Mistrz piorunów

Tom 8 cyklu Ulysses Moore

Anita, Rick i Jason wyruszają w sekrecie na poszukiwanie Kraju, który umiera. Tymczasem w Kilmore Cove Julia musi szybko odnaleźć egzemplarz zeszytu Morice’a Moreau, żeby móc się porozumieć z przyjaciółmi i przyjść im z pomocą. Anita, Rick i Jason rzeczywiście są w tarapatach. Podpalacze i ich szef, Malariusz Wojnicz, chcą zniszczyć miasteczko zwane Krajem, który umiera, posługując się swoją najgroźniejszą bronią, ogniem. Dzieci ścigają się z czasem, żeby ocalić miasteczko i jego ostatnią mieszkankę, i odkryć raz na zawsze tajemnicę Wrót Czasu.

Informacje dodatkowe o Mistrz piorunów:

Tytuł oryginału: Ulysses Moore. Il maestro di felmini
Język oryginału: Włoski
Tłumaczenie: Bożena Fabiani
Ilustracje:Iacopo Bruno

Kup książkę Mistrz piorunów

Mistrz piorunów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-07-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki kolejne w 2013,
Seria trzyma poziom, kolejne wydania są ciągle interesujące, przypominające bardziej kronikę, tajemniczy zeszyt z zapiskami, niż tradycyjną powieść. Akcja nie zwalnia nawet na moment. Z każdym tomem pojawia się więcej zagadek niż rozwiązań. Ale o to chyba chodzi, w interesującej przygodówce, żeby historia wciągała i nie dała o sobie zapomnieć. Tradycyjnie polecam i zapraszam do lektury. http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/08/ulysses-moore-pierwszy-klucz-zaginione.html
Avatar użytkownika - claracorelli
claracorelli
Przeczytane:2010-03-31, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Lubisz przygody to książka dla ciebie polecam
Avatar użytkownika - ratafia1
ratafia1
Przeczytane:2023-10-01, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2023,

tPo kilku latach przerwy niespodziewanie trafiłam na kolejny tom Ulyssesa Moora. Nie jest już tak wciągający jak pierwsze, jednak nadal pochłania się go z przyjemnością. Autor ma dar do tworzenia krótkich, jednak niezwykle sugestywnych opisów miejsc. W tym tomie można powędrować krętymi kanałami Wenecji, kryjącymi wiele niespodzienek lub szukać ukrytej doliny... Powodzenia podróżnicy w wyobraźni!

No i kolejna część przygód młodych bohaterów już za mną. Akcja zaczyna się zagęszcza i robić coraz ciekawsza. Przyjaciele zostali rozdzieleni i przeżywają swoje przygody. A jedna ciekawsza od drugiej. Polecam. Pomysł na kontynuację bardzo ciekawy.

Dzieciaki wybierają się w kolejną niesamowitą podróż, która może im pomóc odkryć, kto tak naprawdę stał za konstrukcją Wrót Czasu. Oczywiście nic nie jest proste, dlatego dzieciaki muszą użyć pewnego podstępu, bo tym razem ich droga nie wiedzie przez Wrota. Wyruszają do Francji, by odkryć zaginioną Arkadię. Tymczasem w Wenecji- Tommi- odkrywa jak dostać się do Kilmore Cove i nie musieć lecieć samolotem ani podróżować innym transportem. Podpalacze depczą dzieciom po piętach. Czy naszym bohaterom uda się odkryć tajemnice i je ocalić przed zniszczeniem?

Im dalej brnę wraz z dziećmi w tę historię, tym jestem ciekawasza, co wydarzy się później.

Ta część również bardzo mi się podobała, a zapał, z jakim zaczęłam czytać część pierwszą, ani na moment nie słabnie.

Avatar użytkownika - ManicPixieDreamG
ManicPixieDreamG
Przeczytane:2016-07-22, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2014-10-08, Ocena: 5, Przeczytałam, gimnazjum,
Podróż do Mrocznych Portów
Pierdomenico Baccalario0
Okładka ksiązki - Podróż do Mrocznych Portów

Niedługo po powrocie ze swojej pierwszej wyprawy do Kilmore Cove Murray, Mina, Shane i Connor dostają kartkę z prośbą o pomoc: ostatni statek buntowników...

Busola snów
Pierdomenico Baccalario0
Okładka ksiązki - Busola snów

Od kiedy rodzina Lilych zjawiła się w miasteczku, a było to na początku lata, Applecross stało się areną tajemniczych wydarzeń. Od pewnego czasu znikają...