą ukontentowani. Pióro autorki jest niezwykle lekkie w odbiorze i czyta się naprawdę przyjemnie. Uważam, że można było bardziej rozbudować poszczególne motywy, dodać więcej chemii pomiędzy bohaterami i tak naprawdę stworzyć dwa tomy. Meksyk jako oddzielna historia, Hiszpania - jej kontynuacja. Potencjał jest tu ogromny.  Czasem mniej oznacza więcej. Zachęcam Was do wyrobienia własnej opinii, bo przecież każdy czytelnik ma różne gusta i oczekiwania wobec książek.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie
Beata Agopsowicz ; Renata Czerwińska ; Daria Kaszubowska ; Małgorzata Lis ; Emilia Litwinko ; Magdalena Mikutel ; Natalia Przeździk ; Katarzyna Targosz
A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie
Nigdy przenigdy...
Emilia Jachimczyk
Nigdy przenigdy...
Księżyc nad Vajont. Echo
Katarzyna Kielecka
Księżyc nad Vajont. Echo
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy