Miłość do rzeczy niedoskonałych

Nikt nie jest doskonały, ale to nie powinno powstrzymywać nikogo od miłości - miłości do świata, do siebie nawzajem i nawet do nas samych. W tej pięknie ilustrowanej książce, nauczyciel buddyzmu Haemin Sunim (którego imię oznacza ,,spontaniczną mądrość") korzysta z przykładów z własnego życia oraz z wielu lat doświadczenia w pomaganiu innym. Kiedy traktujemy siebie ze współczuciem i empatią oraz staramy się sobie wybaczyć, uczymy się traktować innych w ten sam sposób, dzięki czemu jesteśmy w stanie komunikować się z ludźmi na innym, głębszym poziomie, nie przejmować się porażkami, radzić sobie z bólem i depresją, słuchać innych bardziej uważnie, wyrażać swoje myśli wyraźniej i mieć odwagę do realizacji tego, co nas naprawdę uszczęśliwia, aby czuć się kompletnym. W książce znajdziemy ponad 35 kolorowych ilustracji, które przez zmysł wzroku trafią do serca, a wraz ze słowami Haemina Sunima oferują pocieszenie, zachętę i mądrość, aby każdy mógł nauczyć się kochać siebie, swoje życie i wszystkich w nim obecnych.

Informacje dodatkowe o Miłość do rzeczy niedoskonałych:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2020-03-25
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Love for Imperfect Things

Kup książkę Miłość do rzeczy niedoskonałych

„Nasze życie jest zdecydowanie zbyt cenne, by poświecić je na kpiny i nienawiść do czegoś, co do nas nie przemawia, czego nie rozumiemy“

Miłość do rzeczy niedoskonałych - opinie o książce

„Miłość do rzeczy niedoskonałych“ to bardzo mądra, duchowa uczta pełna delikatnych smaczków, które inspirują, dodają otuchy, rozganiają ciemne chmury dając nadzieję i ucząc emanowania wewnętrznym ciepłem na co dzień. Skłania do refleksji nad przemijaniem, pielęgnowaniem rodzinnych więzi, wychowywaniem dzieci. Uczy umiejętności słuchania, wybaczania, uważności ale też niekrytykowania innych, zrozumienia i akceptacji osób różniących się od nas. Podpowiada jak radzić sobie z rozczarowaniem, porażką, smutkiem, przygnębieniem, trudnymi relacjami w związku i natłokiem myśli.

Swoje wskazówki autor opiera na własnych doświadczeniach, dzięki temu to o czym pisze jest wiarygodne i prawdziwe. Jego przesłania wyłaniające się z treści książki są ponadczasowe i skierowane do każdego, bez względu na wiek czy wyznawaną religię. Są to prawdy z pozoru tylko oczywiste, o których większość ludzi wie, lecz trudno im je zastosować w praktyce. Nie jest to poradnik w dokładnym tego słowa znaczeniu, lecz raczej piękny, pełen duchowego przekazu przewodnik po różnych aspektach naszego życia.

Zwolnij wreszcie. Jak odnaleźć spokój w świecie, który nigdy się nie zatrzymuje
Haemin Sunim0
Okładka ksiązki - Zwolnij wreszcie. Jak odnaleźć spokój w świecie, który nigdy się nie zatrzymuje

Jak nie zwariować, słuchając wiadomości? Jak przestać się martwić końcem świata? Jak przetrwać kolejny dzień w pracy i nie oszaleć? Czasem wystarczy.....