Mroczna otchłań, tom I

Podwodne miasta, których nie miała prawa zbudować ludzka ręka. Prehistoryczne istoty, które żyją jedynie w budzących przerażenie legendach. Mroczna otchłań skrywa w sobie tajemnice przekraczające ziemską wyobraźnię. Od zarania dziejów człowieka fascynują niezbadane głębiny mórz... Ocean jest ogromny, gęsta dżungla - nieprzebrana, a człowiek - śmiesznie mały. Choćby poświęcił całe życie, odkryje zaledwie niewielką ich cząstkę. Kim Melville, oceanografka zatrudniona przez ekscentrycznego podróżnika i kolekcjonera Feiersingera, na dnie największej głębi świata odkrywa sekret, który... nigdy nie powinien ujrzeć światła dziennego. Christophe Bec (1969), francuski autor komiksów, znany z takich tytułów jak ,,Sanktuarium" czy ,,Bunkier". Swoją przygodę z komiksowym światem rozpoczął w wieku dziesięciu lat, kiedy przebywając u dziadków podczas choroby, przeczytał album o Asteriksie. Pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał w 1992 roku na wykonanie rysunków do albumu ,,Dragan". W 1997 roku powstał pierwszy tom serii ,,Zero absolutne". W latach 2009-2017 ukazywała się seria osiemnastu albumów ,,Prometeusz" według scenariusza Beca i z jego rysunkami. Oprócz tego jest fotografem i zajmuje się reżyserowaniem filmów krótkometrażowych. W 2018 roku zapowiedziano powstanie filmu na podstawie komiksu Beca ,,Under". Éric Henninot (1974), z wykształcenia inżynier, swoją przygodę artystyczną rozpoczął od wykonania ilustracji do książki dla dzieci, wkrótce potem stworzył swój pierwszy komiks, który wziął udział w konkursie młodych talentów na festiwalu w Angouleme. Jego debiut komiksowy, ,,De mémoire d'Hommes", ukazał się w 2004 roku. Był to początek serii o Alisterze Kaynie, pogromcy wampirów. W 2007 roku powstał pierwszy tom serii ,,Carthago", thrillera ekologicznego ze scenariuszem Christophe'a Beca. Do tej pory w serii wyszło dziesięć albumów.

Informacje dodatkowe o Mroczna otchłań, tom I:

Wydawnictwo: Egmont