reklama

Miriam

Wydawnictwo: Bogulandia
Data wydania: 2021-10-13
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788366397118
Liczba stron: 0

Ocena: 0 (0 głosów)

„Hebrajczycy nazywają mnie prorokinią; Egipcjanie – wieszczką. Żadne z tych określeń nie jest jednak prawdziwe.

Jestem opiekunką Izraela i posłanniczką El Shaddai.

Całe życie Miriam naznaczone było miłością do El Szadaj. Przez całe życie służyła też - jako prorokini i położna – Jego ludowi. 

Kiedy jej brat - Mojżesz powraca z wygnania, do Egiptu dociera niespodziewane przesłanie. Bóg zyskuje nowe imię – Jahwe – i obiecuje radykalne wyzwolenie dla Izraelitów. Miriam i jej ukochani stają wobec radykalnego wyboru: pozostać w niewoli  czy zapłacić niewyobrażalną cenę za nieznane granice wolności? Nawet jeśli Hebrajczycy zdołają przeżyć plagi, gdzie wody Nilu zamieniają się w krew, a państwo nawiedza burza szarańczy i żab - to czy będą w stanie poradzić sobie z następstwami złości faraona?

Odbądź podróż w przeszłość, w kierunku egzotycznych ziem, gdzie władzę sprawują faraonowie, mieszkańcy oddają cześć pogańskim bożkom, a Izraelici zanoszą swe modły do Boga, którego tak naprawdę nie rozumieją. 

Tagi: wiara religia Miriam Bóg

Kup książkę Miriam

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Miriam

Inne książki autora
Córka Faraona
Mesu Andrews 0
Okładka ksiązki - Córka Faraona

„Będziesz się teraz zwała Anippe, córka Nilu. Podoba ci się? Nie czekając na odpowiedź, przytula mnie. Staram się powstrzymać płacz. Córki faraona...

Córka Izajasza
Mesu Andrews 0
Okładka ksiązki - Córka Izajasza

Rok 732 przed Chrystusem Żydzi są podzielonym narodem. Dziesięć plemion zamieszkujących północną część Izraela, poddało się już kultowi pogańskich...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy