Młody bóg z pętlą na szyi Psychiatryk

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2019-06-25
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-811-9515-7

Tom 1 cyklu Młody bóg z pętlą na szyi

Poznaj dylematy, z jakimi zmaga się ktoś, kto czuje silny przymus niszczenia siebie, choć tak bardzo kocha życie.

Intymna i wstrząsająca opowieść o dwudziestokilkulatce z pogranicznym zaburzeniem osobowości.

Autentyczny dziennik ze szpitala psychiatrycznego.

Depresja, okaleczanie się, nadużywanie alkoholu. Nasilające się myśli samobójcze i kolejne dwie próby skłaniają dziewczynę do poszukania profesjonalnej pomocy. Rozpoczyna terapię na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic. Stamtąd zostaje przeniesiona na Oddział Zamknięty Szpitala Psychiatrycznego. W szpitalu przez większość czasu zajmuje się spisywaniem swojego życia wewnętrznego. Swoją osobowość postrzega jako podzieloną na pięć części, gdzie każda z nich ciągnie na swoją stronę. W dziewczynie walczą ze sobą chęć życia oraz pragnienie śmierci.
Anka zmaga się z wieloma przeciwnościami, ale największą przeszkodą staje się ona sama, dla siebie.
Książka ma postać dziennika, w którym narratorka opisuje swój pobyt na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic – dzień po dniu.
„Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk” rozpoczyna cykl autobiograficznych książek o borderline Anki Mrówczyńskiej.
Lektura wstrząsająca, ale przez to bardzo cenna. Pozwala zajrzeć do samego środka duszy człowieka, który zmaga się z problemem borderline.

Książka polecana i rekomendowana, w szczególności studentom psychiatrii, psychologii i psychoterapii oraz początkującym klinicystom i lekarzom, przez magazyny „Charaktery”, „Kwartalnik Psychiatra”, „Psychiatria i Psychoterapia”.

Patronat medialny nad książką objęli: Portal dlaLejdis, Psychology of Life, Psycholog pisze, Uważniej.pl, notatkiterapeutyczne.pl, Kulturalne rozmowy, Gazeta Śledcza – Sprawy kryminalne i bezpieczeństwa,
Honorowy patronat: Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno Behawioralnej

Tagi: Autobiografie depresja samobójstwo borderline książka autobiograficzna książki o depresji powieść psychologiczna schizofrenia uzależnienia zaburzenia odżywiania zaburzenia osobowości

Kup książkę Młody bóg z pętlą na szyi Psychiatryk

Opinie o książce - Młody bóg z pętlą na szyi Psychiatryk

Studencie, wykładowco, terapeuto, psychologu, psychiatro! Na rynku pojawiła się ciekawostka dla zainteresowanych tematyką osobowości chwiejnej emocjonalnie (F60.3), autodestrukcji, autoagresji i samobójstwa. Jest to książka Anki Mrówczyńskiej ,,Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk". Dwudziestosiedmiolatka cierpiąca na zaburzenie osobowości borderline opisała swoją drogę do podjęcia terapii indywidualnej. Jest to o tyle ciekawe, że autorka spisała swoje życie wewnętrzne. Dzięki temu możemy się dokładnie przyjrzeć jej procesom myślowym i sposobowi odbierania świata. Pogrążona w depresji, upijająca i okaleczająca się dziewczyna podejmuje leczenie na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic. Wytrzymuje jedynie dziewięć dni i zostaje przeniesiona na oddział zamknięty tytułowego psychiatryka. Spędza tam prawie sześć tygodni, po których otrzymuje diagnozę pogranicznego zaburzenia osobowości. Jej formą autoterapii jest pisanie. Oddaje się tej czynności niemal cały czas. Tak powstaje ta pięciusetstronicowa książka. Autorka ukazuje walkę wewnętrzną z nałogiem, jakim jest autoagresja. Wielokrotnie przegrywa z pokusą. Chęć skrzywdzenia się niejednokrotnie do odczuwania przymusu powieszenia się, bądź podcięcia żył. Zapis myśli w takich chwilach ukazuje dokładny przebieg procesów myślowych pacjentki. Możemy też prześledzić jej burzliwą relację z narzeczonym. Ta pozycja może być ciekawym doświadczeniem przez możliwość zgłębienia sposobu rozumowania osoby zaburzonej, która swoje ,,ja" dzieli na pięć części (ja-racjonalna, ja-dziewczynka, ja-chłopak, ja-artystka i ja-autodestrukcyjna). Ciekawym elementem są dialogi pomiędzy poszczególnymi ,,ja" oraz ich monologi.
Anka Mrówczyńska; 0
Okładka ksiązki - Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii - druk

Po sukcesie debiutanckiej powieści, Mrówczyńska wraca z kolejną autobiograficzną książką. Tym razem podzieliła swój dialog i życie wewnętrzne...

Uśpiona. Który to wariant rzeczywistości?
Anka Mrówczyńska; 0
Okładka ksiązki - Uśpiona. Który to wariant rzeczywistości?

Brutalny i mroczny thriller psychologiczny. Niezwykle interesująca analiza psychiki bohaterów. Aspekt psychologiczny jest niezwykle zaskakujący...

Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix