Miłość alchemika

Przemawiająca do uczuć i wyobraźni magiczna powieść o miłości, która może być niebezpieczniejsza niż życie i śmierć

Przed wiekami: młody alchemik Cyrus stworzył niezwykły eliksir. Dzięki niemu jego ukochana Seraphina mogła żyć w nieskończoność, przeżywając życie innych ludzi – w zamian za obietnicę, że pozostanie z nim na zawsze. Lecz cena okaże się przerażająca i tragiczna…

Czasy współczesne: na autostradzie pod Oakland Seraphina jest świadkiem tragicznego wypadku, który zmienia jej życie.

Teraz musi wybierać pomiędzy tym, kim była i kim chce być. Czy odważy się przeżyć coś, czego nigdy nie zaznała? Poznać jak inne szesnastolatki radość, przyjaźń i uczucie do fantastycznego chłopaka? Czy Cyrus pozwoli jej odejść? Czy będzie musiała wyrzec się szczęścia, by uratować tego, kogo naprawdę kocha?

Informacje dodatkowe o Miłość alchemika:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2013-01-22

Kup książkę Miłość alchemika

Miłość alchemika - opinie o książce

Avatar użytkownika - kinguszka
kinguszka
Przeczytane:2014-08-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2014-05-04, Ocena: 3, Przeczytałam,
Niezbyt interesująca, mało wciąga, nie polecam.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-08-16, Posiadam!, Romans.,
Co powiedzieć o książce, która przyciągnęła mnie okładką, a zniechęciła historią? Opis książki był rewelacyjny! Alchemik, zabójczo zakochany w stworzonej przez siebie nieśmiertelnej dziewczynie. Uwielbiam książki o miłości, więc to na prawdę mnie przyciągnęło. Początkowe rozdziały do momentu ucieczki Sery były świetne, jednak w momencie jej przemiany wartość rozdziałów zaczęła sukcesywnie spadać.... A szkoda! A i owszem, wątek Cyrusa - zabójczo, zakochanego tyrana był dobry! No i sam wątek poznawania przez Serę życia jej nowego ciała również bardzo dobry, ale reszta... Cóż.... Zawiodłam się na akcji, której według mnie było bardzo mało, a i fabuła nie do końca była idealna. ;c Chciałoby się rzecz: Więcej romansu i więcej tragizmu! Moment, w którym Cyrus odnajduje Serę - myślałam, że coś ruszy. Jednak zamiast tego mamy wstęp do skrzętnie uknutej przez Alchemika intrygii. Bryan, Noah, Leyla, Nicole - postacie dość mdłe i za mało rozwinięte. Może gdyby książka była dłuższa i pisana nie z perspektywy głównej bohaterki to byłoby ciekawiej. Jednak tak się nie stało. Jak dla mnie najlepszą postacią jest sam złowieszczy Alchemik i jeśli będę miała wrócić do kolejnej części to tylko dla niego. Niestety troszeczkę się zawiodłam, a szkoda bo potencjał na dobrą historię był! Cóż, może następna część będzie lepsza...
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2013-07-06, Ocena: 6, Przeczytałam,
Boska! Boska! Boska! Już od pierwszych stron książki wiedziałam, że TO jest TO! Polecam.
Avatar użytkownika - Juliette
Juliette
Przeczytane:2013-06-10, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2013, Przeczytane,
Jedynym, co w książce mi się podobało była okładka. Styl autorki jest niedopracowany. Nie potrafiła zaangażować czytelnika w wydarzenia, wszystko opisywała jakby w pospiechu, nie dopracowując szczegółów. Bohaterowie jednowymiarowi, nie wzbudzali żadnych uczuć, zarówno tych dobrych, jak i złych. Nie polecam. Strata pieniędzy i czasu :/
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2023-08-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Okładka średnio zachęcająca, gdyby nie opis z tyłu okładki  książkę na półkę. Pomysł na historię ciekawy, aczkolwiek po lekturze zostaje niedosyt. Nie wiadomo co się stało z narkomanką, która zabrała księgę Cyrusa z przepisem alchemicznym (I czy w ogóle to Taryn ją zabrała?), czemu Kylie jechała samochodemi uległa tak strasznemu wypadkowi?

Avatar użytkownika - anita0201
anita0201