Pęknięcie

Kontynuacja „Tryptyku”. Matka i żona, Abigail Campano, wraca z lekcji tenisa do swojej okazałej rezydencji w zamożnej dzielnicy Atlanty „Ansley Park” i zastaje wewnątrz młodego mężczyznę, który – wszystko na to wskazuje – zamordował właśnie jej córkę Emmę. Abigail stacza z napastnikiem niesamowitą walkę o życie, która kończy się uduszeniem napastnika. Nie od razu jednak wychodzi na jaw, że pokiereszowane ciało młodej kobiety, które spoczywa w sypialni Campano, należy w istocie nie do jej córki, ale do koleżanki Emmy. Śledztwo – pełne podobnych niespodzianek i zwrotów akcji – przejmuje agent specjalny Will Trent, który wspólnie z detektyw Faith Mitchell stara się ułożyć fragmenty układanki i znaleźć Emmę, zanim będzie za późno. Slaughter podaje nam na tacy czystą energię i brutalną przemoc. „Przyśpieszające bicie serca… Czysta energia plus para uzupełniających się i pełnych wad bohaterów. Fani niecierpliwie będą czekać na następną książkę” – PUBLISHERS WEEKLY „Olśniewające zwroty akcji. Paliwem dla radości czytania taj książki są ekscentryczne stosunki pomiędzy detektywami, jak również z każdą chwilą bardziej intrygujące śledztwo” – PEOPLE „Pęknięcie olśniewa, ponieważ zagadki tkwią tu na poziomie intrygi i ludzkich charakterów. Ta kombinacja jest nie do podrobienia”. CLEVELAND PLAIN-DEALER „Niespodziewane zwroty akcji i intrygujące postaci”. ENTERTAINMENT WEEKLY

Informacje dodatkowe o Pęknięcie:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: b.d

Kup książkę Pęknięcie

Pęknięcie - opinie o książce

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2009-10-18,
O ile Slaughter pisze formalnie poprawnie to niektórych może razić u niej swoista apoteoza przemocy. Sporo tu też uproszczeń psychologicznych i socjologicznych. Autorka zdecydowanie stawia na akcję. Mam wrażenie, że to taki mocno przygnębiający świat przypominający (a może udający?) rzeczywistość.

Muszę  przyznać,  że był  to kawał dobrego kryminału.  To było moje pierwsze spotkanie  z Willem  Trentem  i myślę, że nie ostatnie.

Sprawa nie jest prosta. Abigail Campano wraca do domu i widzi  przerażającą scenę - nieznany mężczyzna  z nożem nad zwłokami młodej dziewczyny.  W obliczu zagrożenia zabija go.  Jednak  szybko okazuje się,  że wszystko jest  nie tak.

Bardzo przypadła  mi do  serca postać  Willa. Rewelacyjny  śledczy, który w  życiu  prywatnym jest niemal jak dziecko. Też macswoje demony ale przynajmniej tym razem nie jest alkoholikiem.

Historia jest całkiem zgrabna, chociaż momentami  nieco kuleje. Momentami  jest też trochę  przegadana.  Ale dobrze się bawiłam.  Misterna intryga jest, skomplikowane śledztwo jest,, ciekawe postacie  też. Wątek romantyczny też jest.

Matka wracając do domu, zastaje nad ciałem swojej córki chłopaka z nożem. Bez namysłu rzuca się na niego i chłopak umiera. Okazuje się, że ofiarą jest koleżanka córki, a ona sama została uprowadzona. Kim okaże się zabity chłopak, co rzeczywiście robił w tym domu? Śledztwo oczywiście prowadzi Will Trent, któremu pomaga pewna policjantka. Do agenta wracają koszmarne wspomnienia z dzieciństwa.

Drugi tom cyklu. Polecam.

Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2018-09-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

„Pęknięcie” to moje drugie spotkanie z Karin Slaughter. Jest to również drugi tom serii z Willem Trentem.

Abigail Campano wraca wcześniej do domu, w którym zastaje zamordowaną dziewczynę i chłopaka z nożem w ręku. Jest przekonana, że ofiarą jest jej córka, Emma, i zabija domniemanego mordercę. Oczywiście, nic nie okazuje się takie, jak mogło się wydawać. Zginął niewinny nastolatek i jedyna przyjaciółka Emmy, Kayla Alexander. Sama Emma natomiast została porwana.

Muszę przyznać, że „Pęknięcie” czytało mi się jednak gorzej niż „Tryptyk”. Chociaż akcja jest poprowadzona w dobry sposób, wszystkie tropy ujawniają się powoli, a sama powieść trzyma w napięciu to nie zachwyciła mnie jak poprzednia. Nie zmienia to jednak faktu, że i tak sięgnę po kolejne książki tej autorki, a na pewno po te, w których występuje Will Trent. Ten bohater ma w sobie coś, co ciągnie mnie do niego. Jeśli tylko byłby realną postacią dałabym wiele, żeby móc go poznać.

Avatar użytkownika - Domi__T
Przeczytane:2014-03-04, Ocena: 6, Przeczytałam, najlepsze,
Tryptyk
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Tryptyk

Karin Slaughter zabiera nas do posępnych, mrocznych przestrzeni, do których inni pisarze nie ośmielają się wkraczać... Jest jedną z najbardziej...

Niewierny
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Niewierny

Sara Linton i Jeffrey Tolliver znajdują w lesie skrzynię, a w niej zwłoki dziewczyny- ofiarę zakopano żywcem, po czym w okrutny sposób zamordowano. Okazuje...