Mój Bóg. Moja wiara. Encyklopedia młodego katolika

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2021-02-10
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Tłumaczenie: Katarzyna Cedro

Wspaniała książka, w której dzieci znajdą wszystko, co powinny wiedzieć na temat swojej rzymskokatolickiej wiary. Jej kolorowe strony podsuną im ponadto wiele cennych informacji dotyczących otaczającego je świata.
Encyklopedia została podzielona na trzy duże rozdziały: pierwszy dotyczy Biblii, drugi historii chrześcijaństwa, trzeci zaś porusza ciekawe kwestie dotyczące m.in. liturgii, teologii moralnej, etyki chrześcijańskiej, modlitwy czy kultu świętych… Każdy z nich jest zbiorem rzetelnych informacji i pragnie zachęcić dzieci do świadomego przeżywania wiary.

Tę książkę powinien mieć na półce każdy młody katolik! Porusza ona głębokie i ważne tematy, dostosowując język do dziecięcego odbiorcy. Jej piękne i sugestywne ilustracje dopełniają całości tętniącego chrześcijańską radością dzieła.

Tagi: dla dzieci wiara religia

Kup książkę Mój Bóg. Moja wiara. Encyklopedia młodego katolika

Opinie o książce - Mój Bóg. Moja wiara. Encyklopedia młodego katolika

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Autentyczny chrześcijanin to człowiek wiary. Co to znaczy, że wiara musi być żywa? Dlaczego wiara bez uczynków jest martwa? I czemu trudno jest żyć bez miłości? Zbiorem odpowiedzi na zadane pytania (i wiele jeszcze innych) jest Mój Bóg. Moja wiara. Encyklopedia młodego katolika, piękna publikacja Wydawnictwa Jedność, która przemówi nie tylko do dziecka, przemówi do każdego. Zapis ma charakter encyklopedyczny. W trzech obszernych częściach Christine Pedotti przedstawiła trudne prawdy chrześcijańskiej wiary w sposób łatwy, prosty i przyjemny. Opierając się na Biblii, autorka językiem zrozumiałym przez dzieci, przeanalizowała najważniejsze wydarzenia Starego- i Nowego Testamentu. Wychodząc od stworzenia świata, poprzez spektakularną wędrówkę Narodu Wybranego do Ziemi Obiecanej i działalność proroków, dotarła do chwili, gdy miłujący człowieka Chrystus oddał swoje życie na krzyżu, zmartwychwstał i żyje. Kierując bezpośrednio do czytelnika zaproszenie, przekonuje, że w długim łańcuchu pokoleń (obecnie dwa miliardy chrześcijan wierzy, że Jezus jest Synem Bożym) zaszczytne miejsce przeznaczone jest dla każdego człowieka, wszyscy bowiem mają możliwość stać się świadkami Ewangelii. Czy warto z owego zaproszenia skorzystać? Potwierdzeniem, że warto, jest w obrazowy sposób przedstawiona historia chrześcijaństwa: prześladowania wyznawców Pana, chrystianizacja Europy ...

Opinie o książce - Mój Bóg. Moja wiara. Encyklopedia młodego katolika

Szpetnicy