Moc obietnic

Ocena: 5.4 (5 głosów)

Obietnice zobowiązują. Nawet te niewinne mogą stać się narzędziem manipulacji i pchnąć nas do czynów, o jakie nigdy byśmy się nie podejrzewali.

Była policjantka Agata Stec próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Odcięta od dawnych znajomych i nałogu, realizuje się jako reporterka kryminalna. Naturę trudno jednak oszukać. Gdy Gdańskiem wstrząsa wieść o brutalnie zamordowanym nastolatku, a do Agaty zgłasza się ojciec zaginionego chłopaka w podobnym wieku, Stec nie może odwrócić głowy. Co prawda nie chce angażować się w prywatne śledztwo i wracać do dawnego życia, lecz dostrzega, że policja nie jest w stanie samodzielnie wpaść na trop mordercy. Przekonana, że zamknęła już rozdział, w którym niezwykle ważna była jej relacja z bratem, niespodziewanie odkrywa, że Artur zostawił po sobie znacznie większą spuściznę, niż ktokolwiek się spodziewał.

Piotr Borlik - inżynier, autor dwunastu powieści kryminalnych, mistrz Holandii i laureat trzeciego miejsca w otwartych mistrzostwach Czech w grach logicznych. Uhonorowany stypendium prezydenta Bydgoszczy dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury.

Informacje dodatkowe o Moc obietnic:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-04-18
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788383522425
Liczba stron: 368

więcej

Kup książkę Moc obietnic

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Moc obietnic - opinie o książce

RECENZJA 

„MOC OBIETNIC”


AUTOR: PIOTR BORLIK 


WYDAWNICTWO: PRÓSZYŃSKI I S-KA 


CZY NIEWINNE OBIETNICE
MOGĄ STAĆ SIĘ NARZĘDZIEM MANIPULACJI?


„Było w tym coś przyjemnego, pokrzepiającego. To poczucie kontroli, przewagi nad kimś, świadomość, że ktoś się go boi – Stelmach wątpił, że to jeszcze możliwe, ale poczuł namiastkę zadowolenia”.


„Moc obietnic” to piąta część cyklu Agata Stec i Artur Kamiński. 
„Moc obietnic” to angażująca, niezwykle wciągająca opowieść zbudowana z dużą precyzją, wypełniona niewinnymi obietnicami, mrocznymi zabójstwami, grą, manipulacją, wartką akcją, intrygującym poszukiwaniem za prawdą, przenosi w głębiny ludzkiego umysłu, zmusza do myślenia i prowadzi czytelnika przez odmęty nieprzewidywalnej  i intrygującej fabuły. Piotr Borlik mistrzowsko łączy elementy powieści kryminalnej oraz psychologicznego thrillera, tworząc opowieść, która trzyma czytelnika w napięciu, które rośnie wraz z każdą przeczytaną stroną. Autor w umiejętny sposób stopniowo odkrywa przed nami zamiary bohaterów, ich tajemnice i pokazuje, do czego zdolny jest zdesperowany człowiek, który niema już nic do stracenia. 
Również wspaniale kreuje realne postacie, dostarczając wnikliwego spojrzenia na psychikę bohaterów, którzy stają w obliczu wydarzeń, które pchają do czynów, o które nigdy by się nie podejrzewali. 
Wciągająca akcja, psychotyczny morderca,  zmanipulowany bohater,  zwroty akcji, intrygujący bohaterzy, brutalna zemsta,  manipulacja, zaginięcia nastolatków,  makabryczne zbrodnie, splątane przeszłością postacie i wydarzenia, które mają ciąg dalszy, to wszystko właśnie znajdzie w książce „Moc obietnic”.


To moje pierwsze spotkanie z piórem autora, a ja jestem zachwycona, jak mi się podobała ta historia. Czyta się z zaskakującą lekkością, wciąga, angażuje i intryguje zarazem. Muszę konieczne nadrobić wcześniejsze części tej serii. Czuć tutaj pewną niepewność, tajemnicę, manipulacje, która pokazuje, że człowiek, gotów jest zrobić wszystko, aby ocalić swoje życie, nie zważając na innych. W dodatku wydawało mi się, że najbardziej zaangażowana w tę sprawę osoba, dobrze się bawi, manipulując, rozdając karty w grze, której nik nie zna. 
A policja jak zwykle nie spieszy się, gdy jest najbardziej potrzebna.


Bohaterzy świetnie wykreowani, wyraziści i realnie nakreśleni. 


Agata Stec nie chce angażować się w prywatne śledztwo zaginięcia nastolatka, bojąc się, że dawne nawyki powrócą, a ona wpadnie ponownie, w bagno, w którym siedziała. Marzyło jej się spokojne życie i zapomnienie o wszystkim, co ją spotkało. A jednak los ma dla niej inne plany.


Bardzo ciekawą i intrygującą postacią jest młoda dziewczyna Sonia,  która jest bardzo dojrzała na swój wiek, nie czuje wyrzutów sumienia, nie odczuwa żadnych emocji, jej spokój wręcz przeraża, ta postać jest bardzo kluczowa w tej historii. 


Filip Stelmach to zdesperowany człowiek, który posunie się do rzeczy, których sam by się nie podejrzewał. Bardzo zmienia się pod wpływem wydarzeń, które pchają go strasznych czynów. Ciekawie został nakreślony. 


No i mamy mordercę, który pozostaje prawie do samego końca w tle.


„Emocje są niebezpieczne, stwierdziła, czekając na Stec. Powodowały rozkojarzenie, utrudniały logiczne myślenie i planowanie kolejnych kroków. Jeszcze chwila, a zacznie odczuwać wyrzuty sumienia i sama odda się w ręce policji, by ponieść zasłużoną karę”.


Obietnice zobowiązują. Nawet te niewinne mogą stać się narzędziem manipulacji i pchnąć nas do czynów, o jakie nigdy byśmy się nie podejrzewali.


Agata Stec, po ostatnich wydarzeniach próbuje na nowo ułożyć sobie życie, odcinając się od danego życia całkowicie. Ale czy będzie to możliwe.
Filip Stelmach wszystko robi, aby odnaleźć zaginionego syna Oskara. Niestety policja nie ma żadnych tropów, i w ich mniemaniu robią wszystko, co w ich mocy. Rozgoryczony ojciec, wszystko robi, szuka wszędzie, pyta wszystkich, jednak to nie przynosi żadnych efektów. Do poszukiwań próbuje namówić Agatę Stec,  uważając, że kobieta może pomóc w poszukiwaniach syna.
Wszystko komplikuje się, gdy odnalezione zostaje ciało nastolatka, a potem kolejne. Na jego drodze staje dziewczyna, która nie pojawia się przypadkiem, ma plan, który realizuje punkt po punkcie. Agata coraz bardziej angażuje się w śledztwo, które z każdym dniem nabiera innych barw i okazuje się być częścią, czegoś większego i bardzo niebezpiecznego. 
Nie myślcie, że Artur po śmierci nie będzie już się mieszał, to będziecie w wielkim błędzie. A Agata przekonuje się, że jednak nie zamknęła całkowicie dawnego rozdziału, który wraca, jak bumerang burząc jej spokój.
Przekonajcie się sami i odkryjcie wszystkie tajemnice. 


-Jaką rolę w tej historii odgrywa Sonia?
-Czy Filip Stelmach odnajdzie syna całego i zdrowego? 
–Czy Agata z angażuje się w śledztwo?
–Do czego zdolny jest człowiek, pragnący zemsty?
–Jaką rolę odegra w tym wszystkim Stelmach i czy tak naprawdę da się wodzić za nos?
-Czy morderca i jego pomocnik ma nad wszystkimi kontrolę? 
-Jaki plan ma osoba, która manipuluje wszystkimi do okoła?
-Czy Sonia ma nad wszystkim kontrolę i jaką rolę odgrywa w tej historii? 
–Co okaże się  elementem gry i manipulacji? 
–Czy winni poniosą karę za swoje zbrodnie? 
-Co pozostawił dla Agaty Artur? 
-Co odkryje Agata?


Polecam. 
Autor umiejętnie umie wciągnąć czytelnika na kilka niezapomnianych godzin.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Pozytywny_wolumi
Pozytywny_wolumi
Przeczytane:2024-05-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, Przeczytane,

,,Moc obietnic" to książka, która wciąga od pierwszej strony, przenosząc czytelnika w świat trzymający w napięciu do ostatnich kartek. Główna bohaterka, Agata Stec, po zakończeniu kariery w policji, znajduje nowe powołanie w ekipie filmowej zajmującej się materiałami kryminalnymi. Jej życie przeszło metamorfozę, a walka z własnymi demonami stała się codziennością. Kiedy w Szczecinie znika nastolatek, a na jaw wychodzi brutalne zabójstwo innego młodego chłopca, Agata zostaje postawiona przed nowymi wyzwaniami.

