Mocarne dinozaury

Tom 2 cyklu Ale to wielkie!

W roli głównej: dinozaury! Mnóstwo bardzo szczegółowej wiedzy o życiu i budowie pradawnych stworzeń, w sam raz dla młodocianych paleontologów.

Małe dzieci uwielbiają wielkie, mocarne i przerażające dinozaury - dzięki tej książce poznają siedem najfajniejszych zwierząt, jakie kiedykolwiek żyły. Zobaczą, jak dinozaury wyglądały w środku i na zewnątrz. Line Halsnes poważnie traktuje najmłodszych ekspertów od dinozaurów i przekazuje niezwykłe fakty o dinozaurach w sposób, który zaciekawi każdego miłośnika dinozaurów.

W serii ,,Ale to wielkie!" ukazały się również ,,Mocarne maszyny".

Informacje dodatkowe o Mocarne dinozaury:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2023-05-17
Tytuł oryginału: Tffe dinosaurer

Tagi: Publikacje o dinozaurach i prehistorii dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Mocarne dinozaury

Mocarne dinozaury - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2023-05-20, Ocena: 5, Przeczytałem,

Książka "Mocarne Dinozaury" to niezwykły tytuł, który przenosi młodych czytelników w świat prehistorycznych gadów. Autor stworzył oryginalny przewodnik przedstawiający sylwetki siedmiu dinozaurów, odkrywający tajemnice ich życia, przyzwyczajeń i budowy. Ta pełna szczegółowej wiedzy lektura zapewnia mnóstwo fascynujących informacji oraz ciekawostek na temat tych potężnych istot.

Jednym z największych atutów książki jest jej angażujący charakter. Autor zachęca czytelnika do interakcji poprzez zadawanie pytań i proponowanie zadań, które rozwijają wyobraźnię i zdolności logicznego myślenia. Dzięki temu czytelnik staje się aktywnym uczestnikiem przygody.

Książka rozbiera dinozaury na czynniki pierwsze, prezentując ich anatomię, zawartość żołądków, a nawet jelit. Ciekawie przedstawiony został aspekt polowań oraz różnice w temperamencie poszczególnych gatunków. Odkrywamy także, dlaczego niektóre szkielety dinozaurów były lekkie jak piórko, który z nich miał najmniejszy mózg oraz co te prehistoryczne gady mają wspólnego ze współczesnymi ptakami.

Na uwagę szczególnie zasługują ilustracje i szczegołowy opisu budowy dinozaurów. Autor dokładnie omawia poszczególne części ciała, uwzględniając cechy charakterystyczne dla danego gatunku. Serce, nerki, żołądek, mózg, a nawet krew - wszystko to jest starannie przedstawione i stanowi wyjście do dyskusji nie tylko o organach wewnętrznych pradawnych istot.

Książka "Mocarne Dinozaury" wzbudza emocje i pobudza ciekawość małego czytelnika prowokując do zadawania pytań. Jej treść jest przemyślana i poparta solidnymi informacjami, co sprawia, że staje się wartościowym materiałem edukacyjnym. Odejście od schematu standardowych książek dla dzieci o dinozaurach jest zdecydowanym atutem, ponieważ wprowadza świeże spojrzenie na ten prehistoryczny gatunek.

"Mocarne Dinozaury" to niezwykle ciekawa i wciągająca lektura, która z pewnością zainteresuje małych paleontologów. Bogactwo informacji, angażujące zadania i znakomite ilustracje tworzą kompleksowy obraz prehistorycznego świata.

Uwaga!

Nie jest to książka dla małych wrażliwców.

Niektóre ilustracje są dość brutalne. Tyranozaur pożerający innego małego dinozaura lub rozczłonkowane zwierzę w żołądku welociraptora mogą wywoływać mieszane uczucia.

Mocarne pojazdy ratunkowe
Line Halsnes0
Okładka ksiązki - Mocarne pojazdy ratunkowe

Wóz strażacki, karetka, radiowóz, policyjny motocykl, helikoptery i łodzie - to pojazdy, które każdego dnia ratują czyjeś zdrowie i życie. Czego używają...

Ale to wielkie! (#1). Mocarne maszyny
Line Halsnes0
Okładka ksiązki - Ale to wielkie! (#1). Mocarne maszyny

Traktory, koparki, wywrotki, kombajny - ,,Mocarne maszyny" to książka dla młodych pasjonatów ogromnych urządzeń. Jak zbudowany jest kombajn, czym najlepiej...