Mistrz Pu Pu

W 2006 roku powieść ta zdobyła główną nagrodę Japan Fantasy Novel Award.Chiny, czasy dynastii Táng. Wáng Bián ? dwudziestodwuletni młodzieniec, syn emerytowanego urzędnika, choć nie jest już dzieckiem, nie pali się ani do pracy, ani do ożenku. Całymi dniami snuje się bez celu, czym spędza ojcu sen z powiek. Sielanka kończy się bezpowrotnie, gdy chłopak spotyka nieśmiertelnego maga-pustelnika. Pustelnik, którego wygląd i zachowanie odbiegają od wyobrażeń Biána o tego rodzaju istotach, przyjmuje młodzieńca na swojego ucznia. Niezwykła para rozpoczyna pełną przygód podróż, obfitującą w spotkania z wieloma dziwnymi stworzeniami, które do tej pory były dla młodego mężczyzny jedynie postaciami z mitologii. Co czeka bohatera u kresu podróży? Czy uda mu się dotrzymać kroku niemal półboskiej istocie? Jedno jest pewne ? Wáng Bián już nigdy nie będzie tym samym beztroskim młodzieńcem.Mistrz Pú Pú to magiczna opowieść pełna nawiązań zarówno do taoizmu, jak i mitologii chińskiej. Patronat medialny: Carpe Noctem, Gildia.pl, Katedra, Paradoks, Portal Poltergeist, Radio Kampus, Valkiria, Wirtualna Polska.

Informacje dodatkowe o Mistrz Pu Pu:

Wydawnictwo: HANAMI