Tryptyk

Karin Slaughter zabiera nas do posępnych, mrocznych przestrzeni, do których inni pisarze nie ośmielają się wkraczać... Jest jedną z najbardziej odważnych współczesnych pisarzy. Z rąk brutalnego zabójcy giną młode kobiety. Sprawca "podpisuje" swoje dzieła w wyjątkowo okrutny sposób. Cała policja w Atlancie jest postawiona w stan gotowości. Michael Ormewood - weteran wśród policyjnych detektywów - staje do walki z psychopatą. Okazuje się, że musi przy tym rywalizować z agentem specjalnym Willem Trentem, który nie jest łatwym przeciwnikiem. Mordercę próbuje także złapać ktoś inny: były więzień, który zupełnie przypadkowo wpada na jego trop. Doskonała, misternie skonstruowana fabuła, pełna niespodziewanych zwrotów akcji, sprawia, że powieść trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Powieści Karin Slaughter, przełożone na 23 języki, nieustannie goszczą na liście bestsellerów "New York Timesa". Dom Wydawniczy REBIS opublikował dotychczas Niewiernego oraz Przywilej skóry.

Informacje dodatkowe o Tryptyk:

Tryptyk - opinie o książce

Avatar użytkownika - lorinkaa
lorinkaa
Przeczytane:2015-08-20, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
juz nigdy tej ksiazki nie oddam nikomu .... tajemnicza fascynujaca i straszna ... ciekawa fabula i wciagajaca opowiesc w ktorej do polowy ksiazki wszytsko sie wydaje zupelnie inne niz wrzeczywistosci ... ksiazka przedstawiona oczyma sprzawcy i stroza prawa ktory okazuje sie byc nie tym za kogo biora go wspolpracownicy ... duzo krwi ze szczegolami mordow pelno krwi i innych cieakwych watkow
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2014-07-10, Ocena: 6, Przeczytałam, z_52 książki 2014 (100),
Rewelacja, momentami miałam łzy w oczach współczując jednemu z bohaterów. Świetnie skonstruowana akcja, przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Akcja mknie coraz szybciej. Już w połowie domyślałam się rozwiązania historii, ale i tak mną wstrząsnęło. Ogromny plus za postać Willa Trenta.
Avatar użytkownika - kamkap
kamkap
Przeczytane:2010-10-21, Ocena: 5, Przeczytałam,
Świetny thriller. Zaskakujący, intrygujący i bardzo wciągający :)Bardzo udane moje pierwsze spotkanie z książkami tej pani.

Świetny thriller. Pierwszy tom cyklu. Zwroty akcji, fabuła, napięcie do ostatniej strony. Dziewczęta i kobiety giną z rąk okrutnego mordercy. Wspólnym mianownikiem jest utrata języka przez ofiary.

Trwa śledztwo, a o pomoc poproszony jest Will Trent.

Tymczasem z więzienia wychodzi skazany za morderstwo i pedofilię mężczyzna, który powoli odkrywa prawdę o wydarzeniach sprzed 20 lat. Co lub kto łączy wszystkie sprawy?

Polecam.

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2022-01-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Odgruzowując (zgodnie z noworocznym postanowieniem ?) pułki własnej biblioteczki, która pierwotnie zaplanowana na pojedyncze rzędy, urosła do rzędów dwóch i różnych "doczepek" po bokach i na górze, co sprawiło, że tylne rzędy popadły trochę w zapomnienie, natrafiłam na książkę Slaughter Karin - "Tryptyk", o której zdążyłam już zapomnieć, że ją mam. A szkoda, bo książka jest bardzo dobra.

Jak zdążyłam się zorientować, autorka ta dorobiła się już całkiem sporej bibliografii, a jej książki oceniane są całkiem wysoko. Tym razem ja również dołączę się do tych pozytywnych ocen i opinii. "Tryptyk" jest bardzo dobrze napisanym thrillerem, przy którym ciekawie spędziłam swój czas. Pierwsze rozdziały opowiadane są przez jedną z postaci, przez którą dałam się zwieść i nawet poczułam coś na kształt współczucia dla niej. Niestety później wyszło szydło z worka, a ja miałam się z pyszna, że byłam tak łatwo wierna i dałam się wpuścić w przysłowiowe maliny.

Książka jest brutalna w swej wymowie, jednak nie tą brutalnością dla samej brutalności. Ta opisywana brutalność podkreśliła dobitniej, że czasami nie to dobre co nam się takie wydaje i że system tak zwanej "sprawiedliwości" w Ameryce jest zupełnie do bani. A ja naiwna myślałam, że to tylko u nas...

Postacie są, prawdziwie nietuzinkowe, chociaż trudno polubić którąś jednoznacznie, ponieważ mam wrażenie, że żadna z nich nie do końca jest po dobrej stronie mocy. Ale już nie przynudzam, w każdym razie, ja się piszę na kolejne powieści pani Karin Slaughter i widzę, że będę miała w czym wybierać. Chyba jednak na początek, powędruję śladami Willa Trenta, bo to bardzo ciekawa postać, ileż w nim samozaparcia, tylko pozazdrościć. Pewnie już wszyscy go znają i wszyscy czytali świetne kryminały tej autorki, a ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, polecam.

Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2018-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Po „Tryptyk” sięgnęłam z polecenia siostry. Wie ona, że przepadam za kryminałami i czuła, że ta książka trafi w moje gusta. Nie myliła się!

„Tryptyk” rozpoczyna serię książek, których bohaterem jest agent specjalny Will Trent. Ma on pomóc Michaelowi Ormewoodowi w znalezieniu zabójcy prostytutki i narkomanki. W całość historii powoli wplata się wydarzenie sprzed 20 lat – zabójstwo nastoletniej Mary Alice. Czy zabójca powrócił? A może zabija ktoś, kto jest naśladowcą skazanego za ten mord Johna Shelleya?

Trzeba przyznać, że autorka używa ostrych słów, nie szczędzi przekleństw… Ale w tej książce i opisanym świecie nie uderza to aż tak bardzo.

Od razu zabieram się za kolejny tom serii o Willu, czyli Pęknięcie.

Avatar użytkownika - Geronimo26
Geronimo26
Przeczytane:2010-10-06, Przeczytałem, Mam,
świetnie się czyta
Zaślepienie
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Zaślepienie

Senne miasteczko Heartsdale w amerykańskiej Georgii ogarnia panika po znalezieniu przez Sarę Linton, miejscową lekarkę i koronera w jednej osobie, zwłok...

Fatum
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Fatum

Karin Slaughter jest ważnym, nowym punktem na kryminalnej mapie świata. Val McDermid Lena Adams nie mogła przypuszczać, że upragniony powrót do pracy...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;