Fabuła prowadzona jest z trzech różnych perspektyw: Agaty, zdesperowanego ojca zaginionego chłopca oraz młodej dziewczyny, Soni. Te trzy wątki splatają się ze sobą, tworząc złożoną sieć tajemnic i napięcia, które trzymają czytelnika w niepewności.

Książka porusza trudne tematy, takie jak traumy przeszłości, manipulacja oraz złożoność ludzkiej psychiki. Charakterystyczni bohaterowie, w tym głęboko wykreowana postać Agaty Stec, sprawiają, że historia nabiera życia i głębi. Zaskakujące zwroty akcji oraz intensywne emocje trzymają czytelnika w napięciu do samego końca.

,,Moc obietnic" to lektura, która wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu aż do ostatniego zdania. Idealna dla miłośników kryminałów i thrillerów, którzy szukają złożonych, wciągających historii pełnych nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Link do opinii

" [...] Wszyscy udają chętnych do pomocy, niebojących się trudnych zagadnień, a gdy mają realną szansę, by wcielić słowa w życie, odwracają głowy i udają, że nic nie widzą. [...]".

Wow! Czwarty tom o Agacie Stec, a mi wciąż jest jej mało. Piotr Borkowski stworzył wyjątkową i charakterną postać, od której nie mogę i nie chcę się uwolnić. Pomimo tego, że jej brat Artur nie żyje, to ta dziewczyna nie może zaznać spokoju. Tym razem odchodzi z policji i zostaje dziennikarką śledczą, a właściwiej reporterką kryminalną. Czy poradzi sobie w nowej roli? Czy raczej będzie ją ciągnęło do starej pracy? Czy ponownie wróci do swojego nałogu?
Książka "Moc obietnic" jest równie wciągająca jak poprzednie tomy. Piotr Borlik stworzył niepowtarzalny klimat, od którego nie da się oderwać. Tutaj jest bardzo niebezpiecznie. Ktoś brutalnie zamordował nastolatka. Czy policja odnajdzie sprawcę tego haniebnego czynu? Czy raczej będzie tuszować sprawę? Czy życie innych nastolatków będzie zagrożone?
Czytając tę książkę, poznałam drugiego bohatera -- zdesperowanego ojca, który za wszelką cenę chciał odnaleźć mordercę lub morderców swojego syna Oskara. Tutaj mogą pojawić się łzy. Podobała mi się zawziętość Filipa Stelmacha w dążeniu do prawdy. Czy swoim zachowaniem przyciągnie do siebie mordercę lub morderców? Dlaczego jego syn musiał umrzeć? Prawda bardzo mocno mną wstrząsnęła.
Nie brakuje tutaj wspominek o Arturze. Pomimo tego, że on już nie żyje, to jego duch krąży w powietrzu, a książki jego autorstwa sprzedają się jak ciepłe bułeczki.
Trzecią główną bohaterką jest Sonia. Jest to bardzo sprytna młoda dziewczyna, która idealnie manipuluje innymi. Niestety nie podobało mi się jej zachowanie. To, co wyprawiała, mroziło mi krew w żyłach. Radzę wam poznać jej całą historię, nim sami ją ocenicie.
Końcówka książki trzymała mnie w napięciu. Mam nadzieję, że za jakiś czas ponownie usłyszę o Agacie Stec. Już za nią tęsknię. Mam nadzieję, że Piotr Borlik wymyśli dla niej mocne sprawy, które będą mroziły krew w żyłach. Fabuła perfekcyjnie idealna dla miłośników kryminałów i thrillerów. Akcja nigdy nie zwalnia.  Charakterni bohaterowie sprawili, że ta książka nie była nudna. Okładka tej książki wskazuje na to, że w środku może dziać się bardzo dużo złego. Czy pozory mogą być bardzo mylące?
"Moc obietnic" można czytać bez znajomości poprzednich tomów, ale dla lepszego zrozumienia postępowania Agaty Stec polecam wam zacząć od: "Baltica", "Boska proporcja", "Materiał ludzki", "Białe kłamstwa" i "Moc obietnic".
Nie czekajcie dłużej, tylko śmiało wejdźcie w świat Agaty Stec.
Warto czytać powieści Piotra Borlika.

