Miłość Oceana, tom 1

Humorystyczna opowieść nie tylko dla miłośników koni, ale dla wszystkich dzieci i dorosłych!

Kamila ma dziesięć lat i ciągle szuka hobby, którym mogłaby się zajmować. Codziennie przechodzi obok nowego klubu jeździeckiego, ale uważa, że konie są niebezpieczne. Dopiero przypadek sprawia, że dziewczynka wchodzi w posiadanie rocznej karty członkowskiej klubu... Czy przezwycięży swój strach do wielkich zwierząt? Czy spotka jakieś miłe konie? Czy jazda w siodle wymaga poświęceń? Dowiecie się tego wszystkiego, czytając historie o Kamili i niezwykłych wierzchowcach!

Scenarzystą cyklu jest ukrywający się pod pseudonimem Lili Mésange francuski autor tekstów do wielu serii, przede wszystkim humorystycznych i przygodowych (m.in. ,,Robin Hood",,, Alienor", ,,Lola Bogota"), a za rysunki odpowiada włoski twórca Stefano Turconi, wcześniej znany z licznych komiksów dla dzieci - od ,,Myszki Miki", przez ,,Małą Syrenkę" po ,,W.I.T.C.H.".

Informacje dodatkowe o Miłość Oceana, tom 1:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2020-02-12
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328197541
Tytuł oryginału: Camomille et les chevaux (vol. 1-3), t. 1 - Un amuor d'Ocean; t. 2 - Sacré Pompon; t. 3 - Poney game

Kup książkę Miłość Oceana, tom 1

Miłość Oceana, tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-02-17, Ocena: 4, Przeczytałem,

SPEŁNIENIE SNÓW CZY KATASTROFA

W linii „Komiksy są super” nadszedł czas na start nowej serii. „Kamila i Konie”, bo o niej mowa, nie wydawała mi się szczególnie ciekawą propozycją, ale… Właśnie, już nieraz komiksy z tej linii pozytywnie mnie zaskoczyły i tak było też tym razem. Nie jest to może dzieło wybitne, niemniej to kawał świetnej, bardzo sympatycznej rozrywki dla całej rodziny.

Poznajcie Kamilę. Dziewczynka ma dziesięć lat i wciąż nie znalazł sobie hobby, a jak wszyscy, chciałaby jakieś posiadać. Tu oczywiście na horyzoncie pojawia się nowy klub jeździecki – miejsce, które Kamila mija codziennie. Wydawałoby się oczywistym, że to właśnie on stanie się obiektem jej zainteresowania, jednak jest jeden problem. A mianowicie to, że nasza bohaterka uważa konie za niebezpieczne stworzenia. Od czego jednak są przypadki? I tak oto Kamila wchodzi w posiadanie karty członkowskiej. Rok darmowego korzystania z usług klubu jeździeckiego może okazać się zarówno katastrofą, jak i spełnieniem marzeń. Co z tego wyniknie?

Nie jestem fanem koni i to jeden z powodów, dla których po tej serii nie spodziewałem się wiele. Jeśli chodzi o zwierzęta, zdecydowanie wolę komiksy o kotach („Garfield” rządzi!), więc nie oczekiwałem, że tym razem będę zaskoczony. Czy jest to zaskoczenie duże, nie, ale i tak jest lepiej, niż sądziłem. Nadal nie jest to poziom opowieść o przygodach rudego, leniwego kota, bo i o tym mowy być nawet nie mogło, jednak jako lekka, urocza rozrywka dla dużych i małych, „Kamila i Konie” sprawdza się znakomicie.

Nie ma się co jednak dziwić. Scenariusz napisał Lili Mésange, autor takich serii, jak „Robin Hood”, „Alienor” czy „Lola Bogota” i jego wprawę w kreowaniu komiksów widać w tym dziele. Całość jest zabawna, pouczająca, niegłupia i dobrze poprowadzona. Mimo tytułu, nie jest to opowieść tylko dla miłośników koni, a po prostu dla wszystkich ceniących dobre opowieści familijne. Jeśli zresztą czytaliście którąś z serii z linii „Komiksy są super”, wiecie czego spodziewać się także po tym konkretnym tytule.

Do tego dochodzi znakomita szata graficzna w wykonaniu Stefano Turconiego, autora grafik do „W.I.T.C.H.” i licznych komiksów Disneya ze świata Kaczek i Myszy, i świetne wydanie – w tym albumie czekają nas trzy zwyczajowe tomy serii, a że dostajemy to w dobrej cenie, fakt ten tym bardziej cieszy. Po raz kolejny więc na młodych i nie tylko czytelników czeka dobra seria. Warto poświęcić na nią nieco czasu.

Kapitan Ameryka. Tom 4. Człowiek, który kupił Amerykę
Okładka ksiązki - Kapitan Ameryka. Tom 4. Człowiek, który kupił Amerykę

Kapitan Ameryka nie żyje. Bucky Barnes, jego partner z czasów II wojny światowej, przysiągł pomścić tę śmierć, ale wpadł w ręce psychiatry i arcyłotra...

Fantastyczne opowieści wigilijne
Okładka ksiązki - Fantastyczne opowieści wigilijne

Od drogi do Betlejem po drogę ku gwiazdom. Od zaułków warszawskiej Pragi po dziwne obyczaje na odległych planetach. Od cichej nocy po inwazję obcych...