Monstressa. Krew

Tom 2 cyklu Monstressa

Drugi tom niesamowicie wciągającej i oszałamiającej wizualnym mariażem art-deco, steampunku i mangi sagi autorstwa Marjorie Liu i Snay Takedy.

Zdecydowanie jedna z najoryginalniejszych i najodważniejszych nowych serii komiksowych. Jej status potwierdzają liczne nominacje do Eisnerów i Nagroda Hugo dla najlepszej powieści graficznej roku 2017. Rekomenduje sam Neil Gaiman.

Informacje dodatkowe o Monstressa. Krew:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2018-03-07
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Monstress Vol.2: The Blood
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Ilustracje:Sana Takeda

Kup książkę Monstressa. Krew

Monstressa. Krew - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-03-22, Przeczytałem,

AMERYKAŃSKA MANGA W EUROPEJSKIM STYLU

Choć brzmi to osobliwie, tak w skrócie można podsumować niniejszą serię. Dzięki staraniom dwóch znakomitych powstała intrygująca seria, fabularnie co prawda niezbyt odkrywcza, ale absolutnie zachwycająca jeśli chodzi o grafikę. I dostarczająca solidnej porcji dobrej rozrywki wszystkim miłośnikom poważnego fantasy dla dojrzałych odbiorców.

Maika Półwilk musi uciekać. Koalicja sił chce zniszczyć potwora kryjącego się w niej. Ucieczka nie przeszkadza jednak dziewczynie w wykonywaniu własnej misji, dlatego też wraz z towarzyszącą jej lisicą przeszukują pokój jej matki, bo coś przeoczyły. Udaje im się znaleźć klucz, na którym jest śmierć, ale co to właściwie oznacza? Wkrótce pojawiają się kolejne kłopoty. Ktoś w okolicy pożera ludzi – ktoś, nie coś, bo nie zrobiłoby tego żadne zwierzę. Czyżby zatem zrobiła to Maika? Kto wie, podobne rzeczy już jej się zdarzały. A na horyzoncie czeka na nie wielka przygoda z piratami i tajemniczą Wyspą Kości. Czy wyjdą z niej cało?

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/03/monstressa-2-krew-marjorie-liu-sana.html

Dziki płomień
Marjorie M. Liu0
Okładka ksiązki - Dziki płomień

Chronię śmiertelników przed demonami. Czy mężczyzna, którego kocham, ochroni mnie przede mną samą? Śmiertelna w nocy. Nieśmiertelna w dzień. Nic nie może...

Monsteressa (Tom 2). Monstressa T.7. Pożeraczka
Sana Takeda0
Okładka ksiązki - Monsteressa (Tom 2). Monstressa T.7. Pożeraczka

Trwają przygotowania do kolejnej wojny, ale to bitwy toczone o serca i dusze są najbardziej niebezpieczne. Podczas gdy Tuya walczy o swoją przyszłość,...