Mistrz karnawału

Jak wytropić mordercę, gdy nie wiadomo, czyja twarz kryje się za maską?

Mistrz karnawału to kolejny kryminał z Janem Fablem, czwarta powieść z sześciotomowego cyklu hamburskiego, który zamyka Strach przed ciemną wodą.

Karnawał w Kolonii. Miasto opanowuje chaos, stanowiący tło dramatycznych wydarzeń. Jan Fabel odkłada swoją decyzję o odejściu ze służby i postanawia pomóc kolońskiej policji w schwytaniu seryjnego mordercy kanibala. W tym samym czasie jego podwładna, Maria Klee, potajemnie rozpoczyna swoją prywatną krucjatę przeciwko dawnemu wrogowi - Wasylowi Witrence. Tropem bossa ukraińskiej mafii handlującej żywym towarem podąża również major Taras Buslenko. Przewodzi tajnej misji mającej jeden cel: wyeliminowanie Witrenki. Punktem kulminacyjnym wydarzeń staje się Karnawałowa Noc Kobiet, podczas której nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Craig Russell (ur. 1956) - szkocki autor powieści kryminalnych.  Jego pierwszy kryminał Krwawy orzeł rozpoczyna tzw. cykl hamburski, inspirowany historią i kulturą powojennych Niemiec. Druga gałąź twórczości Russella to kryminały osadzone w Glasgow drugiej połowy XX wieku. Jego powieści ukazały się w przekładach w dwudziestu czterech krajach. W 2007 roku Craig Russell jako jedyny pisarz zagraniczny został uhonorowany przez policję hamburską prestiżową Gwiazdą Policyjną.

Informacje dodatkowe o Mistrz karnawału:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2014-04-23

Kup książkę Mistrz karnawału

Mistrz karnawału - opinie o książce

Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2014-05-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2014, Mam,
Bardzo dobry kryminał, kilkutorowa akcja, zamieszanie i chaos w obu sprawach oparte na kolońskim karnawale, a do tego bardzo zaskakujące zakończenie. Warto przeczytać :)

Craig Russell potrafi pisać dobre kryminały. W „Mistrzu karnawału” przenosi nas do Kolonii, gdzie właśnie w karnawale popełniane są dosyć… dziwne zbrodnie. Rok w rok, o tej samej porze, policja znajduje zwłoki kobiety. Zawsze to samo miejsce. Zawsze to samo narzędzie zbrodni. Czy Fablowi uda się rozwiązać zagadkę na nie swoim terenie? I co tym razem knuje nasz stary znajomy, Wasyl Witrenko?

Jak już wspomniałam, Russell pisać potrafi. Ale tym razem akcja niebywale się ślimaczy; prawie do połowy książki czułam się przytłoczona mnogością osób, wątków i opisów. Zwykle mi to nie przeszkadza, tym razem trochę męczyło. Dopiero za połową książki jest to, do czego przyzwyczaił nas sam autor- szybko, logicznie, zaskakująco. Gdyby jeszcze nie ten nużąco powolny początek…  Fani Fabla i tak przeczytają, dla innych może się skończyć odłożeniem książki zanim akcja na dobre się rozkręci.

Avatar użytkownika - blackolszi
blackolszi
Przeczytane:2014-07-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 2014,
Brat Grimm
Craig Russell0
Okładka ksiązki - Brat Grimm

Baśnie braci Grimm znają wszyscy. "Czerwony Kapturek", "Królewna Śnieżka", "Jaś i Małgosia" były częścią naszego dzieciństwa...

Lennox
Craig Russell0
Okładka ksiązki - Lennox

Rzecz dzieje się w 1953 r. w Glasgow „drugiej metropolii imperium brytyjskiego”, mieście trudnym, mrocznym i brutalnym, w którym „nie...