Miłość, śmierć i roboty - oficjalna antologia /NB/

John Scalzi, Ken Liu, Peter F. Hamilton, Michael Swanwick i wielu innych w oficjalnej antologii Miłość, śmierć i roboty! Tim Miller to postać, która cieszy się zasłużonym uznaniem w świecie popkultury. Wraz Davidem Fincherem połączył siły w produkcji pierwszego sezonu netflixowego hitu Miłość śmierć i roboty -- animacji dla dorosłych. Dla Millera, jak sam określił, wybieranie historii do każdego odcinka to najlepsza praca, jaką kiedykolwiek wykonywał. Potwierdza to znakomity zestaw autorów i opowiadań. Naprawdę próżno szukać równie pomysłowych, pełnych napięcia i zmuszających do refleksji historii. Każda jest dziełem innego twórcy i posłużyła za podstawę do serialowego scenariusza. Bazuje na różnych wizjach świata, zabiera w międzygatunkową podróż od horroru, przez komedię, akcję po science fiction. Krótko mówiąc, różnorodność tego zbioru sprawia, że absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie.

Informacje dodatkowe o Miłość, śmierć i roboty - oficjalna antologia /NB/:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2022-06-28
ISBN: 9788382031546
Tytuł oryginału: Love, Death + Robots. The Official Anthology

Kup książkę Miłość, śmierć i roboty - oficjalna antologia /NB/

Miłość, śmierć i roboty - oficjalna antologia /NB/ - opinie o książce

Avatar użytkownika - posrod_kwiatow
posrod_kwiatow
Przeczytane:2022-08-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

Nie ma nic piękniejszego, niż fakt, że jeden z lubionych seriali można nie tylko oglądać. Że został on przelany na papier i można się zagłębić w te historie na nowo, tylko w formie pisanej. Więc jeśli jak ja, oglądaliście przebojową animowaną antologię Love, Death + Robots i chcieliście czegoś więcej, aby zaspokoić wasze pragnienia, to z tą książką jest to możliwe. Mimo, że ​​ta książka to zupełni inny byt niż serial.

Miłość, Śmierć i Roboty narodziły się w umyśle Tima Millera, znanego z filmów Deadpool, czy Thor: Mroczny świat, Od filmów przeszedł do tworzenia serialu, w którym wiele z animacji pochodzi ze sfery science fiction, i robi to w sposób, którego nie robiło wcześniej żadne studio ani wydawca. Ta książka, właśnie tutaj, jest zbiorem historii, które Tim Miller wybrał do pierwszego sezonu serialu. I choć wiele historii zostało zmienionych na potrzeby programu Netflix, modyfikując tu i ówdzie szczegóły, aby dopasować się do czasu trwania każdego filmu krótkometrażowego, to nadal jest on arcydziełem. Książka zawiera wszystkie oryginalne opowiadania oraz scenariusze dwóch oryginalnych historii i są one tak wyśmienite i tak dobre.. W niektórych przypadkach nawet lepsze niż show Netflixa. Najbardziej niesamowitą cechą tej antologii jest dokładne przedstawienie każdej historii, bo widać w niej poziom zaangażowania w utrzymanie dokładności każdego słowa i jest to imponujące. To idealna książka dla fanów serialu, ale myślę, że będzie to również idealna książka dla kogoś, kto chce zapoznać się z science fiction. A każda historia jest znakomicie napisana, że znakomitymi postaciami i fabułą, która jest dobrze rozwinięta (oczywiście, jak na formę opowiadania). Owszem, jak to bywa w przypadku większości zbiorów opowiadań, znajda się w nich i te słabsze, ale w ogólnym rozrachunku, ta antologia to bardzo przyjemne doświadczenie, które sprawia, że ​​jak najszybciej pragnę ponownie obejrzeć tę serię.

