Pęknięcie

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: b.d

Kontynuacja „Tryptyku”. Matka i żona, Abigail Campano, wraca z lekcji tenisa do swojej okazałej rezydencji w zamożnej dzielnicy Atlanty „Ansley Park” i zastaje wewnątrz młodego mężczyznę, który – wszystko na to wskazuje – zamordował właśnie jej córkę Emmę. Abigail stacza z napastnikiem niesamowitą walkę o życie, która kończy się uduszeniem napastnika. Nie od razu jednak wychodzi na jaw, że pokiereszowane ciało młodej kobiety, które spoczywa w sypialni Campano, należy w istocie nie do jej córki, ale do koleżanki Emmy. Śledztwo – pełne podobnych niespodzianek i zwrotów akcji – przejmuje agent specjalny Will Trent, który wspólnie z detektyw Faith Mitchell stara się ułożyć fragmenty układanki i znaleźć Emmę, zanim będzie za późno. Slaughter podaje nam na tacy czystą energię i brutalną przemoc. „Przyśpieszające bicie serca… Czysta energia plus para uzupełniających się i pełnych wad bohaterów. Fani niecierpliwie będą czekać na następną książkę” – PUBLISHERS WEEKLY „Olśniewające zwroty akcji. Paliwem dla radości czytania taj książki są ekscentryczne stosunki pomiędzy detektywami, jak również z każdą chwilą bardziej intrygujące śledztwo” – PEOPLE „Pęknięcie olśniewa, ponieważ zagadki tkwią tu na poziomie intrygi i ludzkich charakterów. Ta kombinacja jest nie do podrobienia”. CLEVELAND PLAIN-DEALER „Niespodziewane zwroty akcji i intrygujące postaci”. ENTERTAINMENT WEEKLY

Kup książkę Pęknięcie

Opinie o książce - Pęknięcie

Avatar użytkownika - speedi
speedi
O ile Slaughter pisze formalnie poprawnie to niektórych może razić u niej swoista apoteoza przemocy. Sporo tu też uproszczeń psychologicznych i socjologicznych. Autorka zdecydowanie stawia na akcję. Mam wrażenie, że to taki mocno przygnębiający świat przypominający (a może udający?) rzeczywistość.
Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2018-09-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018,

„Pęknięcie” to moje drugie spotkanie z Karin Slaughter. Jest to również drugi tom serii z Willem Trentem.

Abigail Campano wraca wcześniej do domu, w którym zastaje zamordowaną dziewczynę i chłopaka z nożem w ręku. Jest przekonana, że ofiarą jest jej córka, Emma, i zabija domniemanego mordercę. Oczywiście, nic nie okazuje się takie, jak mogło się wydawać. Zginął niewinny nastolatek i jedyna przyjaciółka Emmy, Kayla Alexander. Sama Emma natomiast została porwana.

Muszę przyznać, że „Pęknięcie” czytało mi się jednak gorzej niż „Tryptyk”. Chociaż akcja jest poprowadzona w dobry sposób, wszystkie tropy ujawniają się powoli, a sama powieść trzyma w napięciu to nie zachwyciła mnie jak poprzednia. Nie zmienia to jednak faktu, że i tak sięgnę po kolejne książki tej autorki, a na pewno po te, w których występuje Will Trent. Ten bohater ma w sobie coś, co ciągnie mnie do niego. Jeśli tylko byłby realną postacią dałabym wiele, żeby móc go poznać.

Avatar użytkownika - Domi__T
Przeczytane:2010-05-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 2010,
Tryptyk
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Tryptyk

Karin Slaughter zabiera nas do posępnych, mrocznych przestrzeni, do których inni pisarze nie ośmielają się wkraczać... Jest jedną z najbardziej...

Zimny strach
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Zimny strach

Sara Linton, pełniąca obowiązki koronera w miasteczku Heartsdale w stanie Georgia, zostaje wezwana do campusu miejscowego collegeu, gdzie znaleziono zwłoki...

Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;