Misja Tality

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2019-03-22
ISBN: 978-83-65843-92-0

Mała dziewczynka, która wyrusza na wielką misję.

Mroczny las, w którym ktoś czeka na ratunek.

Płomień Żywego Ognia, który może rozświetlić najczarniejszą ciemność.

"Misja Tality" to chrześcijańska baśń o tym, jak ogromną siłę do walki z przeciwnościami losu daje nam Bóg.

„Bóg trzymał w dłoniach płomień. […]
– To Żywy Ogień. Płonie, ale cię nie poparzy. Chciałem ci go dać.
– Dać? Mnie? Płomień Żywego Ognia? – Mój bełkot musiał brzmieć dosyć głupio, ale byłam zupełnie oszołomiona.

– Tak. Proszę, żebyś zabrała go do lasu. O, tam. – Wskazał na ciemny gąszcz wznoszący się niczym ściana po drugiej stronie łąki, nie wiadomo jak głęboki i tak mroczny, że bez przerwy panowała w nim noc.
– Ale... po co mam tam iść?
– Ponieważ w tym lesie jest ktoś, kto bardzo potrzebuje tego światła”.

Kup książkę Misja Tality

Opinie o książce - Misja Tality

Dziękuję, że istnieje takie Wydawnictwo, które wydaje tak mądre i życiowe książeczki dla dzieci. Dzięki Wam młodzi ludzie mają możliwość poznawać Boga i jego dobroć, mają możliwość czerpać bardzo cenne wartości z literatury dla nich specjalnie dedykowanej.

Mała dziewczynka Talita, otrzymuje od Pana Boga życiową misję do spełnienie, ma zanieść Płomień Żywego Ognia dla kogoś, kto bardzo go potrzebuje. Dziewczynka przemierza samotnie ciemny i groźny las. Co rusz spotyka dziwne postacie, to drogę jej zagradza Pycha, spotyka zasmuconą Niewdzięczność, przestraszony Lęk, który przemienia się w Odwagę, zamyśloną Obojętność. A na końcu drogi czeka na nią Śmierć, pastwiącą się nad człowiekiem. Zawładnęła nim i zniewoliła go, pozbawiła wszelkich złudzeń, ograniczyła jego wolność. Nie pozwoli mu się wyzwolić z jej kajdan? Ale zmierza ku niemu Talita z misją od Stwórcy. Czy misja dziewczynki się powiedzie? Czy bezcenne wartości zwyciężą nad tym zepsutym światem?

Niesamowicie mądra i wartościowa lektura dla dzieci, ale nie tylko. Każdy powinien przeczytać tę małą, ale jak mądra książeczkę. W niej jest zawartych tak wiele cennych wartości i wzorów godnych do naśladowania. Wystarczy by ludzie nie byli pyszni i zarozumiali, by nie patrzyli na drugiego człowieka przez pryzmat jego wartości materialnych. Liczy się człowiek i jego wnętrze, to co jest nienamacalne i co może on nam zaoferować. Ludziom brakuje pokory i skromności, gubi ich przywiązanie do dóbr doczesnych i zachłanność, chęć posiadania jeszcze więcej, i więcej …

„Ja go potrzebuję! – zawołała Pycha. – Chcę świecić takim blaskiem. Co mam zrobić? – Zadarła głowę. – Zrobię wszystko. Powiedz tylko co. Potrafię naprawdę wszystko. Przecież jestem najwspanialsza.

Zastanowiłam się przez chwilę.

- To niemożliwe – odpowiedziałam w końcu i wzruszyłam ramionami. – Musiałabyś się zmienić. Stać się kimś innym. Przestać być Pychą.

- Kim miałabym być?

- Pokorą – odparłam i spojrzałam jej w oczy. – Musiałabyś przyznać, że nie jesteś najjaśniejszą, najwspanialszą istotą na świecie. Bo to Bóg jest najjaśniejszy i najwspanialszy. Ten płomień nosi się dla innych, a nie dla siebie”.

Książeczka przyciąga wzrok, jest pięknie wydana, w twardej oprawie. W środku są ilustracje odpowiadające nastrojowi tej lektury. Czyta się szybko, ale wymaga spokoju i chwili zastanowienia się, zrozumienia jej przekazu. Bo tak naprawdę treść przekazu – misji – jest jej największą wartością.

Polecam z czystym sercem, każdy w tej książeczce znajdzie coś dla siebie. Nie każdy dziś kroczy złą drogą i wymaga naprawy, ale warto czasem sobie przypomnieć, jakie wartości należy cenić i rozpowszechniać, szczególnie wśród młodego pokolenia.

Ta książeczka powinna być lekturą obowiązkową dla uczniów szkoły podstawowej. Uczy miłości, zrozumienia, pokory, jest cennym drogowskazem dla młodych ludzi, wskazuje jakie wartości powinno się cenić i pielęgnować.

Godna szczególnego polecenia. Jestem nią zafascynowana i wiem, że często będę do niej wracać.

Avatar użytkownika - MagdalenaUrbansk
MagdalenaUrbansk

Do naszego domu trafiła ostatnio nowa książka dla dzieci.

Obiecałam chłopcom, że poczytamy ją do snu. Zasnęli słuchając o przygodach Tality, a ja…byłam tak zachwycona tą opowieścią, że musiałam doczytać ją do końca.

"Misja Tality" Asi Olejarczyk to opowieść o małej dziewczynce, która dostaje od Boga ważne zadanie. Ma zanieść do ciemnego lasu Płomień Żywego Ognia.

Bóg obiecuje jej, że cały czas będzie obok, więc dziewczynka wchodzi w ciemny, ponury gąszcz. Spotyka tam wiele istot, które przerażają, budzą w Talicie chęć ucieczki. Dziewczynka jednak idzie dalej.

Jedno ze stworzeń, które spotyka to Lęk, postać z ogromnymi oczyma.

Czy Płomień Żywego Ognia pomoże jej stać się Odwagą? Czy to właśnie do niego miała przyjść Talita, czy może ktoś jeszcze potrzebuje jej pomocy?

Niezwykle mądra, barwna i wciągająca historia. Autorce w fenomenalny sposób udało się przemycić świat wartości i przemiany serca. Przy tym wszystkim ciągłe zapewnienie, że Bóg jest tuż obok – fabuła, postaci, całość opowieści, chylę czoła autorce za tak głęboką i mądrą kreację.

Mnie samą wciągnęła bardzo mocno. Dzieci od kilku dni proszą co wieczór o Talitę, mimo, że udało im się dosłuchać już niejednokrotnie opowieść do końca.

Talita uczy odwagi, zaufania, oddania. Pokazuje jak wielką siłę daje nam Bóg. W sposób prosty, ale głęboki. Uczmy siebie i dzieci takich wartości, szczególnie, że książka napisana jest w formie baśni, w bardzo barwny, prosty i przystępny dla małego odbiorcy sposób.

Ilustracje Beaty Konopka-Kruć idealnie komponują się z treścią, dodając jej uroku i charakteru. Wydanie w sztywnej oprawie, kolorystyka – przyciąga i zachwyca.

Polecam bardzo serdecznie, zapewniam, że się nie zawiedziecie!

Avatar użytkownika - Aga_love_books
Aga_love_books
Przeczytane:2019-03-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Wydawnictwo Dreams kolejny raz pokazuje, że wydawane u nich książki są jak najbardziej godne uwagi. "Misja Tality" to wspaniała, pełna przesłania książeczka, która pozwoli naszym pociechom zrozumieć znaczenie słów: pycha, niewdzięczność, lęk, rozpacz, obojętność. Nie dość, że dziecko zrozumie ich znaczenie, to zauważy również jakie są ich przeciwieństwa i jak należy postępować z osobami, które takie cechy posiadają. Jak ważna jest pomoc Bliźniemu, i jak ważna jest wiara w Boga. Ile trzeba włożyć sił w to, aby pomóc osobie, która przestała wierzyć w siebie i własne możliwości. I jakie to ma ogromne znaczenie. Ja i córka jesteśmy książką oczarowane. Nie dość, że cała historia nam się bardzo podobała, to dodatkowo znajdziemy tu piękne obrazki, pozwalające jeszcze bardziej wczuć się w cała opowieść. Zdecydowanie polecam!

Avatar użytkownika - NiMik
NiMik
Przeczytane:2019-03-18, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Bajka dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat.

Mali czytelnicy lub słuchacze są zaciekawieni przygodą, którą przeżywa na kartkach tej bajki główna bohaterka. Czekają z napięciem na finał podróży Tality. Smaku opowieści dodają kolorowe ilustracje pobudzające wyobraźnię. Wybory dokonywane przez bohaterów mogą z kolei wiele nauczyć i dorosłego czytelnika.

Bajek z takim przesłaniem powinno być więcej.

Polecam, bo warto.

Avatar użytkownika - Milian
Milian
Przeczytane:2019-03-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Ciepła i wzruszająca opowieść, która w niebanalny i zarazem subtelny sposób przypomina dzieciom, że nigdy nie są same.

Talita podczas swojej podróży pokazuje nam, że strach może zamienić się w siłę, rozpacz rozbłysnąć iskierką nadziei, a ludzka obojętność obudzi się do działania zamiast stać z boku.

Wystarczy tylko mocno wierzyć, a znajdziemy drogę wyjścia z każdego ciemnego lasu…

Misja Tality bawi, uczy i zaskakuje.

Asia Olejarczyk napisała świetną bajkę adresowaną do dzieci w wieku od 5 do 8 lat.

Trzy kropki
Asia Olejarczyk0
Okładka ksiązki - Trzy kropki

Trzy niesforne kropki uwielbiają figle i psoty. I naprawdę potrafią nieźle narozrabiać. Jeszcze chwila, a rozbiegną się po wszystkich stronach książki...

Pampiludki na szlaku szczęścia
Asia Olejarczyk0
Okładka ksiązki - Pampiludki na szlaku szczęścia

"– Już nie mogę się doczekać! – Alimemek przestępował z nogi na nogę. To już dziiiś, już dziiiś! – cieszył się Gideon. Tup-tup skakał...