Geneza

Sara Linton przeprowadza się do Atlanty z nadzieją, że ucieknie od swej przeszłości – podejmuje pracę w szpitalu i uporządkowuje swoje życie. Niestety, pogotowie przywozi straszliwie okaleczoną kobietę i tak oto Sara zostaje wciągnięta do świata przemocy. Obrażenia wskazują, iż jest to ofiara jakiegoś psychopaty. Agent specjalny Will Trent, który bada miejsce wypadku, znajduje nieopodal ukrytą pod ziemią komnatę tortur. I przy okazji odkrywa upiorną prawdę – pacjentka Sary to pierwsza ofiara sadystycznego mordercy.

Informacje dodatkowe o Geneza:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2010-10-19

Kup książkę Geneza

Geneza - opinie o książce

Faith, policjantka poznana w poprzednim tomie, zostaje zatrudniona w agencji, w której pracuje Will Trent i zostaje skierowana do współpracy właśnie z nim. U kobiety życie osobiste trochę się komplikuje. U Trenta też zaszły pewne zmiany.

Osobiste sprawy muszą zejść na dalszy plan, gdy trzeba rozwiązać sprawę potrąconej przez samochód kobiety. Okazuje się, że do wypadku doszło, gdy kobieta uciekała przed psychopatą. Niedaleko miejsca wypadku Trent znajduje kolejną ofiarę.

Ktoś torturuje kobiety na wszelkie możliwe sposoby, przetrzymuje je w ziemiankach lub piwnicach.

Śledztwo prowadzi do makabrycznych odkryć.

Polecam.

Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2018-09-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

„Geneza” jest moim trzecim spotkaniem z Willem Trentem i… ani trochę się nie zawiodłam!

Judith i Henry Coldfield wracają z wizyty u syna, kiedy pod koła ich samochodu wpada naga kobieta nosząca na sobie ślady potwornych tortur. Szukając śladów agent Will Trent odnajduje na drzewie ciało drugiej kobiety, która była przetrzymywana razem z umierającą Anną.

Will, wraz z Faith (której życie się bardzo komplikuje), muszą odnaleźć sprawcę, co nie jest takie proste. Czy kluczem do rozwiązania zagadki będzie kolejna porwana kobieta? A może ofiary są wybierane przypadkowo?

Poznajemy tutaj lekarkę, Sarę Linton. Jest ona wdową po policjancie, Jeffreyu. Przeprowadziła się do Atlanty, żeby rozpocząć nowe życie. Jej pacjentką jest pierwsza ofiara, czyli Anna. Dzięki temu, że Sara była kiedyś koronerem, może uczestniczyć w sekcji zwłok znalezionej na drzewie Jacquelyn Zabel. Odkrywa, że w pochwie kobiety znajduje się 11 worków na śmieci. Ta informacja pomaga uratować życie Anny.

Muszę przyznać, ze uwielbiam krwawe kryminały, ale w przypadku „Genezy” musiałam robić przerwy, żeby złapać oddech i otrząsnąć się z szoku. Niemniej, książkę bardzo polecam i z miejsca zabieram się za kolejny tom.

Avatar użytkownika - KKS
Przeczytane:2011-06-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 2011,
Dobra córka
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Dobra córka

Dwadzieścia osiem lat temu matka Charlotte i Samanthy została zamordowana na ich oczach. Żadna z dziewczynek nigdy nie zdradziła, co jeszcze wydarzyło...

Układanka
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Układanka

Andrea jest przekonana, że wie wszystko o swojej matce. Jakie tajemnice może skrywać Laura, elegancka i poukładana terapeutka mowy, filar lokalnej społeczności...