Mumia. Morze piasku


Tom 2 cyklu Mumia
Ocena: 5 (1 głosów)

Odkryj starożytny Egipt, o którego mrocznych losach zabronione było mówić…

Faraon Neferuth, kobieta zasiadająca na złotym tronie Egiptu, całe bogactwo swego kraju przelewa na budowanie kolejnych piramid, nie dbając o swoich poddanych i pogrążając ich w ubóstwie. Jednak gdy królowa znika bez śladu, a na kraj spada wielomiesięczna burza piaskowa, odcinając go od słońca i czystej wody, przerażona ludność zaczyna modlić się do bogów o jej powrót.

Z nadejściem burzy spod powierzchni pustyni wyłaniają się bestie, które pod osłoną nocy wykradają złote czubki piramid. Egipska armia oddaje życie w obronie ostatniego grobowca, który zachował swój piramidion. Kapłani w desperacji, by ratować Egipt, decydują się na przywołanie najstraszliwszego z bogów – Seta, którego chcą prosić o pomoc.

Czy tonący w krwawym przerażeniu Egipt wygra walkę ze swoim przeznaczeniem? Czy zaginiona władczyni zmieni losy pustynnego kraju? Czy ten, który za nią podąża, niesie zniszczenie, czy wybawienie?

Informacje dodatkowe o Mumia. Morze piasku:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Nocą
Data wydania: 2023-10-25
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788396779045
Liczba stron: 418

Tagi: mumia fantastyka starożytny Egipt

więcej

Kup książkę Mumia. Morze piasku

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Mumia. Morze piasku

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:,
Tytuł: "Mumia. Morze piasku."Autor: Paweł LeśniakData premiery: 26.10.2023r.Wydawnictwo: Nocą Egipt.Mumia.Piasek.Burza piasku..Byliście kiedyś w Egipcie ?...Jeżeli Wasza odpowiedź brzmi "Nie" (to jak u mnie🙈) to możecie śmiało sięgnąć po najnowszą książkę Pawła Leśniaka pt. "Mumia. Morze piasku." Przeniesiecie się do Egiptu.. spotkacie Mumię, przeżyjecie burzę piasku... No działo się!.Jak wiecie u mnie takich książek na profilu jest bardzo mało. Na codzień czytam coś innego, ale... dla Pawła zawsze robię wyjątek i pochłaniam każdą jego książkę! Co tutaj znalazłam?Sprawdźcie sami!.."- Jak to jest być mumią? (...)- To jak sen na jawie. Jestem tu, ale to ciało daje wrażenie, jakby miało innego właściciela. Jakbym je jedynie wypożyczał. Odkąd się taki wybudziłem, wszyscy mówią mi o moich obowiązkach, o legendach i przeznaczeniu mumii, które muszę spełnić." (...).Mumia powraca. Tym razem ją czujemy. Ona jest. Działa... dzieje się. W tym tomie czujemy multum emocji! Paweł działa emocjonalnie na czytelnika (przynajmniej na mnie🤭). Możemy poznać dzięki tym opisom relacje - zwłaszcza rodzinne - między ojcem, a jego córką. Autor zabiera nas kolejny raz do Egiptu, gdzie miejsce wieloletniego władcy zajmuje Neferuth- dziewczynka, której nadejście ma zwiastować dobrobyt. Niestety dzieje się zupełnie inaczej... dziewczyna nie dba o swoich poddanych, źle się dzieje w Egipcie... aż pewnego dnia znika. Co się z nią stało? Gdzie
Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2023-10-23, Ocena: 5, Przeczytałam,

Po pierwszej części fantastycznej nie tylko jeśli chodzi o przynależność gatunkową „Mumii” Pawła Leśniak nie chciałam porzucać tego fascynującego klimatu starożytnego Egiptu i z chęcią zatopiłam się w kontynuacji losów Mose „Mumia. Morze piasku”, która swoją premierę miała 25 października.

Z upływem lat i pod rządami nowego faraona los mieszkańców Egiptu nie uległ poprawie. Dręczeni głodem, trwającą wiele miesięcy burzą piaskową, w końcu atakiem nadchodzących z pustyni potworów giną w obronie ostatniej piramidy, która zachowała złoty piramidion. Czy desperacka próba przywołania straszliwego boga Seta uratuje ich, czy pociągnie w otchłań?

Wybudzona wbrew swojej woli mumia zastaje Egipt tak inny od tego, którego oczekiwała, a rządząca nim kobieta faraon znika pozostawiając za sobą zgliszcza i chaos. Wrzucona w środek walki bogów, ludzi i potworów mumia będzie musiała dokonać wyboru po czyjej stanąć stronie. Pośród brutalnych walk priorytetem okaże się ochrona tej, która może dużo zmienić, tylko czy nie jest to misja niemożliwa?

Druga część w jeszcze większym stopniu wypełniona brutalnymi opisami krwawych walk i okrutnych rytuałów nie zwalnia tempa ani na moment nie oszczędzając głównych bohaterów. Autor zdradza tajemnicę pochodzenia Mose, tylko czy będzie on w stanie zaakceptować fakty?

Rozdzierające serce zakończenie nie tylko budzi emocje, ale i sugeruje, że Autor szykuje dla nas trzecią część, która z pewnością wyjaśni jeszcze więcej. Czy mumia ocali Egipt, czy przyniesie mu zgubę? Z chęcią to sprawcę i Was do tego zachęcam.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Świadomy wybór
Izabela M. Krasińska ;
Świadomy wybór
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Chłopki. Opowieść o naszych babkach
Joanna Kuciel-Frydryszak
Chłopki. Opowieść o naszych babkach
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy