Mopsik, który chciał zostać czarownicą. Tom 10

Pełna magii opowieść z mopsikiem w roli głównej!

Mopsik Peggy i Chloe cieszą się, że do sąsiedniego domu wprowadza się nowa rodzina. Dziewczynka liczy na to, że zyska przyjaciółkę w swoim wieku, a suczka ma nadzieję, że sąsiedzi będą mieli psa, z którym mogłaby się bawić. Niestety, okazuje się, że dziesięcioletnia Emma opiekuje się niesforną kotką o imieniu Lucky, a sama nie jest zbyt przyjaźnie nastawiona do Chloe.

Wkrótce Peggy może pożałować, że nowi sąsiedzi zamieszkali obok. Czy uda jej się przemienić w czarownicę i rzucić na nich zaklęcie, by zniknęli na dobre?

Informacje dodatkowe o Mopsik, który chciał zostać czarownicą. Tom 10:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023-10-11

Kup książkę Mopsik, który chciał zostać czarownicą. Tom 10

Mopsik, który chciał zostać czarownicą. Tom 10 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-10-27, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czy słyszeliście już o uroczym Mopsiku? W kolekcji pojawiła się już 10. część niesamowitych przygód Peggy i jej rodziny.

Po wyprowadzce sympatycznych sąsiadów pojawiają się nowi lokatorzy. Państwo Ahmedowie byli bardzo lubiani, a ich miejsce zastępuje rodzina, o której Peggy ma mieszane uczucia. Nie mają nawet wymarzonego pieska za towarzysza, a czarno-białą kotkę o imieniu Lucky, między nią a Mopsikiem niestety nie zaiskrzyło. W dodatku Chloe się smuci, bo jej nowa rówieśniczka z sąsiedztwa wcale nie darzy jej oczekiwaną sympatią. Poznajemy też tu bliżej rodzeństwo Chloe, Finna i Ruby, a także wspaniałomyślnych i wspierających rodziców, którzy zabierają dzieci i psa na wycieczkę w okolice, aby rozluźnić napiętą atmosferę.

Peggy zainspirowana historiami, które czyta Chloe, postanawia odmienić rzeczywistość. “Akademia Czarownic” inspiruje ją do działania i postanawia za sposobem magii i zaklęć zapanować nad losami własnymi i sąsiadów. Gdy jednak dowiaduje się, dlaczego Emma jest niemiła wobec Chloe, żałuje swoich postępów i próbuje odwrócić to, co do tej pory zrobiła. Jednak czy zdąży na czas?

To ciepła życiowa historia, która będzie idealna dla dzieci rozpoczynających przygodę z czytaniem. Problemy są tu aktualne, warto, aby pojawiały się w literaturze dziecięcej. Grafika jest czarno-biała, pięknie wykonana, doskonale oddaje uczucia bohaterów, w dodatku daję plus autorce za elementy różnorodności, co pomaga dzieciom zrozumieć i akceptować odmienność typu inwalidztwo, religia oraz różne modele rodziny.

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2023-10-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,

„(…) przyjaźń najpotężniejszy rodzaj magii ze wszystkich!”

Mopsik Peggy i Chloe cieszą się, że do sąsiedniego domu wprowadzi się nowa rodzina. Dziewczynka liczy na to, że zyska przyjaciółkę w swoim wieku, a suczka ma nadzieję, że sąsiedzi będą mieli psa, z którym mogłaby się bawić.

Niestety, okazało się, że dziesięcioletnia Emma opiekuje się niesforną kotką o imieniu Lucky, a sama nie jest zbyt przyjaźnie nastawiona do Chloe.

Czy Peggy uda się przemienić w czarownicę i rzucić zaklęcie na sąsiadów, by zniknęli na dobre? Czy piesek odkryje tajemnicę złego traktowania jej właścicielki przez Emmę?

To mój piąty tom z tej serii.

Mopsik to zabawny piesek, który uwielbia Chloe – swoją panią i jest dla niej w stanie zrobić wszystko. Dzięki tej serii czytelnik przekona się, że miłość między psem a człowiekiem jest możliwa.

Historia ukazuje, że nie wszystko jest tak proste, jak nam się wydaje. Czasami czyjeś zachowanie może mieć ukryte dno. Ważne jest, żeby się nie poddawać jeśli na kimś nam zależy, bo warto powalczyć o swoje marzenia. Należy przyjrzeć się danej sytuacji, pomyśleć i w razie potrzeby dać komuś drugą szansę. Pokazuje też, że zmiany wcale nie muszą być na gorsze. Powinniśmy być otwarci na to, co one niosą i z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Książka godna polecenia, np. rodzicom czytającym do snu swoim dzieciom. Duża czcionka umożliwia samodzielne czytanie początkującemu czytelnikowi. A ilustracje uzupełniają tekst.

