Tryptyk

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7510-155-3

Karin Slaughter zabiera nas do posępnych, mrocznych przestrzeni, do których inni pisarze nie ośmielają się wkraczać... Jest jedną z najbardziej odważnych współczesnych pisarzy. Z rąk brutalnego zabójcy giną młode kobiety. Sprawca "podpisuje" swoje dzieła w wyjątkowo okrutny sposób. Cała policja w Atlancie jest postawiona w stan gotowości. Michael Ormewood - weteran wśród policyjnych detektywów - staje do walki z psychopatą. Okazuje się, że musi przy tym rywalizować z agentem specjalnym Willem Trentem, który nie jest łatwym przeciwnikiem. Mordercę próbuje także złapać ktoś inny: były więzień, który zupełnie przypadkowo wpada na jego trop. Doskonała, misternie skonstruowana fabuła, pełna niespodziewanych zwrotów akcji, sprawia, że powieść trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Powieści Karin Slaughter, przełożone na 23 języki, nieustannie goszczą na liście bestsellerów "New York Timesa". Dom Wydawniczy REBIS opublikował dotychczas Niewiernego oraz Przywilej skóry.

Kup książkę Tryptyk

Avatar użytkownika - MichalWieniec
MichalWieniec
Powieści Karin Slaughter nieustannie goszczą na liście bestsellerów „New York Timesa” i są przekładane aż na 23 języki. Autorka zyskała w Polsce popularność dzięki cieszącym się niezłą opinią thrillerom takim jak „Zaślepienie”, „Płytkie cięcie” czy „Niewierny”. Bohaterami większości z tych książek są Jeffrey Tolliver, szef policji i jego żona Sara, lekarz sądowy. Przyznać trzeba, że autorka potrafi zaskoczyć przemyślaną, mocną i rozbudowaną intrygą. Zwłaszcza „Niewierny” zebrał świetne recenzje, zrobiono dodruk tytułu, a nazwisko Karin Slaughter natychmiast skojarzono z wyśmienitą prozą tego gatunku. Najnowsze dzieło pisarki nosi tytuł „Tryptyk“ i jest solidnym, mrocznym thrillerem. Jak sama stwierdza, postanowiła napisać powieść nie związaną z wcześniejszą serią Grant County i stworzyć zupełnie coś innego. Dzięki czemu mamy nowy tekst i ten sam schemat - miejsce znanego dotychczas małżeństwa Tolliverów zastąpione zostaje Ormewoodami. Tym razem jest to para, o dziwo policjanta i pielęgniarki. Ale to koniec podobieństw. Michael Ormewood jest weteranem wśród policyjnych detektywów w Atlancie, posiadającym na swoim koncie epizod wojenny w Iraku, gdzie został postrzelony. Po powrocie do kraju, żeni się z piękną Giną, z którą ma ośmioletniego upośledzonego synka o imieniu Tim. Choroba dziecka spowodowała pogorszenie stosunków ...

Opinie o książce - Tryptyk

Avatar użytkownika - lorinkaa
lorinkaa
Przeczytane:2015-08-20, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
juz nigdy tej ksiazki nie oddam nikomu .... tajemnicza fascynujaca i straszna ... ciekawa fabula i wciagajaca opowiesc w ktorej do polowy ksiazki wszytsko sie wydaje zupelnie inne niz wrzeczywistosci ... ksiazka przedstawiona oczyma sprzawcy i stroza prawa ktory okazuje sie byc nie tym za kogo biora go wspolpracownicy ... duzo krwi ze szczegolami mordow pelno krwi i innych cieakwych watkow
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2014-07-10, Ocena: 6, Przeczytałam, z_52 książki 2014 (100),
Rewelacja, momentami miałam łzy w oczach współczując jednemu z bohaterów. Świetnie skonstruowana akcja, przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Akcja mknie coraz szybciej. Już w połowie domyślałam się rozwiązania historii, ale i tak mną wstrząsnęło. Ogromny plus za postać Willa Trenta.
Avatar użytkownika - kamkap
kamkap
Przeczytane:2010-10-21, Ocena: 5, Przeczytałam,
Świetny thriller. Zaskakujący, intrygujący i bardzo wciągający :)Bardzo udane moje pierwsze spotkanie z książkami tej pani.
Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2018-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Po „Tryptyk” sięgnęłam z polecenia siostry. Wie ona, że przepadam za kryminałami i czuła, że ta książka trafi w moje gusta. Nie myliła się!

„Tryptyk” rozpoczyna serię książek, których bohaterem jest agent specjalny Will Trent. Ma on pomóc Michaelowi Ormewoodowi w znalezieniu zabójcy prostytutki i narkomanki. W całość historii powoli wplata się wydarzenie sprzed 20 lat – zabójstwo nastoletniej Mary Alice. Czy zabójca powrócił? A może zabija ktoś, kto jest naśladowcą skazanego za ten mord Johna Shelleya?

Trzeba przyznać, że autorka używa ostrych słów, nie szczędzi przekleństw… Ale w tej książce i opisanym świecie nie uderza to aż tak bardzo.

Od razu zabieram się za kolejny tom serii o Willu, czyli Pęknięcie.

Avatar użytkownika - Aribaxx
Przeczytane:2014-02-12, Ocena: 6, Przeczytałam, najlepsze,
Zimny strach
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Zimny strach

Sara Linton i jej były mąż Jeffrey zajmują się popełnionym w tajemniczych okolicznościach samobójstwem studenta. Niedługo później poważnie zraniona zostaje...

Zaślepienie
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Zaślepienie

Senne miasteczko Heartsdale w amerykańskiej Georgii ogarnia panika po znalezieniu przez Sarę Linton, miejscową lekarkę i koronera w jednej osobie, zwłok...

Sekret Heleny
Lucinda Riley;