Moc dobrych słów

Bestseller ,,New York Timesa"

Bestseller "Sunday Timesa"

Nowa książka autora Biblioteki o północy, która zrobiła furorę na świecie i sprzedała się w ponad dwóch milionach egzemplarzy. W plebiscycie czytelników lubimyczytać.pl została Książką Roku 2021.

To zbiór aforyzmów i inspirujących opowieści o przetrwaniu wbrew wszystkiemu, to przewodnik po życiu i szukaniu nadziei w tych pogmatwanych czasach.

,,Guardian"

Refleksje nad nadzieją, przetrwaniem i skomplikowanym cudem życia. Nic nie jest silniejsze od maleńkiej nadziei, która nie chce zgasnąć. Moc dobrych słów to zbiór małych wysepek nadziei. Zamieszczone tu historie ku pokrzepieniu pozwalają zobaczyć siebie i świat na nowe sposoby. Mieszanka filozofii, osobistych zapisków i autorefleksji Matta Haiga czerpie z wiedzy filozofów i ocaleńców z różnych epok, od Marka Aureliusza po Nellie Bly, Emily Dickinson i Jamesa Baldwina. Warto sięgnąć po tę książkę, gdy potrzebujemy przyjaciela, troskliwego uścisku czy przypomnienia, że nadzieję można znaleźć w nieoczekiwanych miejscach.

Haig to jeden z najbardziej inspirujących popularnych autorów naszej epoki, piszących o zdrowiu psychicznym.

,,Independent" (Londyn)

Kocham jego książki.

Jodi Picoult

Matt Haig ma w sobie empatię dla człowieczeństwa z jego jasnymi oraz ciemnymi stronami i konstruuje swoje opowieści przy użyciu pełnej palety barw.

Neil Gaiman

Informacje dodatkowe o Moc dobrych słów:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2022-10-12
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Comfort Book

Kup książkę Moc dobrych słów

Moc dobrych słów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Jeanette
Jeanette
Przeczytane:2022-11-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

Słowa mają ogromną moc. Werbalizacja naszych myśli, nazwanie, wypowiedzenie na głos ma siłę sprawczą. Słowa mogą ranić i zadawać ból a z drugiej strony dawać otuchę i nadzieję. W zależności od intonacji, której użyjemy, te same słowa będą nabierać innych znaczeń. Od kilku lat uczę się milczeć. Obserwuję, badam, czy ktoś jest gotowy na komunikat który chcę mu przekazać i... często nie mówię. Zostawiam komentarz dla siebie. Sama przechodząc przez trudne momenty w życiu wielokrotnie słyszałam złe słowa, które według moich bliskich miały pomóc a czasem.... bolały.

Świadectwo Matt'a Haig'a autora książki „Moc dobrych słów” o swojej depresji i walce z nią i z myślami samobójczymi. Dzięki temu, że chorował, dziś docenia życie i przekazuje nam prawdy, czasem zbyt oczywiste byśmy zdawali sobie z tego sprawę. Przy tym używa pięknych słów. Daje pokrzepienie, że zawsze, z każdej sytuacji jest wyjście, musimy tylko chcieć je znaleźć albo mieć odwagę poprosić o pomoc.

Najbardziej podobał mi się esej o zimie, której nie cierpię. Matt przedstawił zimę jako moment zatrzymania się w domu przy ciepłej herbacie z najbliższymi. Rozmowa, bliskość, czułość dzięki zimie trwa dłużej.... i jak mówi: „(...) ognisko domowe najbardziej cieszy, gdy na zewnątrz jest ciemno i dmie lodowaty wicher. Bez zimy nie potrafilibyśmy naprawdę docenić ciepłego salonu ani przytulnego pubu z płonącym kominkiem”. I tu nastąpiła u mnie dłuższa chwila postoju i refleksji, może ta zima nie jest wcale taka zła? Na pewno przemyślę.

Forma przekazania myśli nietypowa. Zbiór esejów, opowiadań, czasem pojedynczych zdań czy wierszy. Treść mocna, prawdziwa, płynąca z najgłębszych otchłani jego psychiki a przy tym urocza, ciepła, pokrzepiająca. Można czytać od początku albo w innej kolejności, według uznania.

Z pewnością jedna z lepszych książek, które swoim blaskiem przykryją mroczne myśli. Dadzą odwagę do działania, nadzieję i pokrzepią. Ja wierzę w pozytywne myślenie i w "moc dobrych słów" i w gorszych momentach będę niejednokrotnie do wracać do tej małej formatem książki a wielkiej w treści. "Moc dobrych słów" otula jak ciepły kocyk w zimny dzień. Wlewa ciepło w naszą duszę. Koi i uspokaja nasz układ nerwowy. Zachęcam, poczujcie tę moc i Wy :)

Książka jest wygraną w konkursie z IG lubimyczytac.pl za co dziękuję :)

Wróżka Prawdomówka
Matt Haig0
Okładka ksiązki - Wróżka Prawdomówka

Zabawna i urocza opowieść o wróżce, która jak koty, co muszą miauczeć, musiała mówić prawdę. Każdego dnia i gdziekolwiek, by się znalazła. Ten przymus...

Myszka zwana Miiką
Matt Haig0
Okładka ksiązki - Myszka zwana Miiką

Poznajcie małą myszkę, która chciałaby zdobyć najsmaczniejszy ser na świecie Życie z elfami, trollami i wróżkami może sprawić, że mała mysz poczuje się...