Zbrodniarz

Atlantą wstrząsa okropna zbrodnia. Na parkingu w jednej z dzielnic miasta zostaje znalezione zmasakrowane ciało młodej dziewczyny, studentki Georgia Tech. Ta sprawa okazuje się zdumiewająco podobna do morderstw popełnionych trzydzieści lat wcześniej przez pewnego szaleńca, opętanego misją zbawiania upadłych kobiet. Śledztwem kieruje wiceszefowa Biura Śledczego Georgii, Amanda Wagner, której kariera w policji rozpoczęła się właśnie od rozwikłania tajemnicy tamtych zbrodni. Z sobie tylko znanych powodów odsuwa ona od tej sprawy młodego, obiecującego policjanta o nazwisku Will Trent, który po nieszczęśliwym życiu nareszcie spotkał prawdziwą miłość, lekarkę Sarę Linton.  Trent spędził dzieciństwo w domu dziecka i dopiero jako dorosły dowiedział się, że jest synem prostytutki, Lucy Bennett, oraz człowieka, który przez ponad rok trzymał ją w niewoli i w końcu zamordował. Jego ojciec spędził za kratkami ostatnie trzydzieści lat i właśnie niedawno opuścił więzienie. Will Trent i Amanda Wagner przypadkiem spotykają się w budynku dawnego sierocińca, choć obydwoje przyszli tam z całkiem innych powodów. Okazuje się, że morderca sprzed trzydziestu lat nie działał sam.

Informacje dodatkowe o Zbrodniarz:

Wydawnictwo: Buchmann
Data wydania: 2013-05-22

Kup książkę Zbrodniarz

Zbrodniarz - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kate1986
Kate1986
Przeczytane:2015-05-08, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Warto sięgnąc po tę pozycję
Avatar użytkownika - Flusz
Flusz
Przeczytane:2016-01-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Czytywałam już lepsze książki tej autorki, ale mimo wszystko się nie zawiodłam. Zwykle nie przepadam za retrospekcjami, ale tutaj w ogóle one mi nie przeszkadzały. Książka cały czas trzymała w napięciu co bardzo mi się podobało.
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-06-19, Ocena: 6, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181),
Mrożący krew w żyłach thriller, którego akcja rozgrywa się w Atlancie - obecnie i sprzed 30 lat. W "Zbrodniarzu" kawałek po kawałku odkrywamy tajemnice życia agenta GBI Willa Trenta, z którym można się było zapoznać we wcześniejszych powieściach Slaughter. Will, obecnie związany z Sarą Linton, uwikłany w dziwną relację z byłą żoną i jeszcze dziwniejszą ze swoją szefową - Amandą. Zagubiony, odsunięty od sprawy zaginięcia studentki, a później jej zabójstwa, musi się zmagać ze zwolnieniem warunkowym ojca - mordercy. Jednocześnie możemy śledzić sprawę zaginionych prostytutek sprzed 30 lat, która jednocześnie była pierwszą sprawą Amandy i Evelyn, w czasach gdy kobiety w policji były dyskryminowane. Sprawca był owładnięty manią zbawiania prostytutek-ćpunek, porywał je, więził i torturował, by wyrwać je z nałogu. Zbrodnie z przeszłości powracają z wielkim hukiem, by znaleźć wreszcie swój finał i wypełnić brakujące luki z pierwszego dochodzenia. Czyta się rewelacyjnie, zwłaszcza że od dawna fascynowała mnie postać Willa. Jednocześnie możemy poznać nieco bardziej ludzkie oblicze Amandy, którą zawsze odbierałam jako osobę zimną, zdeterminowaną i pozbawioną uczuć. Teraz widzę, że to była tylko maska ochronna, którą przywdziała, by ukryć swoje prawdziwe emocje. Duży plus za makabryczne opisy, których oczekuję po dobrym thrillerze.

Zamordowano studentkę. Sprawa przypomina morderstwa z lat siedemdziesiątych. To była pierwsza sprawa Amandy Wagner. Dlaczego kobieta nie chce teraz dopuścić do sprawy Trenta?

Psychopata, którego celem jest zbawienie upadłych kobiet. Poznajemy też historię dzieciństwa Willa Trenta.

Dyskryminacja kobiet, rasizm, trudne początki kobiet w policji.

Polecam.

Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2018-10-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Tytułowym „Zbrodniarzem” okazuje się mężczyzna, króry wiele lat temu został złapany i aresztowany przez dwie młode policjantki – Amandę Wagner i Evelyn Mitchell. Jednak jego tożsamość odmieni życie wielu osób.

W Atlancie odnalezione zostają zwłoki młodej studentki. Sposób, w jaki zginęła przypomina morderstwa popełniane ponad 30 lat temu. Zbiegają się one czasowo z wyjściem na wolność człowieka, którego za kraty wsadziły kiedyś Amanda i Evelyn. Ta pierwsza od razu wyklucza ze śledztwa Willa, dla jego dobra. Mężczyzna jednak się nie poddaje i w końcu zostaje włączony w sprawę. Chociaż jednak lepiej dla niego byłoby trzymać się od niej z daleka.

Książka przeplata w sobie pierwszą poważną sprawę dwudziestokilkuletnich Evelyn i Amandy oraz współczesność. Takie „przeskoki” co prawda początkowo trochę mnie wyrywały z akcji, ale dość szybko się do nich przyzwyczaiłam.

W tej książce sięgamy w przeszłość Willa i jego matki. Dowiadujemy się, kim była. W jakich okolicznościach na świat przyszedł Wilbur Trent. Kim był jego ojciec. Co prawda poprzednie części dały nam zarys życia agenta, ale tutaj można wniknąć w szczegóły. Autorka daje odpowiedzi na wiele pytań, które pojawiły się wcześniej, między innymi „dlaczego Will został znaleziony w koszu na śmieci”.

Polecam tę pozycję wszystkim fanom Karin Slaughter i nie tylko. Jestem pewna, że czytelnik się nie zawiedzie.

Avatar użytkownika - wiola1609
Przeczytane:2017-02-24, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Dobra córka
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Dobra córka

Dwadzieścia osiem lat temu matka Charlotte i Samanthy została zamordowana na ich oczach. Żadna z dziewczynek nigdy nie zdradziła, co jeszcze wydarzyło...

Fatum
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Fatum

Karin Slaughter jest ważnym, nowym punktem na kryminalnej mapie świata. Val McDermid Lena Adams nie mogła przypuszczać, że upragniony powrót do pracy...