Morderstwa nad Shadow Creek

W wyniku nagłej zmiany planów niezbyt dobrana grupa osób wybiera się na wycieczkę w góry. Jej uczestnikami są: Valerie, wkrótce rozwódka, jej nastoletnia zbuntowana córka Brianne, dwoje ekscentrycznych przyjaciół Melissa i James oraz Jennifer… nowa narzeczona męża. Valerie usiłuje się uporać z żalem do męża, a także z zazdrością wobec jego młodej i ładnej partnerki. Jennifer zaś boryka się z paroma poważnymi życiowymi problemami. Natomiast szesnastoletnia Brianne otwarcie buntuje się przeciw matce i gubi się w utkanej przez siebie sieci sekretów i kłamstw.

Informacje dodatkowe o Morderstwa nad Shadow Creek:

Morderstwa nad Shadow Creek - opinie o książce

Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2017-05-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Przed laty czytałam jedną książkę tej autorki i byłam pod sporym jej wrażeniem - na tyle dużym, że zapamiętałam nazwisko i gdy niedawno trafiłam na inną jej książkę, wiedziałam że chcę ją przeczytać. Fabuła "Morderstw..." nie jest może szczególnie wydumana, w zasadzie to jeszcze jedna książka o mordercach/psychopatach czyhających na nieostrożnych turystów. Na dodatek, wciąż mając w pamięci inną powieść autorki, nie mogłam nie zauważyć pewnych powtarzających się wątków - nieudane małżeństwa, ślepo zakochane kobiety, bunt dorastających dzieci, itp. Być może po prostu miałam pecha i trafiłam akurat na dwie historie z podobnymi motywami przewodnimi, trudno powiedzieć. Tak czy owak mimo tej powtarzalności, jednemu zaprzeczyć nie mogę - Fielding ma niezły warsztat, więc nawet trochę zgrane historie w jej wykonaniu się bronią.
Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2016-03-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Fielding, Mam, Ulubione,
Jestem zagorzałą fanką Joy Fielding i jej książek z jednego, prostego powodu: nie znam innego autora, który w jednej książce może skondensować wątki z kilku tylko dni, a jednocześnie nie zanudzić czytelnika na śmierć. "Morderstwa nad Shadow Creek" zdecydowanie wpisały się w ten kanon i spełniły moje oczekiwania - dość wysokie, bo i kryminałów czytam sporo. Świetne połączenie bolesnego, choć momentami humorystycznego wątku obyczajowego, zestawienie bohaterów, którzy stanowią dosłownie pomieszanie z poplątaniem, jeśli chodzi o charaktery, a to wszystko jako tło prostego, ale niezwykle przemawiającego wątku kryminalnego. Dla mnie - kolejna rewelacyjna propozycja tej autorki. Pełna recenzja: http://dlalejdis.pl/artykuly/morderstwa_nad_shadow_creek_recenzja
Avatar użytkownika - Kmiecik
Kmiecik
Przeczytane:2018-04-30, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2018,

Mocny kryminał, pokazujący jak duży wpływ na nasze życie ma brak miłości i uwagi. Jak bardzo destrukcyjne na naszą psychikę potrafią być słowa. Główna bohaterka musiała zmagać się z wieloma przeciwnościami, jednak ta silna kobieta nie poddała się. W przykry sposób autorka pokazuje, że czasem dopiero w obliczu śmierci zmieniamy swojej nastawienie do bliskiej nam osoby i potrafimy okazać jej uczucie.

Avatar użytkownika - salemeczka
Przeczytane:2016-06-11, Ocena: 5, Przeczytałam,
Wszystkie złe miejsca
Joy Fielding0
Okładka ksiązki - Wszystkie złe miejsca

Internetowe randki to ryzykowna sprawa. Czy on okaże się w rzeczywistości równie przystojny, co na fotografii, a może została ona zrobiona dziesięć...

Missing Pieces
Joy Fielding0
Okładka ksiązki - Missing Pieces

Kate Sinclair has two teenaged daughters, a mother with Alzheimer's, an old flame pursuing her, and a half-sister involved with a serial killer who eventually...