Miłość na wybojach

Muzyka, miłość i afera kryminalna

Kura domowa z dobrym głosem i znudzona pani od muzyki – dwie skłócone kuzynki po trzydziestce szukają nowego sposobu na życie. Czy wspólny wyjazd w trasę koncertową to najlepsze rozwiązanie? Czy gdyby wiedziały, że będzie się za nimi ciągnąć poważna afera, która nie skończy się na jednym trupie, zaryzykowałyby współpracę?

„Miłość na wybojach” to pełna zabawnych zwrotów akcji komedia kryminalna.

Aga Szczepańska – pisarka, scenarzystka, producentka, wielbicielka pomidorów, podróży pociągami i muzyki, szczególnie brazylijskiej. Warszawianka, mieszkająca jakiś czas w Chorwacji, Brazylii, Szwecji i Moskwie, ostatnio osiadła w Wielkiej Brytanii, usidlona na dobre przez artystę sztuk pięknych. Jest współautorką wielu poczytnych książek (wraz z Katarzyną Gacek – „Zabójczy spadek uczuć”, „Zielony trabant”, Dogrywka” oraz „Mag i Diabeł”, „Wisielec i Księżyc” i „Moc i Cesarzowa”) oraz autorką serii książek przygodowych dla dzieci i młodzieży Patka i Pepe. Jest również autorką wielu scenariuszy do serialu „Sędzia Anna Maria Wesołowska” i „Przeznaczenie”. Prowadzi od lat warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży, popularyzujące czytelnictwo.

Informacje dodatkowe o Miłość na wybojach:

Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 2021-05-12

Kup książkę Miłość na wybojach

Miłość na wybojach - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytajka93
Czytajka93
Przeczytane:2023-06-17, Ocena: 5, Przeczytałam,

Przedstawiam Wam komedię kryminalną autorstwa Agi Szczepańskiej pt. "Miłość na wybojach".

Lubicie czytać komedie kryminalne?

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Oficynka

Dwie kuzynki po 30 - tce jadą pociągiem w trasę koncertową, którą organizuje ich kuzyn Jerzy. Obie są na życiowym zakręcie. Jaśmina to dobrze wystylizowana blondynka, po studiach wokalno-estradowych. W ciągu niespełna miesiąca jej życie wywraca się do góry nogami. Po 10 latach rzuca ją facet, kilka dni później nagle traci ukochanego dziadka Stefana, odnawia dawną zażyłość z kuzynką Basią, panią od muzyki. Basia mieszka w kawalerce, wiedzie życie samotnicy. Czy występy z Basią są strzałem w dziesiątkę? Jaśmina była kurą domową Witka, czy da radę zaśpiewać po tylu latach przerwy? Snuje przemyślenia na temat tajemniczej śmierci dziadka i roli w tym Angeli. Stare zapiski dziadka, które wzięła w czasie nocnej eskapady do willi, czekają na rozszyfrowanie, jakie kryją tajemnice? Co zawiera plik fotek ze spinką? Jaśmina chce się wszystkiemu bliżej przyjrzeć, od początku czuje się obserwowana. Za Jaśminą i Basią ciągnie się poważna afera. Czy natrętny Południowiec z hotelu Grand przypadkowo traci życie? Młoda zamożna Angela także nie żyje, jej ciało znaleziono w eleganckim tropikalnym kurorcie. Kim jest Jakub Szmidtt, nowy dziwiękowiec? Z Basią zaprzyjaźnia fotografka z obcym akcentem. Czy to możliwe, że wydarzenia są ze sobą powiązane?

W Szczecinie Jaśka spotyka Janka, dyrektora teatru, poznała go będąc z nim na studiach, byli blisko. Czy jest gotowa znów się zakochać? Jaśka jest zbyt nieudolna, aby rozwikłać tajemnicę. Odurzona trafia do szpitala, ktoś próbuje ją udusić. Zamieszanych w sprawę jest więcej osób. Policja wszystko sprawdza. Z pomocą przyjdzie dawna kumpela Baśki ze szkoły muzycznej, Dorota Nowak, obecnie inspektor wydziału kryminalnego.

"Miłość na wybojach" to przyjemna i lekka komedia kryminalna, pełna zabawnych zwrotów akcji, interesująca. Pokazuje jak życie może nas zaskoczyć i sprawić miłą niespodziankę. Trzeba być ostrożnym, jeśli chodzi o pieniądze i majątek, nie ufać ślepo napotkanym osobom. Zachęcam 🔥 wszystkich do przeczytania książki.

Patka i Pepe. Pierwsza zagadka
Aga Szczepańska0
Okładka ksiązki - Patka i Pepe. Pierwsza zagadka

Karpacz w czasie ferii zimowych. Patka i Pepe, dwójka małych przyjaciół wpada na trop afery w domu wczasowym. Bez wahania wcielają się w...

Patka i Pepe. Aventura Brasileira
Aga Szczepańska0
Okładka ksiązki - Patka i Pepe. Aventura Brasileira

Już w połowie grudnia – „Patka i Pepe. Aventura Brasileira” – czyli kolejna mega przygoda z lubianej przez czytelników serii...