Fałszywy świadek

Czasem wystarczy jedna chwila, by na zawsze odmienić czyjeś życie.

Leigh Collier ciężko pracowała, żeby zbudować swoje pozornie normalne życie. Jest dobrze opłacaną adwokatką, ma nastoletnią córkę, która świetnie radzi sobie w szkole, nawet jej rozwód przebiega w miarę kulturalnie. O takiej zwyczajności marzyła.

Pewnego dnia na jej biurku lądują akta dobrze sytuowanego młodego mężczyzny oskarżonego o gwałt. Leigh nigdy dotąd nie miała do czynienia ze sprawą takiego kalibru – jeśli ją wygra, jej kariera zawodowa nabierze rozpędu. W trakcie spotkania z oskarżonym uświadamia sobie jednak, że nieprzypadkowo wybrał ją na swojego obrońcę. Leigh zna podejrzanego. Podejrzany zna ją. W dodatku doskonale wie, co zdarzyło się dwadzieścia lat temu i dlaczego Leigh od tamtego czasu ucieka.

Informacje dodatkowe o Fałszywy świadek:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2021-10-27

Kup książkę Fałszywy świadek

Fałszywy świadek - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2021-12-19, Ocena: 4, Przeczytałem,

Leigh jest w trakcie rozwodu, ma nastoletnią córka, a z zawodu jest adwokatem. Pewnego dnia kobieta otrzymuje akta zakaźnego mężczyzny oskarżonego o gwałt. Okazuje się, że Leigh nie została przypadkowo wybrana do tej sprawy, bowiem zna podejrzanego. Co wydarzyło się dwadzieścia lat temu? Jakie tajemnice skrywa Leigh?

To moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i uznaje je za naprawdę udane. Karin ma przyjemny w odbiorze styl i stworzyła tutaj intrygującą fabułę, pełną zagadek i tajemnic z świetnie wykreowanymi bohaterami. Książka ta wciągnęła mnie dosłownie od pierwszych stron i byłam bardzo ciekawa jak potoczą się losy głównej bohaterki. Autorka tak poprowadziła tą historię, że nie ma nawet chwili na nudę, ciągle coś się dzieje, a to głównie zasługa świetnego połączenia zdarzeń z przeszłości z teraźniejszością.
Muszę przyznać, że im bardziej zagłębiałem się w tą historię tym bardziej nie byłam pewna jaki będzie finał tej historii, autorka umiejętnie potrafi budować w czytelniku napięcie, skłaniając go tym samym do dalszego poznawania losów sióstr Collier.
"Fałszywy świadek" to bardzo dobry oraz pełen emocji thriller, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością! Jeśli lubisz nieoczywiste historię to ta książka jest dla Ciebie!

Avatar użytkownika - aaniaa1912
aaniaa1912
Przeczytane:2021-12-19,

Dosyć niedawno poznałam książki autorstwa Karin Slaughter. Mimo że zaczęłam od środka pewnej serii to i tak mi się spodobały. Kiedy mam okazję sięgnąć po książkę tej autorki, to z chęcią to robię. Lubię czytać dobre thrillery, a takie też dostaję za każdym razem, kiedy sięgnę po książkę pani Slaughter. W tym roku wyszła książka, która nie należy do żadnej serii, więc od początku wiedziałam, że bez problemu zrozumiem fabułę. Tak więc z jeszcze większą chęcią i ciekawością sięgnęłam po książkę „Fałszywy świadek”.

Już pierwsze strony książki „Fałszywy świadek” mnie wciągnęły. A kolejne spowodowały, że byłam jeszcze bardziej ciekawa jak rozwinie się ta historia. Dalsze wydarzenia przyczyniły się do tego, że w mojej głowie zaczęły się pojawiać różne teorie rozwiązania zagadki. Książka dała mi wszystko to, co dostaję od dobrych thrillerów, czyli ciekawą, zagadkową historię oraz wywołała moje zaangażowanie w śledzenie wydarzeń i zaskoczyła mnie zakończeniem.

„Fałszywy świadek” to kolejna książka Karin Slaughter, jaką przeczytałam i mi się spodobała. Autorka po raz kolejny udowodniła mi, że tworzy dobre i wciągające historie. Do tego pokazała, że można umieścić historię we współczesnych covidowych czasach, ale nie robić z niego głównego tematu, a tylko tło do ciekawych wydarzeń. Teraz, pozostaje mi czekanie na kolejną książkę pani Slaughter.

Na okładce widzimy kobiecą twarz z pięknymi, niebieskimi oczami. Dominuje szarość, biel i czerwień. Z dodatkiem błękitu. Nie posiada skrzydełek, więc nie ma dodatkowej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, niestety. Stronice są kremowe, czcionka mogłaby być chociaż o pół lub cały jeden rozmiar większa... Chociaż już liczy niemal pięćset stron, to gdyby czcionka była większa, byłaby o wiele grubsza... Odstępy między wersami i marginesy zostały zachowane.

Powiem Wam szczerze, że Karin Slaughter to zawsze mnie czymś zaskoczy. To, co dostałam w tej powieści, to wow... Coś, co mnie po prostu zwaliło z nóg. Sama przeszłość naszej Leigh i jej siostry... Nikomu tego nie życzę, naprawdę... Już od pierwszych stron czytałam książkę z ogromnym zainteresowaniem. Z mocno bijącym sercem... Autorka ma przyjemne pióro, które się dosłownie pochłania. Fabuła jest tak dopracowana, że nie sposób się tutaj nudzić. Próbowałam zrozumieć, odczytać, ale różnie bywało z moimi myślami, a tym, co miało miejsce w książce.

Mamy tutaj bardzo dynamiczną akcję, co rusz coś się dzieje. Jest to niewątpliwym plusem, bo nie zanudzicie się podczas czytania. Ja czytałam i chciałam czytać jeszcze szybciej, by już dowiedzieć się, jaki finał będzie miała rozprawa. Jak to wszystko się skończy... I wiecie, autorka dowaliła takie zakończenie, że zbiła mnie już totalnie. Tego to się kompletnie nie spodziewałam! Więc czapki z głów i brawa dla autorki, że wciąż potrafi zaskakiwać i przy tak grubej książce czytelnik przez cały czas jest zainteresowany treścią.
Czułam tutaj napięcie razem z Leigh. Cały czas czułam ten strach, paraliżujący... Obawę jeśli chodzi o jej siostrę... To było tak realne... Te uczucia przeniesione z bohaterów na czytelnika - naprawdę godna uwagi pozycja.

Leigh ale i jej siostra są tutaj głównymi bohaterkami. Ich przeszłość mnie zmiażdżyła. Bardzo im współczułam, nikomu, nawet najgorszemu wrogowi nie życzyłabym takiego losu... A teraźniejszość wystawia ich na próbę, kolejny raz wracając do przeszłości, o której one chciałyby zapomnieć. Odetchnąć. Jednak nie da się, muszą się zmierzyć z rzeczywistością, stawić czoła przeszkodom i jakoś sobie z nimi poradzić... A nie jest lekko.
Mamy tutaj wielu bohaterów... Dobrych, złych... Tych drugich jest znacznie więcej, razili mnie, ale na tym polegała ta książka, które jest naprawdę dobra...

Bardzo, ale to bardzo polecam Wam tę lekturę. Mimo tego, że jest pokaźnym grubaskiem i z miękką okładką bez skrzydełek, cieszę się, że ją mam w swoich zbiorach i że pokusiłam się na jej przeczytanie. Myślę, że jeśli znacie książki Karin, to i ta Wam się spodoba. Jeśli jednak nie mieliście wcześniej do czynienia z powieściami autorki, serdecznie zachęcam, bo warto!

Dwadzieścia trzy lata temu doszło do tragedii. Zaginął Buddy Waleski. Prawdę znają tylko dwie osoby. Siostry Leight i Callie Collier. Zadbały o to, aby sprawa nigdy nie ujrzała światła dziennego. Niestety coś idzie nie tak.
    W roku 2021 Leight jest znaną i cenioną adwokatką. Na jej biurko trafia sprawa mężczyzny oskarżonego o gwałt. Nie byłoby w tym noc dziwnego, gdyby nie fakt, że jest jej on dobrze znany. Początku tej znajomości należy szukać wielu lat wstecz.
   Czy tajemnica wyjdzie na jaw? Jaki plan ma Andrew?

Twórczość autorki nie była mi dotąd znana. To byłe moje pierwsze spotkanie. I powiem Wam, że dość szybko wpadłam w stworzoną historię. Wciągnęła mnie.
    Autorka sprytnie połączyła przeszłość i teraźniejszość. Wydarzenia aktualne z tymi, od których wszystko się zaczęło. Pozwoliło mi to na wczucie się w fabułę. Dodatkowym zaskoczeniem było dołożenie do treści aktualnego problemu globalnego, jakim jest Covid. Został on umiejętnie wplątany do lektury.
   Podczas czytania stopniowo wzrasta napięcie. Towarzyszy adrenalina i niepewność dalszych wydarzeń. Akcja jest dynamiczna, co nie pozwala na nudę i monotonię. Emocje wręcz buzują w czytelniku. Nie się oderwać od wydarzeń.
  Autorka bardzo dobrze skonstruowała postacie. Nadała im odpowiednich cech charakteru. Pasujących do ról, jakie odgrywają w książce. Nieugiętość, upartość, hardość.
   Prawda powoli o dogłębnie analizowana. Przerażająca, brutalna i drobiazgowa.
   Karma wraca. Sprawiedliwość zawsze dosięgnie prawdy. Autorka pokazała siłę i moc siostrzanej miłości. To, do czego jest zdolny człowiek. Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Okazała się być pasjonująca i intrygującą. Autorka pozytywnie zaskoczyła mnie stylem, w jakim tworzy. Spodobał mi się.

