Mikołajek: Jak to się zaczęło

Tom 0.1 cyklu Przygody Mikołajka

Zobaczcie, jak to się zaczęło.

Przygody Mikołajka należą do kanonu światowej literatury już od 60 lat. Jednak mało kto wie, że kultowy bohater debiutował na łamach belgijskiej prasy jako bohater... komiksu! Niepodrabialny humor duetu Sempé-Goscinny ma swoje źródło w komiksowych dymkach. W tych pierwszych przygodach oprócz Mikołajka pojawili się także jego niezapomniani rodzice, nieznośny sąsiad pan Bledurt oraz pierwowzory Alcesta, Ananiasza i innych kumpli. Sprawdźcie, czy wszystkich rozpoznacie!

Informacje dodatkowe o Mikołajek: Jak to się zaczęło:

Kup książkę Mikołajek: Jak to się zaczęło

Mikołajek: Jak to się zaczęło - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulinarobak
paulinarobak
Przeczytane:2024-01-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2024, 52 książki 2024,

Zabawne komiksy, które spodobają się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Tym młodszym trzeba czasem nieco wyjaśnić, ale są też historyjki, które bez dodatkowych komentarzy wprawiają młodego czytelnika w istny rechot ;)

Po raz pierwszy sięgnęłam po Mikołajka i jestem zauroczona tą postacią. W swoim działaniu, słodkiej bezmyślności i dziecięcej logice bardzo przypomina mi Paddingtona. Historyjka o obrazkach na ścianie i lekarzu ze stetoskopem szczególnie mnie urzekła. Polecam i młodym i tym tym starszym również.

Chyba zacznie się moja nieco dłuższa przygoda z komiksami. ;)

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-04-16, Ocena: 4, Przeczytałem,

MIKOŁAJEK W KOMIKSIE

„Mikołajek” to jedna z najsłynniejszych serii książeczek dla dzieci w dziejach literatury współczesnej. Dzieło, które doczekało się tak filmowych, jak i serialowej adaptacji, a także serii książek inspirowanych postacią i jej przygodami, w tym kolorowanki i książki kucharskiej. Mało kto wie jednak, że zanim niesforny chłopiec pojawił się w pierwszym opowiadaniu, był bohaterem cyklu komiksów. Teraz jednak wszyscy mogą przekonać się jak wyglądały początki Mikołajka, bo wydawnictwo Znak wydało właśnie całość w jednym albumie. I warto po niego sięgnąć, bo to kawał dobrego komiksu dla małych i dużych czytelników.

Poznajcie Mikołajka, niesfornego chłopca, który czego się nie dotknie, jest w stanie zmienić to w jedną wielką katastrofę. Co czeka na niego w tym albumie? Dużo szalonych i niezwykłych przygód, bo wyobraźcie sobie co chłopiec z jego talentem do pakowania się we wszelkiej maści kłopoty i nieograniczoną niczym pomysłowością zrobi, kiedy dostanie w prezencie bębenek albo rewolwer. Niby to tylko zabawki, ale problemy w domu i sąsiedzkie waśnie będą niestety nieuniknione. Prosić go o coś też nie ma większego sensu, bo Mikołajek i dobra pamięć – przynajmniej do obowiązków – niezbyt do siebie pasują. A pomyślcie sobie co w takim razie wydarzyć się może, kiedy nasz chłopiec bawi się na całego? Gdy trafi do wesołego miasteczka, dorwie w swoje ręce kolejkę elektryczną albo zajmie się grą w ping-ponga! W skrócie: będzie się działo!

Całość mojej recenzji na blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/04/mikoajek-jak-to-sie-zaczeo-rene.html

Mikołajek. Kolorowanka
Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe 0
Okładka ksiązki - Mikołajek. Kolorowanka

Przed Tobą niezwykła okazja, by świat Mikołajka nabrał kolorów. Dosłownie. Jaki kolor mają spodenki Mikołajka? Jakie wzory znajdują się na sukience Jadwini...

Mikołajek i Wielki Cyrk Kolegów
René Goscinny, Jean-Jacques Sempé0
Okładka ksiązki - Mikołajek i Wielki Cyrk Kolegów

Uwielbiane przez wszystkich opowiadania o swetrze w kaczuszki, wyścigach wózków w nowym sklepie i zabawie w prawdziwy cyrk. Teraz w wersji...