Mgła

Nic tak nie łączy jak prawdziwa wolność! Na ulicach dziewiętnastowiecznego Londynu nie ma nic za darmo. Wie o tym Clay, od najmłodszych lat walcząc o przetrwanie. Jego domem są baraki nad Tamizą, a sposobem na zdobycie kilku drobnych jest handel przedmiotami znalezionymi w błocie przy rzece. Pewnego dnia ścieżki chłopca i niezwykłego zwierzęcia przetną się w zaskakujący sposób. Gdy w cyrku Clay poznaje Mgłę - majestatycznego, dzikiego i całkowicie zniewolonego wilka - w jego sercu zapłonie tylko jedno pragnienie. Odtąd zwrócenie wolności temu dumnemu i niebezpiecznemu zwierzęciu stanie się jedynym celem chłopca. Wspólna ucieczka i podróż pełna trudności i niespodzianek zapoczątkują piękną przyjaźń, która odmieni życie każdego z nich.

Informacje dodatkowe o Mgła:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2022-06-21
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788382030976
Tytuł oryginału: Nebbia

Kup książkę Mgła

Mgła - opinie o książce

"(...) im mniejsze są szanse, że przedsięwzięcie osiągnie sukces, tym większa jest wartość osoby, która zdecyduje się go podjąć"

Na ulicach dziewiętnastowiecznego Londynu trzeba wykazać się sprytem i odwagą żeby przeżyć. Tu nic nie jest za darmo. Doskonale wie o tym Clay, który od najmłodszych lat walczy o przetrwanie. Chłopiec mieszka w barakach nad Tamizą. Żeby zdobyć pieniądze sprzedaje przedmioty znalezione w błocie przy rzece.

Pewnego dnia do Londynu przyjeżdża cyrk, który sławi się tym, że ma jednego z niewielu już żyjących wilków. Chłopiec podkrada się do cyrkowego taboru i poznaje dzikiego i uwięzionego Mgłę. Od tej pory jedynym celem chłopca staje się myśl o uwolnieniu wilka.

Razem z Clayem przenosimy się do tajemniczego, mrocznego Londynu. Chłopiec walczy z bezdusznymi pracownikami cyrku o wolność dla Mgły.

"Mgła" to historia Claya i tytułowej Mgły. Opowiada o przyjaźni, poświęceniu i  walki o wolność. Książka jest młodzieżówką, która pokazuje jak ważna jest wolność.

Zapomniałam jeszcze dodać, chociaż chyba widzicie okładka jest przepiękna !