Mroczna toń

Wrzucone do wody ciało natychmiast zaczęło opadać na dno. Miała tam leżeć w spokoju jeszcze przez wiele lat, ale nad nią, na lądzie, rozpoczął się właśnie koszmar ...

Gdy detektyw Erika Foster otrzymuje wskazówkę, że kluczowe dowody w bardzo ważnej sprawie narkotykowej znajdują się na dnie porzuconego kamieniołomu na obrzeżach Londynu, każe go przeszukać. W grubej warstwie mułu nurkowie znajdują nie tylko narkotyki, lecz także coś jeszcze - szkielet małego dziecka. Szybko udaje się zidentyfikować zwłoki - to siedmioletnia Jessica Collins, dziewczynka, której cały kraj szukał dwadzieścia siedem lat wcześniej.

Gdy Erika próbuje połączyć stary materiał dowodowy z nowym, zaczyna kopać głębiej i dowiaduje się coraz więcej o rozbitej rodzinie Collinsów. Wkrótce uświadamia sobie, że będzie to jedna z najbardziej złożonych i wymagających spraw, jakie kiedykolwiek prowadziła.

Ktoś nie chce, żeby ta sprawa została rozwiązana. I zrobi wszystko, by powstrzymać Erikę przed dotarciem do prawdy.

Trzeci porywający thriller z serii o detektyw Erice Foster autorstwa Roberta Bryndzy, którego dwie pierwsze książki, Dziewczyna w lodzie i Nocny stalker, sprzedały się w ponad milionie egzemplarzy!

Informacje dodatkowe o Mroczna toń:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2018-02-15

Kup książkę Mroczna toń

Mroczna toń - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2021-08-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Kolejne moje spotkanie z panem Bryndzą i jego główną śledczą, Eriką Foster. Erika znowu stała się trochę bardziej "ludzka", już nie wrzeszczy na wszystko i na wszystkich (tylko na niektórych i tylko czasami), ale i tak dostaje to co chce. Na zasadzie jak mnie wyrzucą drzwiami, wejdę oknem. Wciąż też bardzo tęskni za nieżyjącym mężem. Chociaż tutaj, to nie bardzo wiem, czy panią inspektor bardziej męczy tęsknota, czy poczucie winy. Ale wracajmy do książki.

Tym razem, sprawa dotyczy, odkrytego przypadkiem w wodzie, małego szkieletu dziecka. Jak się okazało, po serii badań szczątków przez lekarza sądowego i mnóstwie laboratoryjnych testach, szkielecik należał do Jessiki Collins, dziewczynki zaginionej 26 lat wcześniej.

Książkę czyta się całkiem dobrze, wydaje się, że autor wyszlifował już formę i wyzbył się pewnych niedoskonałości. Może jeszcze tylko trochę bardziej mógłby zagęszczać treść pod sam koniec, zamiast opowiadać o deszczu i granatowych chmurach, czy tym podobnych. Słowo "zignorowała", też jeszcze wciąż pojawia się często, ale już nie tak nagminnie jak w części pierwszej.

To chyba tyle jeśli chodzi o minusy, do plusów należy zaliczyć wartkość akcji, dość ciekawą zagadkę kryminalną i niezłą kreację postaci. A gdybym miała dorzucić ostatnie zdanie, powiedziałabym, tak gwoli podsumowania, że sporo pracy wszystkim policjantom świata, dostarcza, nie wyrachowanie, nie morderstwa z premedytacją, tylko przypadki i ludzka głupota.

Na dnie zatopionego kamieniołomu znaleziono szczątki dziecka. Okazuje się, że to szkielet siedmioletniej dziewczynki, która zaginęła dwadzieścia siedem lat temu. Erika Foster bardzo emocjonalnie podchodzi do śledztwa. Do jakich zbrodni jeszcze dojdzie, jakie tajemnice odkryje pani detektyw? Polecam.

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2018-10-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Erika Foster po raz kolejny ma za zadanie rozwikłać zagadkę z przed lat.

Na dnie starego kamieniołomu zostają znalezione szczątki, ktore należą do dziecka zaginionego 26 lat temu. Wiadomość o znalezieniu ciała dziewczynki na nowo rozdrapują rany w rodzinie Collinsów. Trauma powraca, a na jaw wychodzą tajemnice w tej rozbitej już rodzinie.

Kto porwał i zabił dziewczynkę?

Dlaczego giną ludzie związani z tą sprawą?

Autor pokazuje nam komplikowane relacje, które mają miejsce w obliczu tragedii oraz podejrzane zachowanie rodziny. Komuś bardzo zależy na tym, aby ta sprawa nigdy nie została rozwiązana i zrobi wszystko aby powtrzymać Erikę.

Avatar użytkownika - lady_foe
lady_foe
Przeczytane:2018-09-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki XXI wieku, 26 książek 2018,

Po 26 latach znaleziono ciało zaginionej 7-letniej dziewczynki w kamieniołomie. Erika Foster rezygnuje z dokończenia sprawy handalrza narkotywków na rzecz odnalezienia zabójcy dziewczynki. Wszyscy są pewni, że to sprawa skazana na niepowodzenie, śmierdzące jajo, ale pani komisarz ze swoim instynktem nie ma sobie równych w samozaparciu. Im głębiej się kopie, tym większe tajemnice sprzed lat wychodzą na wierzch. Polecam! Wciąga od pierwsyzch stron, napięcie rośnie, aż do końca!

Mocna, mroczna ksiażka o histrorii z pozoru normalnej rodziny, która skrywa zbrodnię.
Ponad 20 lat temu porwana Jessica zostaje znaleziona z wodach kamieniołomu zawinięta z folię.
Rozpoczyna sie ponownie sprawa wyjaśnienia okolicznosci zaginiecia 7-mio letniego dziecka.
Kto ja porwał? DLaczego? Dlaczego nikt jej nie widział? Oto pytania, na które musi znaleźć odpowiedź Erika. A prawda będzie wstrżasjcai będzie totalnym zaskoczeniem na szukajacych sprawiedliwosci jak i dla nas, czytelników....
Tak blisko a tak daleko wyjaśnienia tej zagadni. Tyle niepotzrebnej smierci. Tyle oskarzeń. A prawda czai sie za rokiem, wystarczy sie dobrze skupić i sprawdzic jeden mały, maluteńki sczególik z przeszłosci by prawda ujrzała swiatło dzienne.
Polecam :)

Dziewczyna w lodzie
ROBERT BRYNDZA0
Okładka ksiązki - Dziewczyna w lodzie

Jej oczy szeroko otwarte. Usta rozchylone, jak gdyby miała przemówić. Ciało zamarznięte w lodzie. A to dopiero początek. Kiedy młody chłopak odkrywa...

Nocny stalker
Robert Bryndza0
Okładka ksiązki -  Nocny stalker

Jeśli on cię obserwuje, jesteś już martwy… Pod koniec parnego lata detektyw Erika Foster zostaje wezwana na miejsce zbrodni. Ofiarę znaleziono...