Link do opinii
Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2024-04-17, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Moc obietnic" to długo wyczekiwana kontynuacja serii kryminalnej z Agatą Stec i Arturem Kamińskim pióra Piotra Borlika. I jest to kontynuacja godna, zawiera wszystko to, za co trylogię czytelnicy tak polubili! Czy da się czytać niezależnie od niej? Myślę, że się da, choć trzeba być świadomym, że trochę z kreacji postaci i relacji pomiędzy Agatą a Arturem się straci. Ale zagadka kryminalna jest osobna, a najważniejsze aspekty z przeszłości przypomniane. Historia opiera się na brutalnych morderstwach popełnianych na nastolatkach. Agata, choć nie jest już policjantką, angażuje się w śledztwo, choć nie tylko z jej perspektywy tę opowieść poznajemy. Jest jeszcze ojciec zaginionego nastolatka i młoda dziewczyna, która zwodzi nas i trzyma w niepewności co do swojej tożsamości i roli w tej całej grze. Bo właśnie, intryga kryminalna jest swego rodzaju grą nie tylko pomiędzy postaciami, ale i twórcą a czytelnikiem. Historia toczy się dynamicznie, jest pokręcona, momentami dziwna i brutalna, a jednak bardzo wciągająca. Może tej brutalności momentami było dla mnie za wiele, ale podobała mi się bardzo psychologiczna strona powieści, która zmusza do zastanowienia nad podatnością na manipulację, na tę tytułową moc obietnic. I nad granicą - czy każdy człowiek ma taką, po przekroczeniu której jest zdolny dosłownie do wszystkiego? Podobała mi się też odświeżona kreacja Agaty, która jest teraz bardziej rozważna, łatwiejsza do polubienia. Więc tak - już teraz czekam na jej dalsze przygody!

Link do opinii

"Moc obietnic" to moje drugie spotkanie z Autorem i równie udane! Nawet nie wiem, czy nie bardziej ?
Była policjantka Agata Stec, próbuje ułożyć sobie życie jako człowiek w cywilu. Nie zwiazany ze służbami, walczy i tak z demonami, ze swoimi własnymi problemami, ma ich ogrom, więc nie potrzebuje jeszcze dodatkowego obciążenia... Ale niestety... Praca sama pcha się w jej ręce, a kobieta choć próbuje oprzeć się z całych sił to jednak nie daje rady i ... Włącza się nie oficjalnie do sprawy, a ta jest poważna. Chodzi o zaginięcie nastolatka.. a w między czasie Gdańsk obiega informacja o znalezionych zwłokach chłopca w podobnym wieku... Dodam jeszcze, że dziecko zabito w bardzo brutalny sposób... Czy to ten sam chłopiec? Czy uda się zapobiec tragedii? A może dopiero początek?

Kochani, "Moc obietnic" to książka, która porwie Was bez reszty, pochłonie w wir wydarzeń, a wy nie będziecie wiedzieli kiedy nastąpi koniec! Mnie poruszyła ta historia... Porusza tematykę zaginięć/morderstw młodych osób i to naprawdę w brutalny sposób, to nie jest książka dla osób o słabych nerwach.
Autor tutaj wręcz obrazowo przedstawił nam ciało...
Niezwykle podobała mi się postać Agaty, to silna kobieta, choć z problemami (kto ich nie ma ?). Oddana sprawie, zależy jej na znalezieniu sprawcy, a nie na karierze... To policjantka z krwi i kości, dlatego tak trudno jej zrezygnować z pracy...
Postać ojca zaginionego chłopca zaskoczyła mnie chyba najmocniej w tej książce! Oczywiście, był załamany, przerażony ale też zdeterminowany by znaleźć syna, ale... Ile może znieść ludzka psychika wystawiona na manipulację?... Czy mężczyzna może komuś zaufać?

Polecam Wam bardzo mocno!

Link do opinii
Avatar użytkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda
Przeczytane:2024-05-01, Przeczytałam,
Inne książki autora
Białe kłamstwa
Piotr Borlik0
Okładka ksiązki - Białe kłamstwa

Trzeci i ostatni tom serii o Agacie Stec, kontrowersyjnej policjantce z gdańskiego wydziału śledczego. Po zabójstwie ważnego świadka w śledztwie po...

Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów
Piotr Borlik0
Okładka ksiązki - Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów

Tajemnicze wzgórze, na którym trzy wiekowe dęby nie pozwalają rosnąć innym drzewom. Tajemnicza rodzina, w której w każdym pokoleniu tylko najstarsi synowie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy