Miłość do rzeczy niedoskonałych

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2020-03-25
Tytuł oryginału: Love for Imperfect Things

Nikt nie jest doskonały, ale to nie powinno powstrzymywać nikogo od miłości - miłości do świata, do siebie nawzajem i nawet do nas samych. W tej pięknie ilustrowanej książce, nauczyciel buddyzmu Haemin Sunim (którego imię oznacza ,,spontaniczną mądrość") korzysta z przykładów z własnego życia oraz z wielu lat doświadczenia w pomaganiu innym. Kiedy traktujemy siebie ze współczuciem i empatią oraz staramy się sobie wybaczyć, uczymy się traktować innych w ten sam sposób, dzięki czemu jesteśmy w stanie komunikować się z ludźmi na innym, głębszym poziomie, nie przejmować się porażkami, radzić sobie z bólem i depresją, słuchać innych bardziej uważnie, wyrażać swoje myśli wyraźniej i mieć odwagę do realizacji tego, co nas naprawdę uszczęśliwia, aby czuć się kompletnym. W książce znajdziemy ponad 35 kolorowych ilustracji, które przez zmysł wzroku trafią do serca, a wraz ze słowami Haemina Sunima oferują pocieszenie, zachętę i mądrość, aby każdy mógł nauczyć się kochać siebie, swoje życie i wszystkich w nim obecnych.

Kup książkę Miłość do rzeczy niedoskonałych

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2020-03-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2020 roku, Poradniki,
Wszyscy dążymy do tego, by czuć się dobrze, wręcz idealnie. Zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Poszukujemy szczęścia, czasami dopatrując się ich źródła w wymarzonych, często drogich, z radością kupowanych przedmiotach. Staramy się też otaczać ludźmi, którzy są nam przyjaźni. Jednak w pewnym momencie orientujemy się, że coś jest nie w porządku. Że coś nam doskwiera, coś nas rani, coś nam dokucza. Okazuje się, że pogoń za doskonałością w szerszej perspektywie najczęściej bywa zgubna. Uświadamia to czytelnikowi Haemin Sunim w znakomitym poradniku Miłość do rzeczy niedoskonałych. Rodzina, praca, związki to sfery, które wywierają spory wpływ na życie każdego człowieka. Jednak każdy człowiek, który pojawi się w naszym życiu – w tym my sami – nie jest idealny. Wymaganie od siebie lub od innych doskonałości rodzić będzie frustrację i inne trudne emocje. A nie o to przecież w życiu chodzi. Haemin Sunim podpowiada, jak w każdej chwili, w każdym spotkaniu czy w codziennych obowiązkach dążyć do wewnętrznego spokoju. Do oddzielenia tego, co nam się wydaje, od tego, co jest faktem. Do tego, by nie zadręczać się, nie zasypywać negatywnymi myślami, nie poddawać bezsensownej krytyce. Haemin Sunim, mnich buddyjski, opisuje niektóre swoje doświadczenia, wyciąga wnioski i prezentuje płynące z nich krótkie porady. Nad jego stwierdzeniami – zwłaszcza tymi, które ...

Opinie o książce - Miłość do rzeczy niedoskonałych

„Miłość do rzeczy niedoskonałych“ to bardzo mądra, duchowa uczta pełna delikatnych smaczków, które inspirują, dodają otuchy, rozganiają ciemne chmury dając nadzieję i ucząc emanowania wewnętrznym ciepłem na co dzień. Skłania do refleksji nad przemijaniem, pielęgnowaniem rodzinnych więzi, wychowywaniem dzieci. Uczy umiejętności słuchania, wybaczania, uważności ale też niekrytykowania innych, zrozumienia i akceptacji osób różniących się od nas. Podpowiada jak radzić sobie z rozczarowaniem, porażką, smutkiem, przygnębieniem, trudnymi relacjami w związku i natłokiem myśli.

Swoje wskazówki autor opiera na własnych doświadczeniach, dzięki temu to o czym pisze jest wiarygodne i prawdziwe. Jego przesłania wyłaniające się z treści książki są ponadczasowe i skierowane do każdego, bez względu na wiek czy wyznawaną religię. Są to prawdy z pozoru tylko oczywiste, o których większość ludzi wie, lecz trudno im je zastosować w praktyce. Nie jest to poradnik w dokładnym tego słowa znaczeniu, lecz raczej piękny, pełen duchowego przekazu przewodnik po różnych aspektach naszego życia.

„Nasze życie jest zdecydowanie zbyt cenne, by poświecić je na kpiny i nienawiść do czegoś, co do nas nie przemawia, czego nie rozumiemy“

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś