Quantcast

Michael Douglas. Biografia

Wydawnictwo: Axis Mundi
Data wydania: 2013-03-20
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788361432470
Liczba stron: 368

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Szczegółowy portret jednego z odnoszących największe sukcesy hollywoodzkiego aktora, Michaela Douglasa.Trudna, pełna rywalizacji relacja syna z ojcem, hollywoodzką legendą Kirkiem Douglasem, ukształtowała karierę oraz prywatne życie Michaela. Dzięki swej determinacji i kreatywności oraz charyzmie, Michael Douglas zdołał zrzucić z siebie potężny cień rzucany na niego przez słynnego ojca. Kiedy przezwyciężył rodzinną klątwę, stał się sensacją, gdy wyprodukował jeden z filmów wszech czasów - Lot nad kukułczym gniazdem. Za produkcję tego filmu zdobył swego pierwszego Oskara. Po sukcesie Lotu na Kukułczym gniazdem, Michael zdobył pozycję jednego z najbardziej wpływowych aktorów Hollywood, z powodzeniem kontynuował też producencką karierę (Seria Miłość, Szmaragd Krokodyl), tworzył też niezapomniane kreacje w kultowych filmach, Nagi Instynkt, Wall Street, Fatalne zauroczenie i W sieci. Podobnie jak życie zawodowe, również prywatne życie Douglasa pełne jest nagłych zwrotów, wzlotów i upadków. W książce znajduje się historia jego pierwszego, szarpiącego i nieudanego małżeństwa, historia pogłosek o jego niewierności (szczególnie z filmowymi partnerkami, np. Kathleen Turner), i pobytu w ośrodku odwykowym. Z serii tragedii - wylewie ojca, uzależnieniu syna Camerona i własnej walce z rakiem, Michael Douglas wyszedł obronną ręką - rozpoczął nowy szczęśliwy rozdział życia z nową rodziną, którą stworzył z Catheriną Zetą-Jones.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Michael Douglas. Biografia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Michael Douglas. Biografia

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2017-01-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Syn znanego aktora, który nie miał czasu dla rodziny, powielający jego stereotyp zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Ale tak naprawdę zdolny producent, który czasem występował w filmach i w serialach. To on stoi za sukcesem "Lotu nad kukułczym gniazdem", choć książka przełożona na język sceny była ważna również dla jego ojca. Czego nie wiadomo o Michaelu? Cóż, parę tajemnic ta książka odkrywa.
Link do opinii
Avatar użytkownika - k4PL
k4PL
Przeczytane:2013-04-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 2013 r., Scena, W kolekcji,
Zmierzenie się z postacią młodego Douglasa wymagało dużej odwagi. Nie tyle ze względu na dorobek artystyczny, co medialną otoczkę wokół jego postaci i rodzinny bagaż, którego motyw - chcąc nie chcąc - musiał pojawić się w książce. Eliot pisze konkretnie i nie idealizuje. Bardzo zgrabnie i rzetelnie przeplata kwestie kariery, życia uczuciowego i skomplikowanych relacji rodzinnych Douglasa, pozwalając sobie przy tym na kąśliwe komentarze i spostrzeżenia. Język i styl są na wysokim poziomie, książkę spokojnie można przeczytać na jednym wdechu. Jedyny mankament, to momentami zbyt obszerne streszczanie fabuły poszczególnych produkcji, reszta bez zarzutu.
Link do opinii
Inne książki autora
Jack Nicholson. Biografia
Marc Eliot0
Okładka ksiązki - Jack Nicholson. Biografia

Biografia pióra Marca Eliota (autora wydanej w marcu biografii Michaela Douglasa) – wnikliwy portret największego współczesnego aktora świętującego...

Amerykański buntownik. Życie Clinta Eastwooda
Marc Eliot0
Okładka ksiązki - Amerykański buntownik. Życie Clinta Eastwooda

Amerykański buntownik to biografia Clinta Eastwooda - aktora, reżysera i producenta w jednym, symbolu i legendy Hollywoodu. Znany historyk filmu Marc Eliot...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei
Dagmara Leszkowicz-Zaluska
Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei
Będę tu z tobą
Robert D. Fijałkowski
Będę tu z tobą
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy