Monster #5

Wydawnictwo: HANAMI
Data wydania: 2014-05-01
Kategoria: Komiksy
ISBN: 978-83-60740-91-0
Liczba stron: 408
Tytuł oryginału: Monsuta
Język oryginału: japoński
Tłumaczenie: Radosław Bolałek

Tom 9.1 cyklu Monster

Ocena: 5 (1 głosów)

"Dawno, dawno temu żył sobie bezimienny potwór. Za wszelką cenę zapragnął mieć imię. Podjął decyzję i postanowił wyruszyć, żeby je znaleźć." Dlaczego ta dziecięca historia miała taki wpływ na Johana? Czy w książce można znaleźć jakieś wskazówki na temat jego narodzin? Tajemnica goni tajemnicę! Tennma próbuje przebić się przez granicę do Czech, aby znaleźć matkę Johana. Jednak strażnik graniczny uznaje go za nielegalnego emigranta, lekarz ucieka z pomocą niezależnego dziennikarza, Grimmera. Obaj mężczyźni rozstają się nie zdradzając sobie nawzajem powodu wizyty w Czechach. Tak naprawdę Grimmer również interesuje się Kinderherim 511 który dawniej istniał na terenie Wschodnich Niemiec. Teraz historia przenosi się do Pragi!

Kup książkę Monster #5

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Monster #5

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:,

LUDZIE I POTWORY

Piąty tom „Monstera” zalicza pewien spadek formy. Fabuła zaczyna bowiem po raz kolejny zataczać swoiste koło, a co za tym idzie czytelnicy, którzy czytają całość w nieco mniejszych odstępach czasu mogą poczuć się nieco znużeni. Ale tak czy inaczej seria Urasawy to wciąż znakomity komiksowy thriller, który dostarcza solidnej porcji mocnych wrażeń i ciekawi tak bardzo, że od razu chce się chwycić za kolejną część.

Tenma całą noc czeka ukryty w bibliotece w której ma nastąpić przekazanie księgozbioru milionera Schuwalda na rzecz uniwersytetu, żeby zastrzelić Johana. Znalazł odpowiednią kryjówkę, ćwiczył też strzelanie… A jednak gdy nadchodzi odpowiednia pora, zaczyna się wahać.

Całość recenzji opublikowana na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2017/12/monster-5-naoki-urasawa.html

Link do opinii
Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2016-08-17, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Monster #6
Naoki Urasawa0
Okładka ksiązki - Monster #6

Stara kamienica w śródmieściu Pragi z szyldem z trzema żabami... Dziesięć lat temu żyła tam kobieta z bliźniakami. Tenma usłyszał o tym od sąsiadów...

20th Century Boys vol. 15
Naoki Urasawa0
Okładka ksiązki - 20th Century Boys vol. 15

Sorting through the volumes of research his dearly departed mentor left behind, a young priest, recently returned to Rome, stumbles across a mysterious...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Pokaż wszystkie recenzje