Monstressa. Wybranka

Tom 4 cyklu Monstressa

Niebezpieczny spisek zagraża całemu światu. Kippa, musi zmierzyć się z własnymi demonami. Maika i Corvin przedzierają się przez ogarniętą pożogą krainę. Zbliża się wojna. Wojna, której nikt nie chce zatrzymać. Po której stronie opowie się Maika? Kontynuacja wielokrotnie nagradzanej sagi fantasy w niepowtarzalnej oprawie graficznej.

Informacje dodatkowe o Monstressa. Wybranka:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-04-25, Ocena: 4, Przeczytałem,

SPISEK, WOJNA I FANTASY

Pięć nagród Eisnera, komiksowego odpowiednika Oskara, trzy nagrody Hugo, dwie British Fantasy Award i nagroda Harveya plus całe mnóstwo nominacji. Tym nie może pochwalić się wiele serii. I po czymś takim można oczekiwać dzieła absolutnie genialnego. „Monstressa” jednak genialna nie jest. Graficznie to rewelacyjna seria, do podziwiania i zachwycania się, jednak fabularnie jest jedynie dość prostą, niezobowiązującą fantastyką. Ale choć nie jest to cykl wybitny, wciąż należy do bardzo dobrych osiągnięć współczesnego komiksu i absolutnie warto jest przyjrzeć mu się bliżej.

Zagrażający światu spisek, nadchodząca wojna i bohaterowie wmieszani w śmiertelnie niebezpieczne wydarzenia. Jak poradzą sobie z tym, co nadciąga? Po której stronie konfliktu stanie Maika? I co jeszcze na nich wszystkich czeka?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/04/monstressa-tom-4-wybranka-marjorie-liu.html

Monstressa, tom 5: Dziecko wojny
Marjorie Liu, Sana Takeda0
Okładka ksiązki - Monstressa, tom 5: Dziecko wojny

Kontynuacja wielokrotnie nagradzanej sagi fantasy autorstwa Marjorie Liu i Sany Takedy. Wojna zbliża się wielkimi krokami. Przed Maiką najtrudniejsze wybory....