Lekka, bardzo pozytywna, optymistyczna i wartościowa historia, opisana językiem idealnie dostosowanym do młodego odbiorcy – czego chcieć więcej. Polecam.

#współpracabarterowa z @wydawnictwo_wilga

Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2023-12-08, Ocena: 5, Przeczytałem,
"Mopsik, który chciał zostać czarownicą" to kolejna przygoda mopsiczki Peggy, która tym razem chce zostać czarownicą, by rzucić pewne zaklęcie, które liczy, że podniesie na duchu jej najlepszą przyjaciółkę i właścicielkę - Chloe.

Dziewczynka mierzy się z nowym problemem i jej suczka aktywnie w nim uczestniczy, chcąc oczywiście pomóc. Mamy tu przedstawione bliskie relacje rodzinne, pasje dzieciaków, życzliwość, odpowiedzialność oraz pewne problemy związane z emocjami innych, z którymi może się spotkać młody człowiek, a wszystko to ukazane z psiej perspektywy ?

Przekaz jest taki jak w książkach dla dzieci - pozytywny i łatwy do przewidzenia ?

Książeczka jest dość krótka, ma duże litery i trochę uroczych obrazków w środku, więc świetnie się nadaje dla dzieci, będących w trakcie nauki czytania.

Idealna na jesienne wieczory (choć nie tylko ?) i oraz dla miłośników psiaków, czarownic, a także młodych książkoholików! Bo w treści pojawiają się fanki pewnej książkowej serii ?

Z młodą możemy śmiało polecić tę część wszystkim, którym podobały się poprzednie części przygód Mopsika, a także nowym czytelnikom, ponieważ nie trzeba tej serii czytać po kolei ?

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-10-25, Ocena: 6, Przeczytałem,

Chloe z tatą i młodszą siostrą kupują wyprawkę do szkoły. Dziewczynka kupiła nowy piórnik z motywem ,,Akademia Czarownicy". Tym czasem sąsiedzi wyprowadzają się a ich dom kupują rodzice Emmy. Chloe ma nadzieję, że zyska nową koleżankę, a Peggy ma nadzieję, że w domu obok będzie również pies, z którym będzie mogła w końcu pobawić się. Emmy okazała się dziewczynką, która nie za bardzo chcę się zaprzyjaźnić. Peggy również niesłusznie oberwało się . I wtedy sympatyczny mopsik wpadł na pomysł by w magiczny sposób pozbyć się nowych sąsiadów. A żeby to zrobić musi zamienić się w czarownicę. Czy się jej to uda? A może w końcu dziewczyny znajdą wspólny temat do rozmów i zabawy? Przekonacie się sami.

Ta niewielkich rozmiarów książeczka jest idealnych rozmiarów by zabierać ja wszędzie i ją czytać. Posiada piękne, przykuwające uwagę czarno-białe ilustracje. Duże litery i łatwy tekst, dzięki czemu czytanie dzieciom, które już samodzielnie czytają, nie sprawi trudności. Książeczka zainteresuje zarówno starsze dziecko jak i młodsze. Zawiera ciekawą i zabawną historię o sympatycznym piesku, którego nie da się nie lubić. Książeczka potrafi dostarczyć wiele emocji. Wraz z Chloe dzieci będą zaciekawione, kto nowy wprowadzi się w domku obok. Będzie im również smutno na to jak zachowała się Emmy. Ale w końcu dowiedzą się, że wspólne zainteresowania mogą połączyć dwie osoby. Bardzo polecam!

Mopsik, który chciał zostać świątecznym jednorożcem
Bella Swift0
Okładka ksiązki - Mopsik, który chciał zostać świątecznym jednorożcem

Przygody uroczego i wyjątkowego mopsika o imieniu Peggy! Książka zawiera trzy opowieści "Mopsik, który chciał zostać jednorożcem", "Mopsik, który chciał...

Mopsik, który chciał zostać wróżką. Tom 7
Bella Swift0
Okładka ksiązki - Mopsik, który chciał zostać wróżką. Tom 7

Pomachaj ogonem, jeśli wierzysz we wróżki! Peggy szuka wróżki, który spełni jej życzenie! Poznaj ciąg dalszy przygód mopsika Peggy! Peggy jest załamana...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska