Mister Miracle

Scott Free to największy żyjący mistrz ucieczek. Jest tak dobry, że udało mu się uciec z makabrycznego sierocińca Babci samo Dobro na Apokolips i osiąść na Ziemi z inną uciekinierką - Big Bardą. Tu, pod pseudonimem Mister Miracle, zrobił karierę jako iluzjonista i dzięki swoim umiejętnościom dołączył do Ligi Sprawiedliwości.

Wydaje się, że jako mistrz ucieczek osiągnął wszystko. A jednak... nigdy nie uciekł śmierci. Czy to możliwe? Aby się tego dowiedzieć, Scott będzie musiał się zabić...

Autorem scenariusza jest laureat Nagrody Eisnera dla najlepszego scenarzysty Tom King (,,Batman - Pewnego dnia"), a rysunków - Mitch Gerads (,,The Sheriff of Babylon").

Informacje dodatkowe o Mister Miracle:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-01-28, Ocena: 4, Przeczytałem,

MISTRZ UCIECZEK

Mister Miracle to postać na polskim rynku bliżej nieznana, więc wydanie poświęconemu jej albumu – i to tak ekskluzywnego – z pewnością wiązało się ze sporym ryzykiem. Gwarantem sukcesu w tym wypadku miało być nazwisko twórcy, czyli Toma Kinga, scenarzysty „Batmana” z „Odrodzenia” i znakomitego „Visiona”. I miejmy nadzieję, że ów sukces całość odniesie, bo chociaż nie jest to rzecz tak udana, jak wspomniane przygody Visiona czy najlepsze odsłony Człowieka Nietoperza, to nadal naprawdę dobry komiks. Tym bardziej, jak na tak mało atrakcyjny schemat fabularny, jaki wiąże się z tym bohaterem.

Poznajcie Scotta Free, iluzjonistę, członka Ligii Sprawiedliwości i człowieka, którego można nazwać mistrzem ucieczek. Pytanie jednak czy ktoś, kto zdołał wyrwać się z sierocińca Babci samo Dobro na Apokolips i znaleźć schronienie na Ziemi, rzeczywiście jest w stanie uciec wszystkiemu i wszystkim? Dla Scotta nadchodzi pora największej ucieczki – przed śmiercią. Czy zdoła jej dokonać?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/01/mister-miracle-tom-king-mitch-gerads.html

Szeryf Babilonu
Tom King Mitch Gerads0
Okładka ksiązki - Szeryf Babilonu

Bagdad, 2003 rok. Rządy Saddama Husajna dobiegły końca. Kraj znajduje się pod kontrolą Amerykanów, ale tak naprawdę nie panują oni nad sytuacją...