Miasto glin

Pierwsza powieść Karin Slaughter nienależąca do żadnego ze znanych już czytelnikowi cykli.

Autorka przeciera nowy szlak, proponując fascynującą historię dwóch młodych policjantek próbujących powstrzymać seryjnego mordercę. Bohaterowie, fabuła oraz tempo nie mają sobie równych. Jeśli jeszcze nie czytaliście Karin Slaughter, to najlepszy moment, żeby zacząć.

Niezwykle obrazowo przedstawiona Atlanta połowy lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku oraz policyjne środowisko, w którym króluje rasizm, homofobia i mizoginia... Interesujący protagoniści, sceneria w stylu retro oraz intrygująca fabuła sprawiają, że to jedna z jej najlepszych powieści w swoim gatunku.

Informacje dodatkowe o Miasto glin:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2016-09-14
Tytuł oryginału: Cop Town
Tłumaczenie: Paweł Wolak
Ilustracje:Mariusz Banachowicz

Kup książkę Miasto glin

Miasto glin - opinie o książce

Avatar użytkownika - Monia_35
Monia_35
Przeczytane:2017-05-18, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 ksiażki w 2017 r.,
Nie wciągnęła mnie, przeczytałam bez emocji - nie mój klimat, pióro autorki też nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia, aby sięgnąć po coś innego w jej wykonaniu.
Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2016-10-13, Ocena: 5, Chcę przeczytać, 52 książki 2016, Mam,
Książki Karin Slaughter zajmują w mojej biblioteczce szczególne miejsce, przede wszystkim z uwagi na fakt, że bardzo odpowiada mi ich forma. I tutaj, w książce poza dwoma głównymi cyklami, nie zawiodłam się na autorce - całość została skomponowana w ciekawy, atrakcyjny, a przy tym zaskakujący sposób. Bohaterowie nie są idealni i zdecydowanie różnią się między sobą, a to dodaje całości smaczku. Pełna recenzja: http://dlalejdis.pl/artykuly/miasto_glin_recenzja
Avatar użytkownika - blackolszi
blackolszi
Przeczytane:2016-11-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Zupełnie inna, ale zarazem tak podobna do wcześniejszych książek tej autorki. Do tej pory czytałam tylko cykle - czy to o Sarze i Jeffrey'u, czy o Willu, czy teraz kompilację Willa i Sary - i nie miałam do czynienia z czymś innym jeśli chodzi o Slaughter. Rzecz jasna brakowało mi znanych postaci, ale Miasto Glin było... genialne! Klimatyczne, fantastyczne, szowinistyczne, rasistowskie i rozbrajające. No i do tego jakże plastyczne! Karin wznosi się na wyżyny jeśli chodzi o opisy miejsc, zachowań i uprzedzeń, które w tamtych latach były na porządku dziennym. Lata siedemdziesiąte, Atlanta, podziały rasowe, fatalne traktowanie kobiet w zawodach "męskich" i pośród tego wszystkiego one - dwie kobiety policjantki, które połączyły siły, żeby rozwiązać sprawę mordercy gliniarzy. Maggie - dziewczyna, która nie ma łatwego życia ani w domu ani w pracy. Panna Lawson ma w rodzinie dwóch policjantów; despotycznego wujka, który jest jej przełożonym i traktuje ją jak śmiecia, a także brata, który nie liczy się z jej zdaniem i nie zamierza pomóc jej w tym męskim, przesiąkniętym testosteronem środowisku. Kate - kobieta po przejściach, wdowa, która postanowiła spróbować swoich sił w policji. Od pierwszych chwil na komisariacie styka się z niesprawiedliwością, wulgarnością i obleśnymi żartami ze strony "kolegów". Na domiar złego zostaje przydzielona na wspólny patrol do Jimmy'ego (brata Maggie), który był świadkiem śmierci swojego partnera i niedoszłą ofiarą zabójcy policjantów.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-10-24,
Autorka zatem unaocznia wielką przepaść, jaka powstała między tolerancją w połowie lat siedemdziesiątych a sytuacją na dziś. Czyżby ludzkość malutkimi kroczkami, acz uparcie, szła do przodu? „Miasto glin" czyta się w tempie błyskawicznym, głównie dzięki komunikatywnemu językowi i doskonałemu wydaniu technicznemu. Dodatkowym uatrakcyjnieniem jest poczucie humoru bohaterów, które nie raz rozluźnia napiętą atmosferę. „Miasto glin" nie jest lekturą wybitną, ale z pewnością potrafi umilić czas. Bardzo chętnie zapoznam się z innymi powieściami autorki, bo czuję, że będzie potrafiła mnie zaskoczyć. Polecam! http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2016/10/miasto-glin-i-policjantki.html#more
Avatar użytkownika - patrycjalisowska

Przeczytane:2018-01-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017,
Blondynka, niebieskie oczy
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Blondynka, niebieskie oczy

Początek dorosłego życia. Energia i stanowczość. Nagle w jej życie wkracza ktoś, kto w jednej chwili dokona ostatecznego aktu zniszczenia...Julia ma dziewiętnaście...

Fałszywy świadek
Karin Slaughter 0
Okładka ksiązki - Fałszywy świadek

Czasem wystarczy jedna chwila, by na zawsze odmienić czyjeś życie. Leigh Collier ciężko pracowała, żeby zbudować swoje pozornie normalne życie. Jest dobrze...