Współpraca: Harper Collins

Leigh pnie się po szczeblach kariery. Gdy prawniczka dostaje kolejne zlecenie, jej świat wywraca się do góry nogami.

Ma bronić mężczyznę oskarżonego o gwałt. Okazuje się, że znają się z podejrzanym. Wracają demony sprzed dwudziestu lat.

Leight z siostrą muszą ponownie zmierzyć się z koszmarem. Stawką jest życie najbliższych.

Historia trzyma w napięciu od samego początku.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2022-12-19, Ocena: 4, Przeczytałam, wyzwania czytelnicze 2022,

Opowieść  o dwu siostrach, Leigh i Callie, o ich siostrzanej miłości, poświęceniach i trudnych wyborach. Akcja dzieje się głównie w 2021 roku, w czasie pandemii Covid. Główna bohaterka Leigh Collier próbuje zapomnieć o swojej niechlubnej przeszłości, a zwłaszcza  o tym, co się wydarzyło pewnego dnia w 1998 roku. Autorka umiejętnie połączyła przeszłość z teraźniejszością. Akcja jest dynamiczna, napięcie wzrasta z każdą stroną. Mimo, że Leigh jest mordercznią, w czytelniku wyzwała współczucie  i zrozumienie. Autorka porusza trudne tematy, pedofilię, narkomanię, przemoc w rodzinie i zaniedbaniua rodzicielskie. Mimo dużej objętości, przy tej książce nie sposób się nudzić.

Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2021-12-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

,,Kiedy mierzysz wysokość góry, trudniej ustalić, gdzie zaczyna się jej podnóże, niż zlokalizować wierzchołek".

Leigh i Callie to siostry. 23 lata temu ich siostrzana miłość została wystawiona na próbę. Jedna chwila na zawsze zmieniła ich życie. Naznaczyła ich przyszłość, zawładnęła nastoletnimi umysłami i połączyła jeszcze bardziej, paradoksalnie rozłączając ich historie..

Dziś Callie może powiedzieć o sobie, że sięgnęła dna. Przegrała swoje życie, zmarnowała szansę. Dla chwili zapomnienia, narkotycznej ekstazy, jest w stanie poświęcić wszystko, prawie wszystko..

Leigh, dzięki swojej ciężkiej pracy jest adwokatem, pracownikiem korporacji reprezentującym bankierów i biznesmenów. Prowadzi pozornie normalne życie. Ma nastoletnią córkę. Rozwodzi się z mężem w kulturalny i cywilizowany sposób.

Siostry kontaktują się jedynie w kryzysowych sytuacjach. Są sobie niezwykle bliskie, a jednocześnie dzieli je tak wiele. Jedna z uporem wciąż patrzy wstecz, druga desperacko przed siebie.

Pewnego dnia na biurku Leigh lądują akta dobrze sytuowanego mężczyzny na którym ciążą poważne zarzuty. Jej klient jest oskarżony o gwałt ze szczególnym okrucieństwem. W trakcie spotkania z oskarżonym kobieta uświadamia sobie, że mężczyzna nieprzypadkowo wybrał właśnie ją na swojego obrońcę.

Ona go zna.

On zna ją.

W dodatku on doskonale wie, co zdarzyło się 23 lata temu i dlaczego Leigh od tamtego czasu ucieka.

Rozpoczyna się niebezpieczna gra. Łowca wabi swoja ofiarę, podpuszcza, szuka słabych punktów, by ją w końcu pociągnąć w mroczna otchłań. Aby z nim wygrać trzeba nauczyć się rozdzielać emocje, wprowadzić je w stan hibernacji i działać tak, by być o krok przed nim..

,,Fałszywy świadek" to znakomity thriller psychologiczny. Opowieść o świecie, w którym koronawirus rozdaje kart, życie jest okrutne i nie każdy musi być szczęśliwy. O miłości, traumie z przeszłości, tajemnicach i zemście.

Autorka zadaje trudne pytania. Pokazuje kilka punktów widzenia. Wywołuje lawinę emocji. Intryguje i zaskakuje. Dynamiczna akcja nie pozwala na nudę.

To jest historia od której nie sposób się oderwać. Z pewnością sięgnę po inne książki Autorki.

Avatar użytkownika - Fruzia
Fruzia
Przeczytane:2022-11-06, Przeczytałem,
Geneza
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Geneza

Sara Linton przeprowadza się do Atlanty z nadzieją, że ucieknie od swej przeszłości – podejmuje pracę w szpitalu i uporządkowuje swoje życie. Niestety...

Niewierny. Audiobook
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Niewierny. Audiobook

Sara Linton, lekarka i koronerka, i Jeffrey Tolliver, policjant i jej były mąż, znajdują w lesie skrzynię, a w niej zwłoki pięknej dziewczyny. Sekcja...