Avatar użytkownika - mysilicielka
mysilicielka
Przeczytane:2023-05-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2023,
 ,,Miłość śmierć i roboty" to zróżnicowany zbiór opowiadań science fiction, przy czym żadnego nie nazwałabym złym. Niektóre historie lepiej wypadają na ekranie, niektóre bardziej podobały mi się na papierze. Każdy tytuł to inny, świetny, dający do myślenia pomysł.    "Epoka lodowcowa" Michael Swanwick
Kiedy wprowadzałam się do nowego mieszkania to też w kuchni napotkałam zarośniętą lodem zamrażarkę. Różnica jest taka, że ja (na szczęście!) dokopałam się tylko do paczki starych pierogów, a bohaterowie opowiadania odkryli... nową cywilizację.  To opowiadanie na papierze wywarło na mnie większe wrażenie niż na ekranie. Brr, aż miałam ciarki pod koniec. Groteska tańcuje tutaj z science fiction i metafizyką. Żart o serku, który leży w lodówce tak długo, że założył już własną kulturę, w tym kontekście przestaje być śmieszny.   ,,Trzy roboty po raz pierwszy doświadczają obiektów stanowiących pozostałość ludzkiej ery" John Scalzi Pamiętam, że to był najlżejszy i najzabawniejszy odcinek z całego serialu (pomijając oczywiście mroczną wizję zagłady ludzkości). Tytułowe trzy roboty robią sobie wycieczkę i oglądają różne przedmioty pozostawione przez ludzi. Żartują przy tym z ludzkości, patrząc na świat na swój własny roboci sposób (np. kto to wymyślił, żeby ludzie wkładali sobie kanapki w otwory zamiast prosto do zbiornika z kwasem). W książce opowiadanie przybrało formę samych dialogów, na ekranie można było jeszcze podziwiać ich wygłupy.    ,,Historie alternatywne" John Scalzi Mówiłam, że trzy roboty były najzabawniejszą historią w zbiorze? ,,Historie alternatywne" są dla nich sporą konkurencją. To króciutka reklamowa próbka usługi (szkoda, że nie da się wykupić całego programu!), już tłumaczę, na czym rzecz polega. Mówisz, że chciałbyś zmienić jedną rzecz w przeszłości i dostajesz dokładne analizy, jak dzięki temu mogłaby się potoczyć historia. Najczęściej wybierana opcja to wczesna śmierć Hitlera, dlatego taki scenariusz bierzemy w próbce pod lupę.  Jakie mam przemyślenia po tych paru stronach, które prowadziły nas w coraz większą abstrakcję? Wszystko jest możliwe. Dosłownie, wszystko jest możliwe.
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-08-06, Ocena: 4, Przeczytałem,

MAMUT W KOSTCE LODU I INNE CUDA

Po tę antologię prędzej czy później po prostu musiałem sięgnąć. Cenię sobie dobra fantastykę, cenię - mniej lub bardziej - kilku autorów, których teksty się tu znalazły. Ale, o ile za produkcjami Netflixa w większości nie przepadam, o tyle również cenię sobie takich kinowych twórców, jak David Fincher, jeden z moich ulubionych reżyserów zresztą, który nosa do dobrego materiału źródłowego ma, a skoro przyłożył dłoń do serialowej adaptacji opowiadań z tego zbioru, mogłem brać w ciemno. I nie zawiodłem się. Może nie jest to równy poziomem zbiorek, ale zabawa, jaką oferuje, jest naprawdę przyjemna i różnorodna.

Witajcie w przyszłości (ale nie zawsze!). Tu przekonacie się, jak wygląda życie po upadku ludzkości, zawitacie do dostojnego Londynu, by odkryć, jak nieprzyjazne to miejsce czy poznacie mordercę, który po zabiciu kobiety odkrywa, że ktoś to widział. I to ktoś, kogo by się najmniej spodziewał! Jakby tego było mało, zobaczycie skutki mutowania... jogurtu! A pewien mężczyzna odkryje mamuta... w kostce lodu! I to ledwie część cudów, jakie na Was czekają!

100 najpiękniejszych miejsc świata
Okładka ksiązki - 100 najpiękniejszych miejsc świata

Album prezentuje najpiękniejsze, a zarazem najbardziej fascynujące miejsca na świecie. Książka zabierze Czytelnika w ekscytującą podróż po wszystkich...

Okładka ksiązki - Psi Patrol. Pojazdy specjalne (#4). Psi Patrol. Pojazdy specjalne. Część 4. Rocky w akcji

Każda z części serii ,,Psi Patrol. Pojazdy specjalne" zawiera zabawkę - samochód ekipy Psiego Patrolu. W środku czytelnik znajdzie informacje o samochodzie...