Mniam! Co w brzuchu burczy

le to jest kęs? Jak to się dzieje, że połykamy jedzenie? Co dzieje się w żołądku? Czy to dobrze, że w jelitach mieszkają bakterie? Po co robimy kupę?

Wszystko o tym, co dzieje się z JEDZENIEM w naszym ORGANIZMIE!

Zabawny duet ekspertów - Profesor Mądralski i Krowa ... - bierze bod lupę BRZUCH, by odpowiedzieć na każde pytanie!

Wiek przedszkolny to czas w życiu dziecka, w którym kształtują się przyzwyczajenia mające wpływ na jego późniejsze życie. Maluch uczy się odpowiedzialności za swoje zdrowie i nabywa nawyków żywieniowych.

Dzięki książce zajrzy w głąb jamy ustnej i przełyku, obejrzy żołądek, przekona się, jak długie są jelita. Dowie się, co dzieje się z każdym kęsem, który zjadamy i jak ważne jest zdrowe odżywianie. Książka w przyjazny, prosty sposób wyjaśnia pojęcia, takie jak: sok żołądkowy, enzymy, wyrostek robaczkowy.

Wiem i ja

Edukacja z humorem.
Ilustracje z całym mnóstwem szczegółów.
Tekst przyjazny dzieciom.

Data wydania: 2021-08-11
Kategoria wiekowa: 3-5 lat

Kup książkę Mniam! Co w brzuchu burczy

Mniam! Co w brzuchu burczy - opinie o książce

Anna Czerwińska-Rydel autorka książki pt. ''Mniam! Co w brzuchu burczy'' zobrazowała w niej to wszystko, co każdy mały czytelnik powinien wiedzieć, co znajduje się wewnątrz jego ciała.

Spodobał, mi się sposób, przekazu zamieszczonych informacji, gdyż zrobił na mnie wyjątkowo pozytywne wrażenie ze względu na występujących w tej książce dwoje głównych bohaterów. Są nimi tworzący zgrany duet ekspertów: Profesor Mądralski i jego asystentka krowa Gryzelda. Będą oni próbowali znaleźć odpowiedzi na każde pytanie dotyczące głównego omawianego zagadnienia.

Ujmująca jest dla mnie w odbiorze forma odpowiedzenia na pytania, a w szczególności wyjaśnienie z użyciem języka zrozumiałego.

Mały czytelnik dzięki przeczytaniu tej książki zdobędzie wiedzę na temat: co to jest trawienie, co ono znaczy, od czego rozpoczyna się proces trawienia, co dzieje się w żołądku, informacje na temat jelita cienkiego, wątroby, trzustka i jej zadania, wyrostek robaczkowy, jelito grube, wyjaśnienie co to jest biegunka, zdrowe odżywianie, co jest brane pod uwagę, gdy odżywiamy się zdrowo i jakie produkty, kłopoty z brzuchem, jacy są potrzebni specjaliści, gdy zachodzi nagła potrzeba skorzystania z ich porad medycznych.

Z Profesorem Mądralskim i jego asystentką krową Gryzeldą mali czytelnicy chętnie się zaprzyjaźnią, bo oni potrafią ze sobą razem bardzo dobrze współpracować, ciekawie rozmawiać, stosować dopasowany do sytuacji medycznej humor, który im zawsze dopisuje.

Na szczególną uwagę zasługują w tej książce ilustracje uwzględniające najdrobniejszy niedostrzegalny szczegół w budowie naszego ciała, które jak zawsze stanowi dla nas medyczną tajemnicę oraz dopasowana do całości pięknie prezentująca się grafika umożliwiająca czytanie ze zrozumieniem.

Książkę tę czyta się szybko. Została ona wydana w pięknej twardej oprawie nawiązującej do tytułu.

Polecam przeczytać tę książkę.

Tajemnica Matyldy
Anna Czerwińska-Rydel0
Okładka ksiązki - Tajemnica Matyldy

Anna Czerwińska - Rydel - z wykształcenia muzyk i pedagog, jest autorką około 200 radiowych audycji muzycznych i bajek dla dzieci, które prowadziła na...

Moja babcia kocha Chopina
Anna Czerwińska-Rydel0
Okładka ksiązki - Moja babcia kocha Chopina

Maja jest już całkiem dużą dziewczynką,a nie wie, kim był Fryderyk Chopin. Jej babcia, nauczycielka muzyki, pianistka postanawia ich sobie przedstawić...