Mroczne Serce. Nieśmiertelni

Wydawnictwo: Mak Verlag
Data wydania: 2011-08-16
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9783863800093
Liczba stron: 384
Tytuł oryginału: Dark Heart Rising
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Joanna Lipińska
Ilustracje: Rodrigo Adolfo/deviantart

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Historia Jane i Luki toczy się dalej… tyle że nie całkiem tak, jak oni to sobie wyobrażali. Gdy zasady rządzące Nissilum – krainą nieśmiertelnych, w której żyją w zgodzie anioły, wilkołaki, wampiry i wróżki – rozdzielają młodych kochanków, Jane czuje się opuszczona. Bez zielonych oczu i kochanego uśmiechu Luki jest nieszczęśliwa. Aby otrząsnąć się z ogarniającej ją depresji, wyrusza z babcią do Paryża. Tam na jej drodze staje emanujący dziwnym czarem Soren, być może ktoś, kogo właśnie potrzebuje…W tym czasie Luka zmaga się z oczekiwaniami, jakie stawia przed nim świat, którego jest częścią. Świat, który już niebawem może zadrżeć w posadach – o buncie aniołów myśli syn Gabriela Rafael, zbierając wokół siebie niezadowolonych młodych nieśmiertelnych. W Nissilum nikt nie jest bezpieczny – zwłaszcza śmiertelniczka, która zakochała się w młodym wilkołaku… W tej wspaniałej powieści fantastycznej zajmuje wszystko: interesujące postaci głównych bohaterów, trzymająca w napięciu intryga wykorzystująca elementy mrocznego romansu. Lekki i barwny język jest dodatkowym atutem. Książka wciąga od pierwszej strony, pochłania zwrotami akcji. Prowadzona w pierwszej osobie narracja jest także jej zaletą. Obowiązkowa lektura dla miłośników fantasy i romansów, wprowadzonych w ten gatunek literatury choćby powieściami Stephanie Mayer czy Lisy Jane Smith.

Kup książkę Mroczne Serce. Nieśmiertelni

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Mroczne Serce. Nieśmiertelni

Avatar użytkownika - Simi_48
Simi_48
Przeczytane:2016-03-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2014-01-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Hmmm... Dziewczyna nieśmiała, chłopak nie z tego świata (dosłownie), czy tego gdzieś nie było? Mam na myśli inne powieści, które wciągają jak narkotyk? Oczywiście, że to powtarza się już nie pierwszy raz, ale za każdym rzem jest coś nowego. Brat, który jest niezwykle zły i nikt go nie rozumie i siostra, która kocha nową dziewczynę swojego brata. Ale nie zapomnijmy o rodzicach obojga z nich: Jane ma zgranych rodziców, jednak tajemnica, którą skrywa jej mama jest ogromna i przynosi rodzinie niebezpieczeństwo ze strony anioła, syna Gabriela, z którym kiedyś była, a on potem zniknął. Rodzice Luki od początku stali temu związkowi na drodze. W tym znaczeniu mówiąc rodzice mam na myśli mamę. W tej historii ojcowie gdzieś zanikają, tak samo jak to przyziemne rodzeństwo. Ale nawet jeśli są jakieś wady, przeczytałam drugą część. Jednak serie różnego rodzaju wciągają.
Link do opinii
Inne książki autora
Mroczne serce. Przeznaczeni
Lee Monroe0
Okładka ksiązki - Mroczne serce. Przeznaczeni

Jane Jonas, która niedługo skończy szesnaście lat, ma niepokojące powtarzające się sny. Pojawia się w nich tajemniczy chłopak i mówi jej, że są sobie przeznaczeni...

Zobacz wszystkie książki tego autora