Moc uwielbienia

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014-09-18
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788363459154
Liczba stron: 224

Ocena: 5.25 (4 głosów)

Treść tej książki zmienia życie, wyostrza spojrzenie na wszystko. "Moc uwielbienia" rodzi wiarę, odkrywając różnorodność dróg, po których Bóg prowadzi człowieka. Jest jak dynamit, który trzeba wykorzystać, jeśli chce się widzieć prawdziwe znaki Bożej obecności w zwykłej codzienności.

Kup książkę Moc uwielbienia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Moc uwielbienia

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10, 52 książki 2018,

Książeczka niedużych rozmiarów została mi wręczona i polecona przez osobę, która działa w „ Odnowie w Duchu Świętym. „ , więc podeszłam do jej czytania z pełnym zaufaniem i otwartym sercem. Na samym początku jeszcze nic nie wzbudziło mojego niepokoju, ale im dłużej czytałam , tym zaczęło mnie dręczyć dziwne przekonanie. Czy ze mną jest coś nie tak czy z treścią tej książeczki ? Niby miała mi przynieść radość , ukojenie i zrozumienie wiary a ja czułam, że co mi się tu nie zgadza.
Książka przeznaczona dla wyznawców rzymskokatolickich ? Napisana przez baptystę ? Utajnienie życiorysu autora w mediach polskich rzuca cień na treść tej książki. Ta książka pozoruje, że zawiera katolicką doktrynę a w rzeczywistości jest przeciwnie. Nie przekazuje katolickiej doktryny wiary a ją zatruwa , jak więc może pomagać gdy przekazuje wszelkie uproszczenia jakie są w nauczaniu baptystów. Jest szkodliwa , bo spłyca naszą wiarę. W naszej wierze, jeśli uświadamiamy sobie grzechy, żałujemy za nie a nie uwielbiamy Boga, że zgrzeszyliśmy. Przepraszamy Go w sakramencie pokuty i dopiero po otrzymaniu rozgrzeszenia doświadczamy wewnętrznej radości i pokoju. Lękam się osobiście ludzi, którzy są tak pewni zbawienia i nie widzą, żadnych problemów w tej kwestii. Dlaczego Misjonarze Krwi Chrystusa promują książkę baptysty , nie pisząc, że ta książka zawiera błędną wiarę ?
Pewne organizacje, wiedzą że wiary nie da się zniszczyć w Polsce lecz można ją zatruć błędną nauką. Nie ma Mszy św. jest widowisko, tłum emocjonalnie rozbudzonych ludzi, wyznaje swoją wiarę, ale nie zdajemy sobie sprawy, że to nie ma nic wspólnego z wiarą kościoła Rzymskokatolickiego. jakich dożyliśmy czasów, że obecnie katolicy przyjmują bez krytycznie naukę baptysty i ją popularyzują.
Nie wystawiam oceny, bo nie ma tu co oceniać. Mogę tylko ze swej strony doradzić, aby być ostrożnym i nie przyjmować pseudo katolickiej pisaniny za prawdę. Czy zabrakło katolickich świętych, by przybliżać ich doświadczenia Boga ? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam .

Link do opinii
Dość nietypowa książka. Trudna, ale krzepiąca. Autor namawia nas do tego by dziękować Bogu za wszystko co nas spotyka. I to chyba jest najtrudniejsze przesłanie tej książki bo o ile dziękowanie za rzeczy, których oczekujemy przychodzi nam łatwo, o tyle dziękowanie za coś trudnego, nieoczekiwanego, coś, na co się nie godzimy przychodzi nam znacznie trudniej.Autor na wielu przykładach pokazuje, że bezgraniczne zaufanie Bogu, postawienie na Niego, a nie zdawanie się na swoje siły, prowadzi do radości i pokoju. Tytułowa moc uwielbienia ma się przejawiać na każdej płaszczyźnie naszego życia, szczególnie tam, gdzie nam po ludzku wydaje się,że Boga nie ma. Autor przekonuję, że Bóg ma kontrolę nad wszystkim. że nie pozwoli by stało nam się coś złego. Warunek jest jeden- musimy Mu zaufać. Polecam. Zupełnie nowe spojrzenie na to, co nas spotyka. Zmusza do przemyśleń i zmienia nasze wyobrażenie o Bogu i o tym jak On nas widzi.
Link do opinii
Książka inna niż wszystkie - zachęcająca do uwielbienia Boga i dziękowania Mu za wszystko, co nas spotyka. Opiera się na założeniu, że Bóg ma kontrolę nad naszym życiem i że chce naszego szczęścia. Potrafi On zmienić złe rzeczy w nasz sukces i wyprowadzić z tego dobro. Trudne do zrozumienia, trudniejsze do zrealizowania ale dające pokój, oczyszczające i uwalniające.
Link do opinii
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2015-03-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, gimnazjum,
Inne książki autora
Z więzienia do WDZIĘCZNOŚCI
Merlin R. Carothers0
Okładka ksiązki - Z więzienia do WDZIĘCZNOŚCI

Książka "Z więzienia do wdzięczności" nie mówi o więzieniu z kratami w oknach, ale o więzieniu naszych okoliczności - i o tym, jak wyjść z niego...

Tajemna broń Boga
Merlin R. Carothers0
Okładka ksiązki - Tajemna broń Boga

Życie nie jest łatwe. Nieodłącznie wiążą się z nim problemy, stres i – owszem – tragedie. Lecz co, jeśli...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
S. Kaid-Salah Ferrón
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy