Miłość do rzeczy niedoskonałych

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2020-03-25
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788311158283
Liczba stron: 280
Tytuł oryginału: Love for Imperfect Things

Ocena: 6 (2 głosów)

Nikt nie jest doskonały, ale to nie powinno powstrzymywać nikogo od miłości - miłości do świata, do siebie nawzajem i nawet do nas samych. W tej pięknie ilustrowanej książce, nauczyciel buddyzmu Haemin Sunim (którego imię oznacza ,,spontaniczną mądrość") korzysta z przykładów z własnego życia oraz z wielu lat doświadczenia w pomaganiu innym. Kiedy traktujemy siebie ze współczuciem i empatią oraz staramy się sobie wybaczyć, uczymy się traktować innych w ten sam sposób, dzięki czemu jesteśmy w stanie komunikować się z ludźmi na innym, głębszym poziomie, nie przejmować się porażkami, radzić sobie z bólem i depresją, słuchać innych bardziej uważnie, wyrażać swoje myśli wyraźniej i mieć odwagę do realizacji tego, co nas naprawdę uszczęśliwia, aby czuć się kompletnym. W książce znajdziemy ponad 35 kolorowych ilustracji, które przez zmysł wzroku trafią do serca, a wraz ze słowami Haemina Sunima oferują pocieszenie, zachętę i mądrość, aby każdy mógł nauczyć się kochać siebie, swoje życie i wszystkich w nim obecnych.

Tagi:

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Miłość do rzeczy niedoskonałych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Miłość do rzeczy niedoskonałych

„Miłość do rzeczy niedoskonałych“ to bardzo mądra, duchowa uczta pełna delikatnych smaczków, które inspirują, dodają otuchy, rozganiają ciemne chmury dając nadzieję i ucząc emanowania wewnętrznym ciepłem na co dzień. Skłania do refleksji nad przemijaniem, pielęgnowaniem rodzinnych więzi, wychowywaniem dzieci. Uczy umiejętności słuchania, wybaczania, uważności ale też niekrytykowania innych, zrozumienia i akceptacji osób różniących się od nas. Podpowiada jak radzić sobie z rozczarowaniem, porażką, smutkiem, przygnębieniem, trudnymi relacjami w związku i natłokiem myśli.

 

Swoje wskazówki autor opiera na własnych doświadczeniach, dzięki temu to o czym pisze jest wiarygodne i prawdziwe. Jego przesłania wyłaniające się z treści książki są ponadczasowe i skierowane do każdego, bez względu na wiek czy wyznawaną religię. Są to prawdy z pozoru tylko oczywiste, o których większość ludzi wie, lecz trudno im je zastosować w praktyce. Nie jest to poradnik w dokładnym tego słowa znaczeniu, lecz raczej piękny, pełen duchowego przekazu przewodnik po różnych aspektach naszego życia.

 

 

Link do opinii
Inne książki autora
Zwolnij wreszcie. Jak odnaleźć spokój w świecie, który nigdy się nie zatrzymuje
Haemin Sunim0
Okładka ksiązki - Zwolnij wreszcie. Jak odnaleźć spokój w świecie, który nigdy się nie zatrzymuje

Jak nie zwariować, słuchając wiadomości? Jak przestać się martwić końcem świata? Jak przetrwać kolejny dzień w pracy i nie oszaleć? Czasem wystarczy.....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

„Nasze życie jest zdecydowanie zbyt cenne, by poświecić je na kpiny i nienawiść do czegoś, co do nas nie przemawia, czego nie rozumiemy“  


Więcej
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy