Miraż

Miraż w konwencji horroru i thrillera, stawia poważne pytania o Polskę ubiegłego stulecia. Stulecia wojen totalnych, zadekretowanego kłamstwa i zbrodniczych systemów politycznych. Książka podważa też naszą bezpieczną wizję kina. Co by było, gdyby akcja uwieczniona okiem kamery działa się bez wiedzy reżysera i widza w równoległym świecie? Co dzieje się z bohaterami filmów, kiedy kończy się seans?

Zbigniew Wojnarowski, ur. 1956. Absolwent polonistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pisarz, dziennikarz, felietonista i rysownik. Opublikował powieść fantastyczną Posoka smoka”(2007), oraz (jako Dominika Stec) powieści Mężczyzna do towarzystwa (2004), Kobieca intuicja (2005), Bingo (2006) i Słońce w słonecznikach (2010). Jego opowiadania fantastyczne drukowała głównie Nowa Fantastyka. Jest autorem kilkunastu słuchowisk wyemitowanych w Teatrze Polskiego Radia, w tym nagrodzonych w konkursach TPR - Happy endu (2000 r.) Portfela Doriana Graya (2000 r.) i Ptaków (2003 r.). Od lat prowadzi stałą rubrykę z rysunkiem satyrycznym w lokalnym tygodniku.

Informacje dodatkowe o Miraż:

Miraż - opinie o książce

Posoka smoka
Zbigniew Wojnarowski0
Okładka ksiązki - Posoka smoka

Oto świat, który nie wie, że stoi na krawędzi zagłady. Chce się weselić, bawić, kochać. Choć gubi się w knowaniach, intrygach, wojnach wszystkich ze wszystkimi...